Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak regeneracja wtryskiwaczy wpływa na emisje spalin z silnika? - Warto to wiedzieć!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Regeneracja wtryskiwaczy może mieć istotny wpływ na emisję spalin z jednostki napędowej do środowiska. Wtryskiwacze Common Rail są kluczowymi elementami układu zasilania silnika, które mają bezpośredni wpływ na proces spalania. Jeśli wtryski są zanieczyszczone, uszkodzone lub nieprawidłowo działają, może to prowadzić do nieefektywnego spalania paliwa, co z kolei zwiększa emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Regeneracja wtrysków polega na ich czyszczeniu, naprawie lub wymianie uszkodzonych części, aby przywrócić ich sprawność i optymalne działanie, a jej cena zaczyna się od 190 zł. Poprawiona wydajność wtryskiwaczy może zwiększyć efektywność spalania paliwa, zmniejszyć ilość niespalonych cząstek i obniżyć emisję szkodliwych substancji, takich jak tlenki azotu (NOx) i cząstki stałe (PM).

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Diagnostyka wtryskiwaczy w maszynie

Czy regeneracja wtryskiwaczy ma sens?

Regeneracja wtryskiwaczy może mieć sens, ale zależy to od kilku czynników:

1. Stan wtryskiwaczy - jeśli wtryski są tylko lekko zużyte lub mają niewielkie problemy, regeneracja może być skutecznym sposobem na ich przywrócenie do działania bez konieczności wymiany na nowe.
2. Koszty - regeneracja może być znacznie tańsza niż zakup nowych wtrysków, szczególnie jeśli masz do czynienia z większą ilością wtryskiwaczy w silniku.
3. Profesjonalizm serwisu - wybierając odpowiedni serwis, który ma doświadczenie w regeneracji wtryskiwaczy oraz używa wysokiej jakości części zamiennych i narzędzi, można uzyskać skuteczne i trwałe rozwiązanie.
4. Gwarancja – większość firm udziela gwarancji na regenerowane wtryskiwacze, co daje pewność, że w przypadku problemów można skorzystać z naprawy lub wymiany.
5. Ograniczenia - istnieją sytuacje, w których regeneracja może być niewystarczająca lub nieopłacalna, na przykład gdy wtryskiwacze są bardzo mocno zużyte lub uszkodzone.

Ile razy można regenerować wtryski?

Brudny vs czysty wtryskiwacz

Według ogólnie przyjętych zasad regeneracja wtryskiwaczy powinna być wykonana tylko raz. Po przeprowadzonej usłudze umieszcza się zabezpieczającą plombę oraz kod QR, który zawiera informacje o warsztacie i historii naprawy. Wtryskiwacze po regeneracji mogą wytrzymać nawet do 200 tysięcy kilometrów, ale każda kolejna naprawa skraca ich trwałość, dlatego zaleca się unikanie wielokrotnych regeneracji.

Jakie są objawy uszkodzonych wtryskiwaczy?

Uszkodzenie wtryskiwaczy może znacząco zaburzyć wydajność oraz sprawność silnika spalinowego. Pierwszym sygnałem może być utrata mocy podczas przyspieszania, a także nieprawidłowe spalanie paliwa, widoczne poprzez dymienie z wydechu oraz nieprzyjemny zapach. Nieregularna praca silnika, wibracje oraz trudności w utrzymaniu stałej prędkości obrotowej również mogą wskazywać na problemy z wtryskiwaczami. Dodatkowo wzrost zużycia paliwa i kłopoty z uruchomieniem lub zatrzymaniem silnika podczas jazdy mogą być kolejnymi objawami. W przypadku podejrzeń co do uszkodzenia wtryskiwaczy, konieczne jest jak najszybsze skonsultowanie się z mechanikiem, aby zdiagnozować problem i podjąć odpowiednie działania naprawcze.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki