Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Chwilowa korekta wtrysku

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Usługa regeneracji wtryskiwaczy

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Korekty obrazują parametry wtryskiwaczy na dany moment pracy silnika, dlatego też są „chwilowe”. Sterownik silnika pracuje według mapki, gdzie zaszyfrowane są dawki zadane wtryskiwaczy. Badając prędkość kątową, dąży do tego, by praca wtryskiwaczy była jednakowa i równomierna. Jednak korekty paliwowe mogą ciągle się zmieniać nie tylko z uwagi na różne modele wtryskiwaczy, ale przede wszystkim z uwagi na zmienne obciążenie silnika.

Chwilowa korekta wtrysku paliwa
Chwilowa korekta wtrysku

Mówiąc obrazowo, kierowca, włączając np. klimatyzację czy radio, zmienia wartość obciążenia silnika, co znowu przekłada się na zmianę korekt. Korekty zmieniają się także pod wpływem temperatury – będą inne na zimnym, a inne na rozgrzanym silniku. Trzeba wiedzieć, że czynniki obciążające jednostkę napędową mogą się na siebie nakładać.

Warto pamiętać o tym, że rzetelne sprawdzenie stanu technicznego i parametrów pracy wtryskiwaczy jest możliwe po uprzednim rozgrzaniu silnika przynajmniej do temperatury roboczej, która wynosi 90°C.

1. Jak interpretować wartości korekt uzyskanych w czasie testów?

- Jeśli mamy do czynienia z minusową korektą wtrysku, musimy zmniejszyć dawkę paliwa, wprowadzając zmiany w ustawieniach sterownika.

- W przypadku korekty wtrysku na plus powinniśmy zwiększyć ilość dawkowanego paliwa.

Amatorzy wysokoprężnych silników Diesla powinni wiedzieć, że prawidłowe korekcje wtryskiwaczy oscylują w granicy od 1,5 do 2,5 mg na jeden cykl pracy cylindra. Wiedza na temat tego, jak czytać korekty wtryskiwacza jest nieodzownym elementem prawidłowo przeprowadzonej adaptacji.

Prawidłowe parametry wtryskiwaczy Common Rail

Indywidualne wartości, według których powinny pracować wtryskiwacze, określone są w technologii producenta i różnią się w uzależnieniu od modelu wtrysku. Niezwykle ważne dla równej, a więc i komfortowej pracy silnika jest prawidłowa adaptacja wtrysków, a więc zakodowanie ich w sterowniku silnika po każdej naprawie, regeneracji czy wymianie.

Prawidłowe parametry wtryskiwaczy
Prawidłowe parametry wtryskiwaczy Common Rail

Tak zwane przyuczenie wtryskiwaczy odbywa się poprzez podłączenie do sterownika właściwego programu znajdującego się na urządzeniu diagnostycznym. Następnie zadaniem mechanika jest wpisanie tzw. dawek zadanych, które gwarantują właściwą pracę wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Chwilowa korekta wtrysku to proces, w którym komputer samochodu (ECU) tymczasowo zmienia parametry wtrysku paliwa, aby poprawić pracę silnika. Taka korekta może być wykonywana na różne sposoby, w zależności od typu silnika i systemu wtrysku paliwa. Jednym z przykładów jest chwilowa korekta poziomu wtrysku paliwa. W tym przypadku, komputer ECU zwiększa lub zmniejsza ilość paliwa, która jest wtryskiwana do cylindra w celu poprawy wydajności silnika i redukcji emisji szkodliwych substancji. Innym przykładem jest chwilowa korekta czasu wtrysku. W tym przypadku, komputer ECU zmienia czas trwania wtrysku paliwa, co pozwala na lepsze dostosowanie ilości paliwa do warunków jazdy. Chwilowa korekta wtrysku jest często stosowana w silnikach z systemami zarządzania silnikiem (EMS) w celu poprawy efektywności paliwowej i redukcji emisji szkodliwych substancji.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki