Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak rozpoznać, który wtryskiwacz jest uszkodzony? - najskuteczniejsza metoda

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Najlepszym sposobem zlokalizowania uszkodzonego wtrysku jest wizyta w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Fachowiec podłączy tester diagnostyczny, za pomocą którego jest możliwe bezproblemowe sprawdzenie parametrów pracy danej jednostki. Aby jednak zyskać stuprocentową pewność, który z elementów nie działa prawidłowo, niezbędne będzie wymontowanie wtryskiwaczy paliwa i przetestowanie ich na stole probierczym.
Wtryski to bardzo ważne części silnika, które po pewnym czasie mogą ulec usterce. I choć zazwyczaj awaria jednego elementu nie uniemożliwia dalszej jazdy, to negatywnie wpływa na pracę i osiągi jednostki.
System Common Rail jest dotąd najpopularniejszym rozwiązaniem stosowanym w nowoczesnych silnikach Diesla. W większości sytuacji po zdiagnozowaniu awarii możliwa jest regeneracja tych podzespołów, która jest znacznie korzystniejszą opcją niż zakup nowych części. W niektórych przypadkach okazać się może jednak, że jedynym rozwiązaniem jest wymiana wtryskiwaczy. Pracę tę najlepiej jest powierzyć specjalistom, ponieważ odkręcenie zapieczonych elementów bywa bardzo kłopotliwe.

Serwisowa diagnostyka
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtrysków

Jakie objawy wskazują na uszkodzenie wtrysków?

Awaria wtryskiwaczy paliwa może się objawiać na wiele różnych sposobów. Możemy więc mieć do czynienia między innymi z:

  • szarpaniem oraz drganiami, które występującym w trakcie użytkowania pojazdu,
  • nierówną pracą jednostki zwłaszcza na biegu jałowym,
  • charakterystycznymi odgłosami stukania spod maski,
  • zwiększoną emisją szkodliwych spalin w ciemnym kolorze.

Nieco trudniejsze do zauważenia może być pogorszenie się osiągów jednostki napędowej. Jeśli zaobserwujemy znaczny spadek mocy lub wyraźnie zwiększone spalanie, może to oznaczać, że wtryski wymagają wymiany lub kompleksowej regeneracji.

Jak sprawdzić wtryski Diesel domowym sposobem?

Choć to wizyta w serwisie samochodowym jest najlepszym sposobem na to, by wykryć awarie wtryskiwaczy i precyzyjnie określić jej źródło, to istnieje także domowa metoda na zweryfikowanie ich sprawności. W tym celu możliwe jest wykonanie testu przelewowego. Polega on na podłączeniu do każdego z wtryskiwaczy paliwa przewodów prowadzących do menzurek, włączeniu silnika oraz kontrolowaniu dawki pozyskanego paliwa. Jeśli w jednym bądź też kilku zbiornikach znajdzie się o wiele więcej płynu, niż dopuszcza norma może to oznaczać, że niezbędna będzie regeneracja wtryskiwaczy lub ich wymiana.

Regeneracja wtryskiwacza

Regeneracja niesprawnych wtryskiwaczy

Regeneracja wtryskiwaczy paliwa jest usługą oferowaną przez profesjonalne serwisy samochodowe, która polega przede wszystkim na precyzyjnym czyszczeniu części i wymianie zużytych uszczelek lub innych uszkodzonych elementów wtryskiwacza. Do czyszczenia wtryskiwaczy paliwa używane są profesjonalne urządzenia i środki chemiczne skutecznie usuwające rdzę oraz różnego rodzaju osady. Regeneracja pozwala przywrócić podzespołom pełną sprawność, dzięki czemu często znacząco wydłuża ich okres eksploatacyjny.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki