Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak działa wtrysk Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowy wtryskiwacz Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Zasada działania wtrysku Common Rail
Jak działa wtrysk Common Rail?

Zadaniem wtrysku Common Rail jest wprowadzanie paliwa do komory spalania pod dużym ciśnieniem. W pierwszej kolejności paliwo dostarczane jest do wtrysku za pomocą specjalnego kroćca dolotowego. Dawki paliwa podawane są do silnika za pomocą elektromagnesu umieszczonego na górze wtryskiwacza. Wysłany do niego impulsu podnosi specjalny talerzyk, który zamyka przestrzeń wyższego ciśnienia, powodując wzrost ciśnienia w dolnej części wtryskiwacza, uniesienie iglicy i wpuszczenie paliwa do komory spalania.

1. Wtryskiwacze Common Rail – zasada działania - jak działa wtryskiwacz?

Działanie wtryskiwaczy Common Rail w pewnym stopniu zależne jest od ich rodzaju. Wtryskiwacze można podzielić na piezoelektryczne oraz elektromagnetyczne. W przypadku działania wtryskiwacza elektromagnetycznego we wnętrzu wtryskiwacza ulokowany jest trzpień. Trzpień znajdujący się we wtryskiwaczu wyposażony jest w tłoczki na dole i górze komory oraz dwie komory paliwa rozlokowane poniżej i powyżej trzpienia. W dolnej i górnej komorze paliwa występuję ciśnienie równe ciśnieniu panującemu w szynie, jednak dolna komora posiada mniejszą powierzchnię tłoczka, dzięki czemu nacisk na trzpień jest mniejszy. Takie rozwiązanie sprawia, że  trzpień naciskany jest w dolną stronę wtryskiwacza i zamyka jego końcówkę za pomocą iglicy. W momencie kiedy iglica zamyka dolny otwór wtryskiwacza, paliwo przestaje być podawane do silnika. Sterownik znajdujący się w silniku co jakiś czas wysyła impuls podania paliwa do komory, wtedy elektromagnes umieszczony nad trzpieniem podnosi specjalny talerzyk. Uniesienie talerzyka doprowadza do spadku ciśnienia w górnej komorze i wzrostu w dolnej. Wzrost paliwa w dolnej komorze powoduje uniesienie iglicy i wpuszczenie paliwa. 

2. Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail?  - układ Common Rail

Wprowadzenie systemu Common Rail w 1997 r. opracowanego przez firmę Fiat, pozwoliło zrewolucjonizować prace silników diesla. System Common Rail sprawił, że samochody disela, zaczęły charakteryzować się wysoką kulturą pracy, nieustępującą w żadnym aspekcie silnikom benzynowym. Układ Common Rail pozwolił zmienić sposób podawania paliwa. W starych silnikach disela dostarczanie paliwa odbywało się za pomocą cylindrów w określonych momentach. Głównym problemem starej technologii pracy silników, było utrzymanie stałego ciśnienia paliwa podczas jazdy, które rosło lub malało w zależności od obrotów walu korbowego. Silniki wyposażone w system Common Rail, nie są zależne od obrotów silnika, ponieważ paliwo dostarczane jest za pomocą specjalnej listwy umieszczonej nad cylindrami, która pozwala utrzymywać wyższe ciśnienie o stałym poziomie. 

3. Wtrysk Common Rail. Budowa i zasada działania układu - rodzaje wtryskiwaczy Common Rail

W technologii Common Rail paliwo tłoczone jest za pomocą pompy, która pozwala na transport paliwa do magistrali. Magistrala ma postać szyny umieszczonej wzdłuż cylindrów. Magistrala magazynuję paliwo, podając je do wtryskiwaczy pod dużym ciśnieniem. Ciśnienie wewnętrzne w magistrali zależne jest od generacji systemu Common Rail i może wynosi nawet powyżej 2000 bar. Zasadniczo można wyróżnić kilka grup wtryskiwaczy:
• wtryskiwacze elektromagnetyczne I generacji ( 1000 - 1300 bar)
• wtryskiwacze elektromagnetyczne II generacji ( 1600 bar)
• wtryskiwacze elektromagnetyczne III generacji (1800 bar)
• wtryskiwacze piezoelektryczne ( 2000 bar i powyżej)

 4. Zasada działania układu wtryskowego Common Rail - Common Rail opinie

Opinie dotyczące poszczególnych generacji systemu Common Rail są różne. Jednak działanie układu wtryskowego Common Rail jest bardzo podobny we wszystkich generacjach.

Opinie na tematu układu wtryskowego Common Rail
Common Rail opinie

Główną różnicą jest szybkość poddawania paliwa. W przypadku wtryskiwaczy piezoelektrycznych paliwo może być podane nawet 7 razy w jednym cyklu pracy silnika. Dlatego nowsze generacje silników cechują się lepszą kulturą pracy, mniejszym spalaniem paliwa, co jest odczuwalne dla każdego nawet początkującego kierowcy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Zyta

Wystawiono 2 lata temu

No jak się zna temat, to działanie wtryskiwaczy nie jest takie trudne. Nowoczesne technologie zadziwiają mnie co raz bardziej.

Czy ta opinia była pomocna?

Bienio

Wystawiono 2 lata temu

Takich informacji potrzebowałem, teraz wiem jak działa wtrysk paliwa. Moja wiedza była wcześniej dość uboga.

Czy ta opinia była pomocna?

Andrzej

Wystawiono 2 lata temu

Jak byłem ostatnio u znajomego mechanika, to zrobił mi wykład na temat tego jak działa taki wtrysk. Raczej wszystko się pokrywa, brawo!

Czy ta opinia była pomocna?

kamilek25

Wystawiono 2 lata temu

Warto wiedzieć, na czym polega działanie wtryskiwaczy :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki