Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak naprawić lejące wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa lejących wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Aby zlikwidować problem lejących wtrysków, należy poddać je dokładnemu czyszczeniu z użyciem detergentu o odpowiednim składzie chemicznym. Mycie wszystkich elementów wtryskiwacza pozwoli usunąć brud, który nagromadził się na nich w czasie użytkowania samochodu. To właśnie różnego rodzaju osady powodują problematyczne objawy lejących w Dieslu wtrysków.

Jak naprawić lejące wtryskiwacze?
Jak naprawić lejące wtryski?

Najskuteczniejsze metody czyszczenia stosowane są w serwisach zajmujących się naprawą i regeneracją podzespołów układu paliwowego. Tego typu serwisy posiadają specjalistyczne urządzenia, które są niezbędne do przywracania wtryskom właściwych parametrów. Jednym z takich właśnie urządzeń jest myjka ultradźwiękowa. Termiczno-chemiczne mycie wtryskiwaczy jest na tyle efektywne, że przywraca odpowiednie właściwości, eliminując tym samym objawy lejących wtryskiwaczy Common Rail.

Co oznaczają lejące wtryski?

Jak już wiemy, problemy ze sprawnością wtryskiwaczy zaczynają się w momencie, gdy są one zużyte i zabrudzone. Poprzez brak regularnego czyszczenia wtryskiwaczy brud ten zalega na drobnych elementach, aż doprowadza do zawieszania się wtrysku. Narażony na działanie osadów jest przede wszystkim rozpylacz. Znając już zasadę działania wtryskiwaczy, wiemy, że iglica porusza się w górę i w dół, wtryskując odpowiednią dawkę paliwa w zależności od zapotrzebowania silnika w moc. Kiedy iglica wtryskiwacza jest niesprawna, a rozpylacz uszkodzony, nie ma możliwości poruszać się w sposób prawidłowy, przez co może pozostać zawieszona albo w pozycji otwartej albo zamkniętej.

Co oznaczają lejące wtryskiwacze?
Co oznaczają lejące wtryski?

- Kiedy wtrysk zostaje unieruchomiony w pozycji zamkniętej, wówczas paliwo nie dociera do komory spalania lub dociera w nieodpowiedniej ilości. Taka sytuacja będzie początkowo skutkowała trudnościami z rozruchem silnika i jego nierówną pracą.
- Kiedy wtryskiwacz zawiesza się w pozycji otwartej, mamy do czynienia z tak zwanymi lejącymi wtryskami, które stale dozują olej napędowy. Trzeba wiedzieć, że skutkiem lejących wtrysków może być uszkodzenie silnika, więc warto monitorować stan techniczny wtryskiwaczy i reagować w odpowiednim czasie.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Jeśli masz problem z lejącymi wtryskiwaczami, istnieją kilka sposobów na ich naprawienie, w zależności od stopnia uszkodzenia: Czyszczenie: Czyszczenie wtryskiwaczy jest pierwszą rzeczą, którą należy spróbować. Osadzanie się nagaru lub innych zanieczyszczeń w wtryskiwaczach może prowadzić do ich lejącego działania. Czyszczenie może być przeprowadzone przez specjalistyczne narzędzia lub przez użycie specjalnych płynów czyszczących. Regeneracja: Jeśli czyszczenie nie pomaga, regeneracja wtryskiwaczy może być kolejnym krokiem. Regeneracja polega na naprawie, przetestowaniu i przestawieniu wtryskiwaczy na nowo. Może ona być przeprowadzona przez specjalistyczne serwisy lub zakłady regeneracji wtryskiwaczy. Wymiana: Jeśli naprawa lub regeneracja nie pomaga, wymiana wtryskiwaczy jest ostatecznym rozwiązaniem. Można kupić nowe lub regenerowane wtryskiwacze i zamontować je na miejscu uszkodzonych. Przed przystąpieniem do naprawy wtryskiwaczy, ważne jest aby dokładnie przeanalizować stan pojazdu i wykluczyć inne przyczyny mogące powodować niesprawności silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki