Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dobrać numer wtryskiwacza po numerze VIN?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak dobrać numer wtryskiwacza po numerze VIN? Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

W praktyce polega to na wpisaniu numeru VIN w odpowiedni program, który po rozkodowaniu ciągu liter i cyfr informuje nas o najważniejszych danych technicznych pojazdu i numerach poszczególnych części. Każdy posiadacz auta z silnikiem wysokoprężnym powinien wiedzieć, że wybór wtrysków o odpowiedniej wydajności i właściwych parametrach jest niezwykle ważny dla prawidłowego funkcjonowania układu paliwowego. Wskazanie numeru VIN jest zatem jednym z szybkich sposobów na to, jak sprawdzić, jakie mam wtryski i jak dobrać należyte wtryskiwacze.

1. Co to jest numer VIN?

Jest to unikalny numer identyfikacyjny każdego pojazdu, który zostaje mu nadany podczas produkcji. Składa się z 17 znaków zawierających zarówno cyfry, jak i litery (z wyjątkiem liter O i I, ponieważ mogłyby zostać pomylone z cyframi).
Numer VIN obejmuje trzy części:
WMI – są to pierwsze trzy znaki, które wskazują na producenta;
VDS – są to kolejne 5 lub 6 znaków, w których każdy producent koduje dane techniczne auta, tj. rodzaj nadwozia, typ silnika i ogólną charakterystykę modelu;
VIS – ostatnie 8 znaków informują o roku i miejscu produkcji.

2. Gdzie znajdziemy numer VIN?

Lokalizacja numeru VIN zależy od producenta:
- Najczęściej tabliczka znamionowa znajdująca się na podszybiu pojazdu od strony kierowcy;
- Numer VIN może także znajdować się na środkowym słupku wewnątrz samochodu, na podłodze czy na progu;
- Numer identyfikacyjny auta jest także trwale wytłoczony na nadwoziu;
- Miejsce, gdzie zapisany jest numer VIN, to dowód rejestracyjny.

Wiadomości zawarte w numerze VIN są bardzo przydatne dla nabywców aut używanych, ponieważ znajdziemy w nich między innymi informacje na temat przeglądów, szkód komunikacyjnych, akcji serwisowych, a nawet o ewentualnym poszukiwaniu samochodu.

Reasumując, jeśli chcesz dobrać odpowiedni numer seryjny wtryskiwacza, podaj sprzedawcy lub mechanikowi numer VIN Twojego samochodu.

Numer wtrysku po numerze VIN
Jak dobrać numer wtryskiwacza po numerze VIN?

Jak właściwie dobrać wtryskiwacze?

W przypadku wątpliwości z doborem wtryskiwaczy najlepsze jest skorzystanie z pomocy doświadczonego mechanika, który z pewnością będzie wiedział, jaka wydajność wtryskiwaczy Bosch jest odpowiednia dla naszego typu pojazdu.

Prostym sposobem na znalezienie konkretnego podzespołu jest zapoznanie się z tabelą udostępnioną przez danego producenta, np. katalog wtryskiwaczy Bosch. Na rynku znajdziemy także troszkę mniej popularne wtryskiwacze produkcji Siemens, Denso czy Delphi. Dlatego w celu znalezienia innej firmy powinniśmy udać się na stronę, gdzie znajdziemy numery wtryskiwaczy producenta Delphi czy też numery wtryskiwaczy Denso.

W wyborze właściwych wtrysków mogą nam pomóc narzędzia dostępne na stronach internetowych, np. kalkulator wydajności wtryskiwaczy, z którego możemy skorzystać, zanim konieczna będzie pomoc specjalisty.

Zainstalowanie wtryskiwaczy o dedykowanej silnikowi wydajności jest bardzo istotne, gdyż to w dużej mierze od tego zależy prawidłowa praca układu wtryskowego oraz komfort jazdy. Złe wtryskiwacze mogą przyczynić się do awarii jednostki napędowej i znacznie ją uszkodzić.

Właściwy dobór wtrysków
Jak właściwie dobrać wtryskiwacze?

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Numer VIN (numer identyfikacji pojazdu) nie jest bezpośrednio powiązany z numerem wtryskiwacza. Aby dobrać odpowiedni numer wtryskiwacza dla danego pojazdu, należy skonsultować się z dostawcą części zamiennych lub z dealerem marki pojazdu. Często będą oni wymagać podania rocznika, modelu i typu silnika pojazdu, aby pomóc w doborze odpowiedniego wtryskiwacza.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki