25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Jak dobrać numer wtryskiwacza po numerze VIN?

Autor: Monika Stopyra
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.98

Dobór wtryskiwacza po numerze VIN jest jedną z metod prawidłowego określenia rodzaju wtrysków dedykowanych naszemu pojazdowi. W praktyce polega to na wpisaniu numeru VIN w odpowiedni program, który po rozkodowaniu ciągu liter i cyfr informuje nas o najważniejszych danych technicznych pojazdu i numerach poszczególnych części. Każdy posiadacz auta z silnikiem wysokoprężnym powinien wiedzieć, że wybór wtrysków o odpowiedniej wydajności i właściwych parametrach jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego. Wskazanie numeru VIN jest zatem jednym z szybkich sposobów na to, jak sprawdzić, jakie mam wtryski i jak dobrać należyte wtryskiwacze.

1. Co to jest numer VIN?

Jest to unikalny numer identyfikacyjny każdego pojazdu, który zostaje mu nadany podczas produkcji. Składa się z 17 znaków zawierających zarówno cyfry, jak i litery (z wyjątkiem liter O i I, ponieważ mogłyby zostać pomylone z cyframi).
Numer VIN obejmuje trzy części:
WMI – są to pierwsze trzy znaki, które wskazują na producenta;
VDS – są to kolejne 5 lub 6 znaków, w których każdy producent koduje dane techniczne auta, tj. rodzaj nadwozia, typ silnika i ogólną charakterystykę modelu;
VIS – ostatnie 8 znaków informują o roku i miejscu produkcji.

2. Gdzie znajdziemy numer VIN?

Lokalizacja numeru VIN zależy od producenta:
- Najczęściej tabliczka znamionowa znajdująca się na podszybiu pojazdu od strony kierowcy;
- Numer VIN może także znajdować się na środkowym słupku wewnątrz samochodu, na podłodze czy na progu;
- Numer identyfikacyjny auta jest także trwale wytłoczony na nadwoziu;
- Miejsce, gdzie zapisany jest numer VIN, to dowód rejestracyjny.

Wiadomości zawarte w numerze VIN są bardzo przydatne dla nabywców aut używanych, ponieważ znajdziemy w nich między innymi informacje na temat przeglądów, szkód komunikacyjnych, akcji serwisowych, a nawet o ewentualnym poszukiwaniu samochodu.

Reasumując, jeśli chcesz dobrać odpowiedni numer seryjny wtryskiwacza, podaj sprzedawcy lub mechanikowi numer VIN Twojego samochodu.

Numer wtrysku po numerze VIN
Jak dobrać numer wtryskiwacza po numerze VIN?

Jak właściwie dobrać wtryskiwacze?

W przypadku wątpliwości z doborem wtryskiwaczy najlepsze jest skorzystanie z pomocy doświadczonego mechanika, który z pewnością będzie wiedział, jaka wydajność wtryskiwaczy Bosch jest odpowiednia dla naszego typu pojazdu.

Prostym sposobem na znalezienie konkretnego podzespołu jest zapoznanie się z tabelą udostępnioną przez danego producenta, np. katalog wtryskiwaczy Bosch. Na rynku znajdziemy także troszkę mniej popularne wtryskiwacze produkcji Siemens, Denso czy Delphi. Dlatego w celu znalezienia innej firmy powinniśmy udać się na stronę, gdzie znajdziemy numery wtryskiwaczy producenta Delphi czy też numery wtryskiwaczy Denso.

W wyborze właściwych wtrysków mogą nam pomóc narzędzia dostępne na stronach internetowych, np. kalkulator wydajności wtryskiwaczy, z którego możemy skorzystać, zanim konieczna będzie pomoc specjalisty.

Zainstalowanie wtryskiwaczy o dedykowanej silnikowi wydajności jest bardzo istotne, gdyż to w dużej mierze od tego zależy prawidłowa praca układu wtryskowego oraz komfort jazdy. Złe wtryskiwacze mogą przyczynić się do awarii jednostki napędowej i znacznie ją uszkodzić.

Właściwy dobór wtrysków
Jak właściwie dobrać wtryskiwacze?

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO PROCEDURA ROZPATRYWANIA REKLAMACJI PRAWO ODSTĄPIENIA OD UMOWY ZAWARTEJ NA ODLEGŁOŚĆ GWARANCJA