Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak przeczyścić pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena: Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka: 24 - 48 godzin
Gwarancja: 2 lata bez limitu kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Czyszczenie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak przeczyścić pompowtryskiwacze?
Jak przeczyścić pompowtryski?

Aby przeczyścić pompowtryski, możemy skorzystać z kilku sposobów:
- pierwszym z nich jest podłączenie pojemnika z odpowiednim detergentem do przewodów paliwowych, dzięki czemu po odpaleniu samochodu, pompa zaciągnie skoncentrowany preparat bezpośrednio do komory spalania. Dla lepszych efektów warto utrzymać pracę silnika na różnych obrotach.
- Inną metodą zwalczania uciążliwych osadów jest wlanie środka chemicznego do filtra paliwa, wówczas pompa zassie preparat czyszczący w pierwszej kolejności.
- Natomiast, aby zapobiec zanieczyszczeniu, a tym samym awarii pompowtrysków, warto po zatankowaniu paliwa dolewać do baku odpowiednio rozcieńczony środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy.
Z łatwością nabędziemy je w sklepach motoryzacyjnych, trzeba jednak pamiętać, że takie środki nie mają tak silnego składu chemicznego, jak te dostępne w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Dlatego, kiedy brudnym pompowtryskom zaczynają towarzyszyć objawy awarii, należy skorzystać z czyszczenia z użyciem metod stosowanych przez fachowców.

Czym przeczyścić pompowtryski? – Dodatek do paliwa do czyszczenia pompowtryskiwaczy

Zanim konieczne będzie czyszczenie pompowtrysków w warsztacie, warto profilaktycznie stosować dodatki do paliwa. Trzeba pamiętać, że aby preparat dobrze wymieszał się z paliwem, należy wlać go po zatankowaniu auta. Takie dodatki bardzo dobrze wpływają na czystość części układu paliwowego i z pewnością pozwalają dłużej zachować ich odpowiedni stan techniczny. Odpowiednia dbałość o pompowtryski zapewni im długą żywotność i całkowitą funkcjonalność, przez co praca silnika będzie miarowa i stabilna.

1. Czyszczenie pompowtryskiwaczy preparatem Liqui Moly – TEC 2000 czy Liqui Moly wtryski?

Liqui Moly to jeden z ogólnodostępnych preparatów do samodzielnego czyszczenia podzespołów układu paliwowego. Środki tego rodzaju bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku czyszczenia wstępnego lub profilaktycznego, jednak nie zlikwidują przyczyny awarii. W przypadku uciążliwych zabrudzeń warto użyć skoncentrowanego preparatu. Inne popularne detergenty to Tec 200 i K2, jednak nie są tak skuteczne, jak profesjonalna chemia dostępna w serwisach samochodowych.

2. Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków – czyszczenie wtrysków Common rail

Czyszczenie jest jednym z etapów naprawy zarówno wtryskiwaczy, jak i pompowtryskiwaczy. Rzetelnie przeprowadzone przywraca tym podzespołom właściwe parametry pracy. W trakcie użytkowania pojazdu części siłą rzeczy zużywają się, a do tego przywiera do nich mnóstwo osadów, które dodatkowo utrudniają im pracę. Czyszczenie jest więc newralgicznym punktem naprawy, mającym na celu nadanie zużytym wtryskom odpowiednich właściwości.

Czyszczenie oraz naprawa pompowtryskiwaczy
Czyszczenie oraz naprawa pompowtrysków

3. Czyszczenie wtryskiwaczy/pompowtryskiwaczy Diesla – jak wyczyścić wtryskiwacze w dieslu

Do wyczyszczenia wtryskiwaczy zasilających silniki Diesla można użyć popularnych środków chemicznych, które dostępne są w większości sklepów motoryzacyjnych. W celach profilaktycznych dolewa się odpowiednio rozcieńczony preparat do baku z paliwem. Natomiast w przypadku poważniejszych zabrudzeń należy podać skoncentrowany środek wprost do komory spalania. W tym przypadku przewody należy podpiąć do puszki z detergentem, tak aby pompa paliwa bezpośrednio go zassała.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby przeczyścić pompowtryski wystarczy dolać do paliwa odpowiedni dodatek, ale tylko wtedy, gdy stopień zabrudzenia jest niewielki. Natomiast w przypadku dużych zanieczyszczeń lepiej skorzystać z profesjonalnej chemii czyszczącej dostępnej w serwisach samochodowych.

Czy ta opinia była pomocna?

Kmicic

Wystawiono 2 lata temu

Najlepiej w serwisie, bo te preparaty ze sklepu nie zawsze sobie radzą z mocno zabrudzonymi wtryskami.

Czy ta opinia była pomocna?

Sylwia

Wystawiono 2 lata temu

Ja tam czyszczę pompowtryski w swoim aucie za pomocą Liqui Moly i jestem bardzo zadowolona z jego efektów. Ten środek jest super bezpieczny :) polecam!

Czy ta opinia była pomocna?

emil_@898

Wystawiono 2 lata temu

Do wyczyszczenia pompowtrysków także używałem specjalnego środka i faktycznie dało to pozytywny efekt

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki