Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak działa wtryskiwacz paliwa w systemie Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Wtryskiwacze Common Rail, w zależności od ich rodzaju, działają na zasadzie elektromagnetycznej lub piezoelektrycznej. Jak działa wtryskiwacz elektromagnetyczny? W przypadku wtryskiwacza elektromagnetycznego w jego wnętrzu umieszczony jest trzpień, wyposażony w tłoczki na górze i dole komory oraz dwie komory paliwa poniżej i powyżej trzpienia. W dolnej i górnej komorze paliwa panuje ciśnienie równe temu w szynie, ale dolna komora ma mniejszą powierzchnię tłoczka, co skutkuje mniejszym naciskiem na trzpień. To rozwiązanie powoduje nacisk trzpienia w dół, zamykając końcówkę wtryskiwacza za pomocą iglicy. Kiedy iglica zamyka dolny otwór wtryskiwacza, paliwo nie jest doprowadzane do silnika. Sterownik silnika regularnie wysyła impulsy do komory, co powoduje, że elektromagnes nad trzpieniem podnosi specjalny talerzyk. Uniesienie talerzyka powoduje spadek ciśnienia w górnej komorze i wzrost w dolnej. Wzrost ilości paliwa w dolnej komorze podnosi iglicę, umożliwiając wprowadzenie paliwa do silnika. W przypadku wtryskiwacza piezoelektrycznego zastosowanie zjawiska piezoelektrycznego pozwala na jeszcze szybszy i dokładniejszy wtrysk paliwa. W układzie Common Rail, paliwo ze zbiornika jest podawane poprzez pompę elektryczną, a następnie trafia do szyny wtryskowej, gdzie jest pod ciśnieniem. Wtryskiwacz paliwa wtryskuje paliwo do komory spalania silnika.

Silnik z samochodu osobowego
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Wtryskiwacz Diesla

Jak sprawdzić wtryski Diesel Common Rail?

Aby sprawdzić wtryskiwacze Common Rail, można zastosować kilka metod:

1. Test przelewowy - ten sposób polega na wykorzystaniu rurek plastikowych i pojemniczków, aby zapewnić przepływ paliwa do wtryskiwaczy. Jeśli zaobserwujesz różnice w zapełnieniu menzurek ON, to oznacza, że dany wtrysk nie pracuje dobrze.
2. Diagnostyka komputerowa - jedną z metod weryfikacji stanu wtryskiwaczy jest diagnoza komputerowa. Polega na analizie parametrów wtrysków, takich jak ciśnienie i korekty wtryskiwaczy.

Taka diagnostyka wykaże, czy wtryski Diesla nadają się do czyszczenia, czy do wymiany. Jeśli będzie można je zregenerować, to wykorzysta się metodę termiczno-chemiczną, dzięki której zostaną usunięte zalegające osady. Jest to bardzo skuteczna i bezpieczna metoda czyszczenia tych komponentów.

Jak długo popracują wtryskiwacze Diesla w silniku?

Komplet wtryskiwaczy Diesla

W przypadku wtryskiwaczy elektromagnetycznych, które były stosowane w starszych silnikach Diesla, żywotność wynosiła zazwyczaj około 200 tysięcy kilometrów. Wtryskiwacze piezoelektryczne, które są stosowane w nowszych silnikach, są bardziej podatne na uszkodzenia i ich żywotność wynosi zazwyczaj około 150 tysięcy kilometrów.

Czy wtryski Common Rail się regeneruję?

Jak najbardziej wtryskiwacze Common Rail mogą być regenerowane, ponieważ jest to ogromna oszczędność dla właścicieli pojazdów. Pamiętaj więc, że często regeneracja tych podzespołów jest opłacalnym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać. Dzięki temu zaoszczędzisz kilkaset albo i kilka tysięcy złotych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki