Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odpowietrzyć pompowtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odpowietrzanie pompowtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Warto wiedzieć, że pompowtryskiwacze odpowietrzają się same już w momencie przekręcania przez kierowcę kluczyka. Dzięki tej czynności uruchomiana jest znajdująca się w zbiorniku paliwa pompa zasilająca, która doprowadza paliwo do pompy tandemowej. Pompowtryski zostaną odpowietrzone już po krótkiej chwili, kiedy olej napędowy do nich dotrze.

Warto znać także przyczyny i objawy zapowietrzonych pompowtryskiwaczy, aby unikać tego rodzaju usterki. 

1. Sposoby na to, jak odpowietrzyć Diesla Common Rail

W wyposażeniu większości aktualnych, nowoczesnych samochodów znajduje się elektryczna pompka, która zostaje uruchamiana za pomocą specjalnej funkcji w sterowniku silnika. Jeśli jednak takiej funkcji nie posiadamy, powinniśmy zaopatrzyć się w ręczną pompkę do odpowietrzania układu paliwowego.

W razie braku odpowiedniego sprzętu, czy wiedzy na temat odpowietrzania Diesla zawsze warto skonsultować się uprzednio z mechanikiem lub wybrać się to sprawdzonego serwisu samochodowego.

Jak odpowietrzyć pompowtryskiwacze?
Jak odpowietrzyć pompowtryski?

2. Odpowietrzanie układu paliwowego – czy jest konieczne?

Trzeba wiedzieć, że zapowietrzony układ paliwowy jest niebezpieczny dla pompy wysokiego ciśnienia i może doprowadzić do jej uszkodzenia, już w momencie uruchomienia silnika. Wykonywanie odpowietrzania jest więc bardzo ważne ze względu na dobry stan techniczny podzespołów układu wtryskowego, a także z uwagi na poprawną pracę samego silnika.

Odpowietrzanie to czynność, którą należy zrealizować po każdym serwisowaniu/naprawie części w obrębie układu paliwowego (zalicza się do tego wymiana filtra paliwa). Temat odpowietrzania obejmuje tylko stronę niskociśnieniową w samochodzie, natomiast strona wysokociśnieniowa odpowietrza się sama, a kierowca nie powinien w to ingerować.

Zapowietrzony układ paliwowy w dieslu - objawy

Niewielka ilość pęcherzyków powietrza będzie wiązała się z nierównym funkcjonowaniem silnika, co z pewnością odczujemy w trakcie jazdy. Tego rodzaju usterce będzie towarzyszyła także utrata mocy oraz o wiele słabsze osiągi pojazdu.

Objawy zapowietrzonego układu paliwowego
Zapowietrzony układ paliwowy w dieslu - objawy

Jak już wiemy, powietrze przedostałe się do układu paliwowego to sytuacja bardzo niebezpieczna zwłaszcza dla pompy wysokiego ciśnienia. W takim przypadku uruchomienie samochodu może być po prostu niemożliwe. Obowiązkowym etapem kończącym naprawę układu paliwowego powinno być więc jego odpowietrzenie. Pominięcie tej czynności może uziemić nasze auto na dłuższy czas.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Odpowietrzanie pompowtryskiwaczy jest procesem, który polega na usunięciu powietrza z układu wtryskowego w celu poprawienia jego pracy. Oto kilka kroków, które można wykonać, aby odpowietrzyć pompowtryski: Sprawdź poziom oleju w silniku i upewnij się, że jest na odpowiednim poziomie, zgodnie z zaleceniami producenta. Uruchom silnik i pozwól mu pracować na wolnych obrotach przez kilka minut. Znajdź i odkręć korek odpowietrzający znajdujący się na górnej części pompowtryskiwacza. Uruchom silnik na wolnych obrotach i pozwól mu pracować przez kilka minut, aż z korka zacznie wydobywać się ciecz, co oznacza, że powietrze zostało usunięte. Zwróć uwagę na pracę silnika, upewnij się, że jest ona płynna i bez wyraźnych nieprawidłowości. Po zakończeniu procesu odpowietrzania zakręć korek odpowietrzający i sprawdź poziom oleju, jeśli trzeba uzupełnij. Przeprowadzić jazdę próbną, sprawdzić pracę silnika pod różnymi obciążeniami.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki