Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak odczytać kod wtryskiwacza? – Ta informacja przyda Ci się szybciej, niż myślisz

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

1. Podłącz narzędzie diagnostyczne: Wykorzystaj skaner diagnostyczny lub tester Common Rail i podłącz je do portu diagnostycznego OBD-II (On-Board Diagnostics) pojazdu.
2. Uruchom pojazd: Uruchom pojazd, aby włączyć komputer pokładowy. Odczyty z wtryskiwaczy są zazwyczaj dostępne, gdy silnik pracuje.
3. Zaloguj się do systemu diagnostycznego: Skorzystaj z funkcji narzędzia diagnostycznego, aby zalogować się do systemu diagnostycznego pojazdu. W wielu przypadkach będziesz musiał podać numer identyfikacyjny pojazdu (VIN).
4. Przejrzyj kody błędów: Przeszukaj pamięć diagnostyczną pojazdu w poszukiwaniu kodów błędów związanych z układem wtryskowym Common Rail. Kody błędów związane z wtryskiwaczami mogą zawierać informacje dotyczące konkretnych problemów.
5. Zidentyfikuj kod wtryskiwacza: Jeśli kod błędu wskazuje na konkretne problemy z wtryskiwaczem, istnieje możliwość, że dostępny będzie również unikalny kod identyfikacyjny dla danego wtryskiwacza. Ten kod pozwala zidentyfikować konkretny wtryskiwacz w systemie Common Rail.
6. Zinterpretuj kod wtryskiwacza: Zapoznaj się z dokumentacją pojazdu lub producenta systemu wtryskowego, aby zinterpretować kod wtryskiwacza. Informacje zawarte w kodzie mogą obejmować numer seryjny, parametry techniczne, datę produkcji i inne informacje związane z wtryskiwaczem.
7. Sprawdź parametry pracy: Oprócz kodów błędów, narzędzie diagnostyczne może umożliwiać odczyt parametrów pracy wtryskiwaczy, takich jak ciśnienie wtrysku, czas trwania wtrysku czy liczba cykli wtryskiwania.

Wszelkie informacje na temat tego, jak zakodować wtryski, gdzie jest numer wtryskiwacza i czy wszystkie wtryski trzeba kodować, znajdziesz na naszej stronie internetowej.

tester diagnostyczny do sprawdzania wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Numery na wtryskach

Co oznaczają numery na wtrysku?

W wielu przypadkach jeden z numerów na wtryskiwaczu może być numerem seryjnym, który jednoznacznie identyfikuje konkretny wtryskiwacz. Ten numer może być używany do śledzenia historii danego wtryskiwacza i przechowywania informacji o produkcji, kontroli jakości itp. Numer na wtryskiwaczu może zawierać informacje o producencie wtryskiwacza. Na przykład, różni producenci mogą używać specyficznych kodów identyfikacyjnych lub oznaczeń.

Jak sprawdzić jakie wtryski po numerze VIN?

Pierwszym krokiem może być skontaktowanie się z oficjalnym przedstawicielem marki pojazdu lub profesjonalnym serwisem samochodowym. Często mają dostęp do systemów komputerowych, które umożliwiają sprawdzenie szczegółów dotyczących wyposażenia i podzespołów zainstalowanych w danym pojeździe na podstawie numeru VIN. Niektóre firmy oferują usługi online, które umożliwiają sprawdzenie historii pojazdu oraz numer wtryskiwacza po numerze VIN.

Komplet wtrysków

Czy wtryskiwacze muszą mieć te same numery?

W teorii, wtryskiwacze w jednym pojeździe nie muszą mieć dokładnie tych samych numerów. Różnice w numeracji mogą wynikać z różnych serii produkcji, wymiany wtryskiwaczy w trakcie serwisowania, czy też ewentualnych aktualizacji dokonywanych przez producenta. W praktyce, wtryskiwacze są jednak zazwyczaj parowane, a to oznacza, że stosuje się identyczne lub bardzo podobne modele w całym silniku. W parowaniu wtryskiwaczy chodzi o dopasowanie ich parametrów i charakterystyk tak, aby pracowały zgodnie z oczekiwaniami danego silnika. Parametry te obejmują takie cechy jak ciśnienie wtrysku, kąt rozpylania, ilość wtryskiwanego paliwa, czy czas trwania wtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki