Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odpowietrzyć układ paliwowy common rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odpowietrzanie układu paliwowego Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak odpowietrzyć układ paliwowy?
Jak odpowietrzyć układ paliwowy common rail?

Układ paliwowy można odpowietrzyć za pomocą ręcznej pompki, dzięki której wtłaczamy paliwo do filtra. Pompka taka składa się z gruszki oraz z przewodu doprowadzającego paliwo ze zbiornika do filtra. Dostarczając paliwo do filtra, napełniamy tym samym pompę główną, a więc cały układ paliwowy. Przepływający olej napędowy wyeliminuje ewentualne pęcherzyki powietrza. Odpowietrzanie układu należy zrealizować po każdej wymianie filtra bądź innej czynności serwisowej. Uruchomienie auta bez odpowietrzenia może doprowadzić do poważnych awarii, a zwłaszcza do uszkodzenia pompy wysokiego ciśnienia. Warto wiedzieć, że już niewielka ilość powietrza w układzie paliwowym będzie skutkowała nierówną pracą silnika. Jeżeli tego typu pompka nie znajduje się w wyposażeniu samochodu, warto się w nią zaopatrzyć.

Odpowietrzanie układu Common Rail – jak odpowietrzyć diesla po braku paliwa?

Wiele nowoczesnych Diesli posiada specjalną funkcję w sterowniku silnika, która uruchamia proces odpowietrzania układu paliwowego. Jest to pompka elektroniczna, która spełnia taką samą funkcję, jak pompka ręczna, z tym, że uruchamia się bez ingerencji kierowcy. Trzeba być świadomym, że ciągła jazda na rezerwie może destrukcyjnie wpływać na podzespoły układu paliwowego. W takim przypadku pompa zamiast paliwa zasysa powietrze, przez co to właśnie ona w pierwszej kolejności ulega uszkodzeniu i to już w momencie uruchomienia silnika.

1. Przyczyny zapowietrzonego układu paliwowego Common Rail – zapowietrzony Common Rail objawy

Jedną z przyczyn zapowietrzonego układu jest uruchomienie samochodu bez paliwa w baku lub ciągła jazda na rezerwie (z niedostateczną ilością paliwa w zbiorniku). Nieszczelne przewody przelewowe oraz paliwowe także mogą zapowietrzyć układ. Zapowietrzony układ Common Rail rozpoznamy po znacznie gorszej pracy silnika, który dodatkowo zacznie nieprzyjemnie szarpać. W takiej sytuacji pojazd traci moc, przez co także osiągi są o wiele słabsze. Zapowietrzony i nieszczelny układ może w konsekwencji spowodować, że odpalenie auta będzie niemożliwe.

2. Procedura odpowietrzania obwodu paliwowego Common Rail – odpowietrzanie wtryskiwaczy Delphi

Proces odpowietrzania przeprowadzamy za pomocą pompki ręcznej lub elektrycznej pompki zintegrowanej ze sterownikiem. Czynność ta powinna być zwieńczeniem każdej naprawy zrealizowanej w obrębie układu paliwowego. Jeśli chodzi o odpowietrzanie samych wtryskiwaczy Delphi, to polega ono na poluzowaniu nakrętek przewodów ciśnieniowych i jednoczesnym uruchomieniu auta. Należy także odczekać chwilkę, aż paliwo pojawi się na podkładce wtryskiwacza. W razie wątpliwości warto zwrócić się do mechanika, który wie, jak przeprowadzić odpowietrzanie https://www.wtryskiwacz.com/aktualnosci/odpowietrzanie-pompy-crpompy CR, wtryskiwaczy i całego układu CR.

Odpowietrzanie obwodu paliwowego Common Rail
Procedura odpowietrzania obwodu paliwowego Common Rail

3. Awarie systemu Common Rail – co może się popsuć? – odpowietrzanie Common Rail Ford

Zaczynając od początku, w układzie common rail awarii może ulec pompa paliwa, która wraz z rosnącym przebiegiem może się zatrzeć. Elementem wymagającym regularnej wymiany jest filtr paliwa. Kolejna usterka może dotyczyć pompy niskiego ciśnienia, aby zminimalizować ryzyko uszkodzenia, zalecane jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu paliwa w baku. Uszkodzeniu może ulec także pompa wysokiego ciśnienia, czego najczęstszą przyczyną jest tankowanie złego jakościowo paliwa.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Możesz również spróbować odpowietrzyć układ za pomocą specjalnego narzędzia, które wytwarza podciśnienie w układzie, co pomaga usunąć powietrze. Ważne, aby pamiętać, że odpowietrzanie układu paliwowego jest ważnym krokiem, który należy wykonać po każdej ingerencji w układ, aby zapewnić prawidłową pracę silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Huragan

Wystawiono 2 lata temu

Nie mam niestety na wyposażeniu i w sumie sam raczej nie będę odpowietrzał. Auto serwisuje w ASO, to niech po każdej naprawie odpowietrzą jak trzeba.

Czy ta opinia była pomocna?

Stanisława

Wystawiono 2 lata temu

Ja nawet nie wiedziałam, że układ paliwowy się odpowietrza :d ciekawe rzeczy, więc polecam każdemu kto jest zainteresowany swoim pojazdem przeczytać go :)

Czy ta opinia była pomocna?

kowalsky!+#

Wystawiono 2 lata temu

Nie słyszałem o czymś takim, jak odpowietrzanie układu paliwowego! Super artykuł!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki