Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak oczyścić wtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Oczyszczanie wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak oczyścić wtryski
Jak oczyścić wtryski

Najskuteczniejszą, aczkolwiek najbardziej kosztowną metodą czyszczenia wtryskiwaczy, jest umieszczenie ich w myjce ultradźwiękowej z dodatkiem profesjonalnych środków czyszczących i odrdzewiających. Możemy mieć wówczas pewność, że wszelkie zanieczyszczenia zostaną usunięte, a wtryski odzyskają pełną sprawność. Decydując się na takie czyszczenie, należy skorzystać z usług serwisu, który zajmuje się naprawą podzespołów układu paliwowego w silnikach wysokoprężnych. Większość właścicieli pojazdów z Dieslem jest świadomych, że wymagają one szczególnej dbałości o poszczególne podzespoły, dlatego często też szukają porad na temat tego, jak samemu wyczyścić wtryskiwacze i oszczędzić na wizytach w serwisie. Na szczęście jest opcja samodzielnego czyszczenia wtrysków za pomocą środków chemicznych, które wystarczy dolewać do paliwa lub do filtra paliwa. Tym sposobem eliminujemy nagar i inne osady nie tylko z wtrysków, ale i z pompy CR i szyny. Opierając się na poleceniach użytkowników forów internetowych, najczęściej wybierane są środki takie, jak K2, STP, Liqui Moly czy TEC2000 – są one tanie i łatwo dostępne. Dlaczego warto stosować tego typu preparaty i dlaczego właściwie czystość wtrysków jest tak ważna? Otóż czyste wtryskiwacze mają możliwość pracować według parametrów producenta, co zapewni cylindrom równomierne zapełnienie paliwem. Odpowiednia dawka paliwa przekłada się z kolei na to, że silnik jest w stanie wygenerować maksymalne parametry użytkowe.

Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą dodatków do paliwa STP – Preparat do wtrysków Diesel

STP to jeden z produktów do czyszczenia wtryskiwaczy, który bez problemu znajdziemy na półkach sklepów motoryzacyjnych. Stosowanie tego preparatu pomaga przywrócić odpowiednie osiągi i wydajność silnika poprzez rozpuszczenie uciążliwych zanieczyszczeń z wtryskiwaczy. Różnicę zauważymy już po jednym napełnieniu zbiornika, po przejechaniu około 80 km. Według zapewnień producenta, po zastosowaniu STP samochód powinien mniej palić, zużywać mniej paliwa, lepiej pracować na biegu jałowym. Formuła STP przeznaczona jest do wszystkich silników wysokoprężnych (DI, IDI i Common Rail).

1. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – Co ile czyścić wtryski?

Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby
Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby

Większość producentów preparatów do czyszczenia wtrysków CR proponuje kilka sposobów czyszczenia, która zależą przede wszystkim od stopnia zanieczyszczeń i ogólnego stanu technicznego wtryskiwaczy. Wtryski należy wyczyścić wtedy, gdy wykazują dość typowe objawy zabrudzeń, takie jak dymienie, szarpanie silnika, problemy z odpaleniem auta. Żywotność wtryskiwaczy określana jest standardowo na około 150 tys. km, więc po tym dystansie możemy się spodziewać, że będą one wymagały czyszczenia. Jeśli jednak nie wykażą oznak awarii, to profilaktycznie możemy zastosować preparaty, które wyeliminują osady znajdujące się na powierzchni wtrysków, co z pewnością przedłuży ich okres eksploatacyjny.

2. Czyszczenie wtryskiwaczy za pomocą K2 Diesel Dictum – Jak wyczyścić wtryskiwacze diesla?

K2 Diesel Dictum to jeden z najpopularniejszych preparatów do czyszczenia nie tylko wtryskiwaczy, ale i całego układu wtryskowego. Za pomocą K2 rozpuścimy wręcz zabrudzenia, które osadziły się na pompie wtryskowej i szynie Common Rail. Produkt jest polecany przed mechaników ze względu na to, że jest bezpieczny dla wszystkich podzespołów układu paliwowego, recyrkulacji spalin oraz filtra DPF. Stosowanie K2 przywróci odpowiednie parametry wtryskiwaczom, wyeliminuje szarpania silnika oraz nadmierne dymienie z wydechu. Środek można użyć na trzy sposoby -wlać do baku z paliwem, do nowego filtra paliwa lub podłączając przewody paliwowe do puszki z detergentem.

Udostępnij wpis

Komentarze

Kaliber66

Wystawiono 2 lata temu

Istnieje kilka sposobów na oczyszczenie wtryskiwaczy w silniku samochodowym: Czyszczenie manualne: polega na demontażu wtryskiwacza i oczyszczaniu go za pomocą specjalnych narzędzi, takich jak cęgi, szczotki lub ściereczki. Ten sposób wymaga dużej wiedzy i doświadczenia oraz nie zawsze jest skuteczny. Czyszczenie ultradźwiękowe: polega na oczyszczaniu wtryskiwacza za pomocą fal ultradźwiękowych, które rozpuszczają osady i zanieczyszczenia znajdujące się w wtryskiwaczu. Ten sposób jest skuteczny i bezpieczny, ale wymaga specjalistycznego sprzętu do czyszczenia ultradźwiękowego. Czyszczenie chemiczne: polega na użyciu specjalnych chemikaliów, które rozpuszczają zanieczyszczenia znajdujące się w wtryskiwaczu. Należy uważać na to, aby nie uszkodzić wtryskiwacza podczas czyszczenia chemicznego. Regeneracja: wymiana starych elementów wtryskiwacza na nowe lub na naprawa istniejących elementów. Regeneracja wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia. Jeśli chodzi o czyszczenie wtryskiwaczy, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z profesjonalnym mechanikiem lub zakładem regeneracji wtryskiwaczy, który dobierze odpowiedni sposób oczyszczania w zależności od stanu wtryskiwaczy i rodzaju silnika. Ważne jest, aby przeprowadzać tę czynność zgodnie z zaleceniami producenta silnika, aby uniknąć uszkodzenia lub nieprawidłowego działania układu zasilania.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki