Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak poprawić korekty wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Korekty wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak poprawić korekty wtryskiwaczy?
Jak poprawić korekty wtryskiwaczy?

Żeby poprawić korekty wtryskiwaczy, należy poddać je w pierwszej kolejności gruntownemu czyszczeniu, o ile oczywiście przebieg samochodu na to wskazuje. Najlepsze rezultaty otrzymamy, korzystając z myjki ultradźwiękowej oraz metody termiczno-chemicznej. Możemy zastosować także preparaty do użytku samodzielnego, które kupimy w każdym sklepie motoryzacyjnym, jednak w tym przypadku efekty mogą nie być tak dobre. Na poprawę korekt z pewnością wpłynie także wymiana wyeksploatowanych elementów wtrysku, takich jak uszczelki, podkładki czy innych zużywających się upływem czasu części. W wielu przypadkach korekty ulegają poprawie po regularnym stosowaniu dodatków do paliwa, które eliminują brud i nagar z całego układu paliwowego, a w tym właśnie z wtryskiwaczy. Aby na przyszłość zapobiec usterkom wtryskiwaczy, a co za tym idzie, ich nieprawidłowym parametrom pracy, należy obowiązkowo pamiętać o terminowej wymianie olejów i filtrów, a także o tankowaniu paliwa ze sprawdzonej stacji, wykazującego dobrą jakość i właściwości. Na koniec chcemy wspomnieć o tym, że na wyniki testów (korekt wtrysków) wpływaj takie czynniki, jak włączone radio czy klimatyzacja, co będzie wiązało się z większym obciążeniem silnika. Na wyniki ma wpływ także stopień rozgrzania silnika, dlatego należy wiedzieć, że sprawdzane korekty wtrysku są chwilowe, co oznacza, że mogą się zmieniać.

Duża korekta wtryskiwacza – Minusowa korekta wtrysku

Sprawdzenie korekt pomoże nam w wykryciu ewentualnych uszkodzeń wtryskiwaczy lub też o usterce w obrębie silnika. Kiedy korekty wychodzą na plus, musimy wówczas zwiększyć dawkę paliwa. Jeżeli tester diagnostyczny informuje o ujemnej korekcie, to w praktyce oznacza to konieczność zmniejszania dawki, co realizujemy poprzez zmianę wartości w sterowniku silnika. Wprowadzenie zmian w sterowniku, a więc nadanie wtryskiwaczom prawidłowych wartości, pozwoli uzyskać równą pracę jednostki napędowej, a w konsekwencji odpowiednie parametry użytkowe pojazdu i komfort podróżowania.

1. Wtryski Common Rail – regeneracja w praktyce

Wtryski Common Rail – regeneracja w praktyce
Wtryski Common Rail – regeneracja w praktyce

Najlepszą metodą przywracania wtryskom sprawności jest kompleksowa regeneracja, co oznacza nic innego, jak dokładne oględziny, czyszczenie wszystkich elementów wtrysku i wymiana zużytych, a także weryfikacja parametrów na stanowisku probierczym. Nowe wtryski Common Rail kosztują naprawdę sporo, dlatego tak wielu kierowców decyduje się na regeneracje wtrysków. Co więcej, sposobem tym odzyskamy odpowiednie wartości nawet bardzo zużytych wtryskiwaczy, a korzystając z oferty autoryzowanego serwisu, na regenerowane części otrzymamy dwuletnią gwarancję.

2. Korekty wtrysków – Prawidłowe korekty wtryskiwaczy

Jeśli po analizie przeprowadzonych testów okazuje się, że korekty dawek oscylują między 1,5 a 2,5 mg, to jest to jak najbardziej poprawny wynik. Jeśli jednak, po jednym cyklu pracy cylindra, w którejś menzurce znajduje się ponad 4 mg, to niestety wtryskiwacz jest najprawdopodobniej niesprawny. Takie odstępstwa od normy mogą wskazywać o uszkodzeniu części, niedrożności wtrysku, czy też nieszczelności w obrębie konstrukcji. Prawidłowe korekty dawek wtryskiwaczy zostały określone przez producenta danych podzespołów, natomiast zastosowanie tychże korekt gwarantuje wydajną i równomierną pracę silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Marek

Wystawiono 2 lata temu

Korekty wtryskiwaczy to zmiany wprowadzane w ilości wtryskowanego paliwa w celu dostosowania pracy silnika do różnych warunków. Istnieją różne sposoby poprawienia korekt wtryskiwaczy, w zależności od konkretnego problemu i układu zasilania. Oto kilka możliwych sposobów poprawienia korekt wtryskiwaczy: Dostosowanie dawki paliwa: Można to zrobić za pomocą specjalnych narzędzi diagnostycznych lub za pomocą oprogramowania do korekty wtryskiwaczy. Wymiana uszkodzonych wtryskiwaczy: Jeśli jakiś wtryskiwacz jest uszkodzony lub nie działa prawidłowo, należy go wymienić na nowy. Czyszczenie wtryskiwaczy: Zabrudzenia lub osady mogą zakłócać pracę wtryskiwaczy. Można je wyczyścić za pomocą specjalnych narzędzi lub chemikaliów. Regulacja położenia wtryskiwaczy: Można to zrobić za pomocą specjalnych narzędzi lub oprogramowania diagnostycznego.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki