Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak niskiej jakości paliwo wpływa na pracę wtryskiwaczy? – dowiedz się tego

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Niskiej jakości paliwo może znacząco wpłynąć na pracę wtryskiwaczy w wysokoprężnej jednostce napędowej. Oto kilka sposobów, w jaki to się może przejawiać:

1. Zanieczyszczenia — paliwo niskiej jakości zawiera między innymi kurz, woda, metaliczne opiłki itp. Te zanieczyszczenia mogą zatykać drożność wtryskiwaczy, co prowadzi do nieprawidłowego rozpylenia paliwa i zaburzeń w procesie spalania.
2. Korozja — niektóre składniki paliwa mogą przyczynić się do korozji wewnętrznych części wtryskiwaczy. Korozja uszkodzi także uszczelki i inne elementy tych komponentów. Spowoduje to wyciek paliwa oraz znaczne obniżenie wydajności wtrysków.
3. Nagary — paliwo słabej jakości może również przyczynić się do tworzenia się nagarów wewnątrz wtryskiwaczy. Nagary będą utrudniały swobodny przepływ oleju napędowego i prowadzić do niedokładnego rozpylenia. Silnik przez to utraci osiągi oraz moc.
4. Wytrzymałość materiałów — w przypadku długotrwałego stosowania paliwa niskiej jakości, materiały używane do budowy wtryskiwaczy mogą ulec szybszemu zużyciu lub degradacji.
5. Spadek wydajności pracy wtryskiwaczy — ogólnie rzecz biorąc, paliwo niskiej jakości może zmniejszyć sprawność wtryskiwaczy poprzez zakłócanie procesu dokładnego rozpylenia paliwa i zapewnienia odpowiedniego stosunku paliwo-powietrze.

Wtryskiwacz Diesla
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wlew paliwa

Jak objawia się uszkodzony wtryskiwacz?

Uszkodzony wtryskiwacz paliwa może objawiać się różnymi symptomami, w zależności od rodzaju uszkodzenia i stopnia jego zaawansowania. Poniżej wymienimy kilka potencjalnych objawów uszkodzonego wtryskiwacza:

• Spadek mocy silnika - jeśli jeden z wtryskiwaczy jest uszkodzony lub niedziałający, może to prowadzić do nierównomiernego spalania paliwa w poszczególnych cylindrach silnika, co z kolei skutkuje spadkiem mocy silnika.
• Nieprawidłowe spalanie - uszkodzony wtryskiwacz może powodować nieprawidłowe spalanie mieszanki paliwowo-powietrznej w cylindrach, co będzie prowadziło do nieregularnej pracy silnika, chwilowych spadków mocy, chrapania lub trudności z rozruchem.
• Zwiększone zużycie oleju napędowego - zepsuty wtryskiwacz może nie wstrzykiwać odpowiedniej ilości paliwa lub w niewłaściwym czasie, przez co zwiększa się zużycie paliwa przez silnik.
• Drżenie silnika – usterka wtrysków może powodować drżenie lub wibracje silnika, zwłaszcza podczas jazdy na niskich obrotach.
• Czarny dym z wydechu - jeśli wtryskiwacz wstrzykuje zbyt dużo paliwa, może to prowadzić do nadmiernego kopcenia z wydechu.
• Wysokie emisje spalin - uszkodzony wtrysk może prowadzić do zwiększonych emisji spalin, co będzie negatywnie skutkowało wynikami kontroli emisji spalin.
• Check Engine – uszkodzone wtryski tudzież zapchany filtr cząstek stałych / katalizator może doprowadzić do włączenia się tej kontrolki na desce rozdzielczej. Dobrze by było jak najszybciej usunąć usterkę, ponieważ pojazd może wejść w tryb pracy awaryjnej.

Jak ulepszyć działanie wtryskiwaczy Common Rail?

Silnik samochodu osobowego

Aby zoptymalizować działanie wtryskiwaczy, zaleca się:

1. Przeprowadzić profesjonalne czyszczenie wtryskiwaczy, usuwając nagromadzone zanieczyszczenia za pomocą metody takiej jak czyszczenie ultradźwiękowe.
2. Regularnie wymieniać filtry paliwa i oleju, aby zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do wtryskiwaczy, co może prowadzić do ich uszkodzeń.
3. Wybierać paliwo wysokiej jakości z renomowanej stacji, aby zapewnić optymalne warunki pracy dla wtryskiwaczy.
4. Stosować specjalne preparaty do paliwa profilaktycznie, które eliminują drobne zanieczyszczenia z układu, zapewniając lepsze warunki dla pracy wtryskiwaczy.

Co ile czyścić wtryski w Dieslu?

Regularne czyszczenie wtryskiwaczy w celach profilaktycznych jest ważne przez cały okres użytkowania pojazdu. Jednakże profesjonalna regeneracja wtrysków stanie się konieczna w przypadku silnych zabrudzeń, które utrudniają prawidłową pracę wtryskiwaczy. Zazwyczaj potrzeba takiego czyszczenia pojawia się raz na około 150 tysięcy kilometrów. Na rynku dostępne są różne produkty, które można dodawać do baku z paliwem, aby utrzymać dobry stan techniczny podzespołów układu paliwowego. Niemniej jednak w przypadku silnych zabrudzeń warto skorzystać ze specjalistycznego czyszczenia, które zostanie wykonane w serwisie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki