Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Gdzie jest numer wtryskiwacza?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Numery wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Gdzie jest numer wtryskiwaczy?
Gdzie jest numer wtryskiwacza?

Lokalizacja numeru uzależniona jest od marki wtrysku czy też od rodzaju paliwa, jednak najczęściej znajdziemy go na cewce wtrysku. Numer wtrysków Delphi będzie się zaczynał od liter EJBR, natomiast wtryski Bosch rozpoczyna ciąg cyfr 0445 lub 0986. W głównej mierze układy paliwowe zasilane są wtryskiwaczami firmy Bosch, których numery składają się z 10 cyfr. Każdemu silnikowi przypisana jest odpowiednia wydajność wtryskiwaczy, dlatego dobór właściwych numerów wtrysków jest niezwykle ważny, dla poprawnej, równej i wydajnej pracy całego układu paliwowego i oczywiście samego silnika. Zainstalowanie wtryskiwaczy o złym numerze może się przede wszystkim nie udać, ale jeśli już do tego dojdzie, mogą znacznie uszkodzić jednostkę napędową. W przypadku kłopotu z odnalezieniem numeru seryjnego wtrysku warto wiedzieć, jak dobrać numer wtryskiwacza po numerze VIN.

Jak znaleźć numer wtryskiwacza? – tabela wtryskiwaczy Bosch

Numer wtryskiwacza znajdziemy na cewce, czyli na elemencie, na który trafia impuls elektryczny przekazywany ze sterownika silnika. W lokalizacji numeru wtrysków z pewnością pomoże nam mechanik, który dokładnie zna konstrukcję tych podzespołów.
Przy wyborze wtryskiwaczy warto posłużyć się tabelą wtryskiwaczy Bosch lub katalogiem innych producentów.

1. Skąd biorą się różne oznaczenia na wtryskiwaczach? – numer seryjny wtryskiwacza

Jak już wiemy, numer wtryskiwacza jest inny ze względu na rodzaj wtrysku, producenta czy paliwo. O numerze wtrysku decyduje także jego stan, bowiem inny będzie dla wtrysków fabrycznie nowych, a inny dla regenerowanych podzespołów. W większości przypadków mamy do czynienia z wtryskiwaczami producenta Bosch, których numer składa się z 10 cyfr zaczynających się od 445. Warto wiedzieć, że wtryskiwacz rozpoczynający się od tego ciągu cyfr jest fabrycznie nowy, natomiast wtryski zaczynające się od cyfr 0986 poddane zostały regeneracji.

2. Numery wtryskiwaczy – gdzie sprawdzić, jakie wtryski po nr VIN

Jednym ze sposobów właściwego doboru wtryskiwaczy, jest podanie numery VIN. Jest to unikalny dla każdego pojazdu numer identyfikacyjny składający się z 17 znaków. W głównej mierze znajduje się on na tabliczce znamionowej samochodu, ale znajdziemy go także w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Numer VIN zawiera m.in. informacje na temat producenta silnika, charakterystyki modelu auta czy rodzaju nadwozia.

Numery wtrysków
Numery wtryskiwaczy

3. Kody IMA – co należy wiedzieć? - kodowanie wtryskiwaczy piezoelektrycznych

Kod IMA to z kolei swego rodzaju szyfr, w którym producent wtryskiwaczy zawiera wszystkie informacje na temat charakteru dawki danego wtrysku i ogólnych parametrów jego pracy. Kalibracja to innymi słowy, wyrównywanie dawki wtrysku i jest obowiązkowe po każdej naprawie, wymianie czy regeneracji. Kodowanie wtryskiwaczy elektromagnetycznych, jak i piezoelektrycznych jest niezbędne do prawidłowej i równomiernej pracy silnika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Numer wtryskiwacza paliwa w silnikach samochodów z silnikami Diesla zazwyczaj znajduje się na cewce wtryskiwacza lub na jego obudowie. Numer ten służy do identyfikacji i określenia parametrów pracy danego wtryskiwacza. Dokładne umiejscowienie i liczba znaków numeru wtryskiwacza mogą być różne w zależności od marki samochodu, rodzaju wtryskiwacza oraz generacji systemu elektronicznego sterowania silnikiem Diesla. Numer wtryskiwacza składa się zazwyczaj z liter i cyfr, a jego znaczenie jest określone przez producenta wtryskiwaczy i zawarte w technologii naprawy. Aby zlokalizować numer wtryskiwacza, należy zajrzeć do instrukcji obsługi samochodu lub skontaktować się z warsztatem samochodowym. Można również wyszukać informacje na stronach internetowych producentów wtryskiwaczy lub na specjalistycznych forum motoryzacyjnych.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki