Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak jest zbudowany pompowtryskiwacz?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena
Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak jest zbudowany pompowtryskiwacz?
Jak jest zbudowany pompowtryskiwacz?

Pompowtryskiwacz jest połączeniem wtryskiwacza i pompy paliwowej, a właściwie jej sekcji tłoczącej. Elementy jego budowy stanowią m.in.: cylinderek, który jest komorą wysokociśnieniową, w której ruch wykonuje tłoczek napędzany krzywką wałka rozrządu. Na pompowtryskiwacz składa się także kanał dopływowy i dopływowy paliwa, kanaliki paliwowe, zawór elektromagnetyczny oraz iglica, sprężynka iglicy i tłoczka, zawór przelewowy. Wszystkie te elementy decydują o poprawnej pracy pompowtrysku, który hydraulicznie wtryskuje paliwo w silniku o zapłonie samoczynnym. Należy również pamiętać, że konstrukcje pompowtryskiwaczy są zróżnicowane, różnią się od siebie budową oraz sterowaniem wtrysku paliwa. Dlatego tak ważny jest dobór właściwego podzespołu dla auta.

Jak działają pompowtryskiwacze? - Pompowtryskiwacze zasada działania

Pracę pompowtryskiwacza możemy podzielić na kilka etapów, gdzie pierwszym będzie faza ssania, w której tłok unosi się do góry dzięki sprężynie i pozwala paliwu wpłynąć paliwu do komory wysokiego ciśnienia. Drugim etapem jest faza skoku wstępnego – w tym momencie tłoczek zaczyna przesuwać się ponownie na dół w wyniku nacisku krzywki walka; zawór elektromagnetyczny zostaje otwarty, a paliwo wracała do komory niskiego ciśnienia. Faza wtrysku – trzeci krok, w którym następuje odcięcie komory wysokiego ciśnienia od kanału dopływowego za pomocą zaworu elektromagnetycznego. W tym momencie następuje wzrost ciśnienia paliwa, iglica rozpylacza unosi się i dochodzi do przedwtrysku paliwa do cylindra – skutkuje to spadkiem ciśnienia i opadnięciem iglicy. Właściwy wtrysk zasadniczej dawki paliwa następuje dopiero po uzyskaniu odpowiedniego ciśnienia paliwa. Na koniec przychodzi faza skoku resztkowego – ostatnia, która wyłącza zawór elektromagnetyczny, a kanał doprowadzający zostaje otwarty i przekazuje nadmiar paliwa do obwodu niskiego ciśnienia.

1. Pompowtryskiwacze: budowa, zasada działania i awarie - Wady pompowtryskiwaczy

Wiemy już, jak zbudowany jest pompowtryskiwacz i jak cała ta konstrukcja funkcjonuje w autach z silnikiem wysokoprężnym. Można wyciągnąć z tego prostą konkluzję: pompowtrysk to wtryskiwacz z dodatkową sekcją tłoczącą, której działanie jest identycznego, do tego w pompie wtryskowej. To rozwiązanie niestety posiada również swoje wady. Najpopularniejszą będzie z pewnością praca silnika, który pracuje głośno i twardo. Pompowtryski nie są również w stanie realizować więcej niż dwóch faz wtrysku, przez co ciężko jest wyciszyć cały proces. Poważną wadą tego systemu jest także nadmierna emisja spalin, która w dobie panujących norm emisji EURO jest niedopuszczalna. Z tego też powodu Common Rail był w stanie zyskać większą popularność.

Pompowtryskiwacze: budowa, zasada działania i awarie
Pompowtryskiwacze: budowa, zasada działania i awarie

2. Pompowtryskiwacze naprawa, regeneracja - Pompowtryski objawy

Popularnym rozwiązaniem, które ratuje wielu kierowców przed koniecznością wymiany pompowtrysków na nowe, jest usługa regeneracji pompowtryskiwaczy. Trzeba przyznać, że cała budowa jest dosyć wytrzymała. Tankowanie odpowiedniego paliwa i wymiana filtru pomogą zachować dobrą kondycję pompowtryskiwaczy. Czasami jednak nieuniknione jest ich zabrudzenie, a w tym wypadku regeneracja i czyszczenie są konieczne, inaczej narażamy się na dyskomfort w trakcie jazdy lub kosztowne usterki. Regenerację warto powierzyć w ręce wyspecjalizowanego w świadczeniu tego typu usług serwisu, który przy pomocy nowoczesnych narzędzi przeprowadzi dokładne czyszczenie w myjce ultradźwiękowej oraz wymianę końcówek, a także regulację parametrów pompowtrysku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Zbyszek

Wystawiono 2 lata temu

Pompowtryskiwacz jest to urządzenie, które odpowiada za dostarczanie paliwa do silnika samochodowego. Pompowtryskiwacze składają się z kilku głównych elementów, które odpowiadają za ich działanie: Pompa paliwowa: Pompa paliwowa jest sercem pompowtryskiwacza i odpowiada za dostarczanie paliwa do reszty urządzenia. Pompa paliwowa składa się z ruchomych elementów, takich jak tłok i tłoczek, które przesuwają paliwo do reszty urządzenia. Wtryskiwacz: Wtryskiwacz to element pompowtryskiwacza, który odpowiada za rozpylanie paliwa pod ciśnieniem w komorze spalania silnika. Wtryskiwacz składa się z kilku elementów, takich jak iglica, korpus i sprężyna, które odpowiadają za jego działanie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki