Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odpowietrzyć pompę wysokiego ciśnienia?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Odpowietrzanie pompy wysokiego ciśnienia

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Pompa wysokiego ciśnienia - jak odpowietrzyć?
Jak odpowietrzyć pompę wysokiego ciśnienia?

Pompa wysokiego ciśnienia odpowietrza się sama, więc temat odpowietrzania dotyczy tylko strony niskociśnieniowej w samochodzie. Wielu kierowców nie wie jednak, że praktycznie rzecz ujmując, chodzi o odpowietrzanie układu Common Rail. Jest to czynność, która powinna zostać przeprowadzona po każdym serwisie układu paliwowego, a przede wszystkim po każdej wymianie filtra paliwa. Jest to bardzo ważne ze względu na to, iż powietrze znajdujące się w układzie wtryskowym może mieć destrukcyjny wpływ na pompę wysokiego ciśnienia i może ją uszkodzić już w momencie uruchomienia pojazdu. Podsumowując, każda naprawa obejmująca układ paliwowy powinna zakończyć się jego odpowietrzeniem, dzięki czemu paliwo będzie mogło dotrzeć do pompy, a stamtąd do wtryskiwaczy. Natomiast odpowietrzanie pompy wysokiego ciśnienia realizuje się automatycznie bez ingerencji kierowcy.

Odpowietrzenie układu Common Rail – Zapowietrzony Common Rail objawy

Do zapowietrzenia się układu paliwowego dochodzi stosunkowo często w sytuacjach takich, jak zmiana filtra paliwa, nieszczelność przewodów paliwowych czy demontaż pompy wtryskowej lub wtryskiwaczy. Dlatego tak ważne jest doprowadzenie do pompy oleju napędowego, aby nie pracowała ona na sucho. Najlepiej, aby podczas odpowietrzania bak paliwa był w pełni zatankowany. Nawet niewielka ilość pęcherzyków powietrza spowoduje szarpanie/drganie silnika, utratę mocy, czy o wiele gorsze osiągi niż zazwyczaj. Warto wiedzieć, że zapowietrzony układ może w konsekwencji doprowadzić do zupełnej niemożności odpalenia samochodu.

1. Jak odpowietrzyć układ Common Rail? – Pompka do odpowietrzania układu paliwowego

Jedną z metod odpowietrzania układu Common Rail jest zastosowanie pompki ręcznej, jednak nie wszystkie pojazdy mają ją na wyposażeniu. Coraz więcej nowoczesnych Diesli zaopatrzonych jest w elektryczną pompę do odpowietrzania, która zostaje uruchomiona przez sterownik silnika. Aby przeprowadzić odpowietrzanie układu CR, należy wówczas wybrać odpowiednią funkcję w sterowniku. Czynność odpowietrzania powinna towarzyszyć każdej czynności serwisowej, ponieważ ma to ogromne znaczenie nie tylko dla sprawności całego układu, ale i równomierności pracy silnika.

Jak odpowietrzyć Common Rail?
Jak odpowietrzyć układ Common Rail?

2. Awarie systemu Common Rail – co może się popsuć? – Odpowietrzanie Common Rail

Jeśli stale jeździmy na minimalnej ilości paliwa, pierwszym elementem, który może ulec uszkodzeniu, jest pompa paliwa, ponieważ jest ona smarowana i chłodzona właśnie przez paliwo. Z kolei jakość paliwa i jego właściwości mają ogromny wpływ na żywotność pompy wtryskowej oraz wtryskiwaczy. Kiedy tankujemy olej napędowy zawierający osady i kiepskie właściwości ochronne, możemy się spodziewać, że parametry pracy wyżej wymienionych części zostaną znacznie obniżone. Najczęściej jednak dochodzi do awarii wtryskiwaczy, z racji tego, że pracują one w wymagających warunkach (ogromne ciśnienie oraz wysoka temperatura).

Udostępnij wpis

Komentarze

Jurij

Wystawiono 8 miesiecy temu

Odpowietrzenie pompy wysokiego ciśnienia jest konieczne, gdy układ zasilania paliwem zostaje zakłócony, np. po wymianie elementów układu lub po odpowietrzeniu układu paliwowego. W takich przypadkach może dojść do pojawienia się powietrza w układzie, co może prowadzić do awarii pompy wysokiego ciśnienia lub innych elementów układu zasilania. Aby odpowietrzyć pompę wysokiego ciśnienia, należy postępować według następujących kroków: Odłączyć akumulator od pojazdu i odkręcić korek z króćca odpowietrzenia zbiornika paliwa. Odkręcić korek z króćca odpowietrzenia pompy wysokiego ciśnienia i włączyć zapłon i uruchomić silnik. Odpowietrzać układ, aż z króćców odpowietrzenia nie będzie już wydobywać się powietrze. Zakończyć odpowietrzanie, odłączyć akumulator i sprawdzić ciśnienie na szynie Common Rail.

Czy ta opinia była pomocna?

Garry_78

Wystawiono Rok temu

Moja pompę wysokiego ciśnienia odpowietrzał serwis, sam bym się nawet za to nie brał. Ale temat ciekawy, przyznaje.

Czy ta opinia była pomocna?

Bryk

Wystawiono Rok temu

No właśnie, trzeba odpowietrzyć po każdej naprawie czy usłudze serwisowej, bo bez tego możemy doprowadzić do uszkodzenia pompy.

Czy ta opinia była pomocna?

Karolajna

Wystawiono Rok temu

Fajnie, że jest tu opisane o tym odpowietrzeniu. Nawet nie sądziłam, że jest takie stwierdzenie jak odpowietrzenie pompy :D

Czy ta opinia była pomocna?

kamil

Wystawiono Rok temu

Bardzo ciekawie opisany temat o odpowietrzeniu pompy wysokiego ciśnienia!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki