Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odpowietrzyć pompowtryski 1.9 TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odpowietrzenie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak odpowietrzyć pompowtryski?
Jak odpowietrzyć pompowtryski 1.9 TDI?

Aby odpowietrzyć pompowtryskiwacze w 1.9 TDI, wystarczy uruchomić zapłon, czyli po prostu przekręcić kluczyk w stacyjce. Ta czynność spowoduje rozpoczęcie pracy pompy zasilającej, której zadaniem jest doprowadzenie paliwa do pompy tandemowej. Odpowietrzenie zrealizuje się samo w momencie dotarcia paliwa do pompowtryskiwaczy. Warto wiedzieć, że odpowietrzania wymaga tylko strona niskociśnieniowa, natomiast strona wysokociśnieniowa odpowietrza się sama i nie wymaga użycia żadnych dodatkowych narzędzi (kierowca wręcz nie powinien w to ingerować). Odpowietrzanie układu paliwowego po każdym serwisie jest wręcz obowiązkowe, a zignorowanie tej czynności może unieruchomić nasz pojazd na długi czas.

Odpowietrzanie pompowtrysków 1.9 TDI – jak je odpowietrzyć?

Warto pamiętać o tym, że chcąc odpowietrzyć pompowtryski, nie musimy korzystać z pomocy fachowca, bowiem te podzespoły układu paliwowego odpowietrzają się same. Wystarczy uruchomić samochód i poczekać, aż paliwo powędruje do pompowtrysków. Jeśli jednak mamy do czynienia z zapowietrzonymi pompowtryskami i objawami takiej usterki, dowiedz się, jaka jest tego przyczyna. Trzeba jednak wiedzieć, że każda naprawa/wymiana/serwis części układu paliwowego, powinna być zakończona odpowietrzeniem tegoż układu. 

1. Zapowietrzony układ paliwowy – objawy w dieslu

Zapowietrzony układ paliwowy świadczy o znajdujących się w nim pęcherzykach powietrza. Taka sytuacja stwarza zagrożenie głównie dla pompy wysokiego ciśnienia. Wówczas odpalenie silnika może być w konsekwencji niewykonalne. Zapowietrzony układ paliwowy niewątpliwie spowoduje nierówną pracę silnika. W trakcie jazdy z pewnością zaobserwujemy także znaczną utratę mocy oraz słabsze niż normalnie osiągi.

2. Odpowietrzenie układu paliwowego TDI – jak odpowietrzyć układ paliwowy po wymianie filtra?

Odpowietrzenie układu paliwowego może zostać zrealizowane przy pomocy elektrycznej pompki, która znajduje się w większości nowoczesnych Diesli. Pompka ta zostaje uruchomiona poprzez sterownik silnika. Jeśli jednak posiadamy starsze modele samochodów, możemy skorzystać z ręcznej pompki do odpowietrzania układu paliwowego. Wszelkie czynności serwisowe (między innymi właśnie wymiana filtra paliwa) powinny zostać zakończone odpowietrzaniem układu paliwowego.

Odpowietrzenie układu paliwowego
Odpowietrzenie układu paliwowego TDI

3. 1.9 TDI nie pali po wymianie pompowtrysków – jak odpowietrzyć diesla po braku paliwa?

Taka sytuacja może oznaczać, że po wymianie pompowtryskiwaczy, układ paliwowy nie został odpowietrzony. Może to świadczyć także o nieprawidłowym montażu pompowtrysków w gnieździe lub ich nieprawidłowej regulacji. Po ponownym montażu pompowtrysków trzeba też pamiętać o banalnej czynności, jaką jest ściągnięcie plastikowych kapturków z dyszy. W razie wątpliwości najlepiej skonsultować się z rzetelnym serwisem samochodowym, który szybko odnajdzie przyczynę usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Odpowietrzenie pompowtryskiwaczy w silniku 1.9 TDI jest procesem, który ma na celu usunięcie powietrza z układu paliwowego i zapewnienie prawidłowego działania wtryskiwaczy. Jeśli układ paliwowy zostanie zanieczyszczony lub zapowietrzony, może to prowadzić do problemów z uruchomieniem silnika lub niestabilnej pracy silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki