Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak działa pompowtryskiwacz TDI?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Działanie pompowtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Zacznijmy od tego, że zasada działania pompowtryskiwaczy polega na połączeniu funkcji wtryskiwacza oraz pompy wtryskowej, a każdemu cylindrowi przypisany jest jeden pompowtrysk, do których poprzez kanały znajdujące się w głowicy silnika dociera paliwo. Za pomocą tak zwanego ciśnienia wstępnego o wysokości 2 barów paliwo wędruje do pompy. Tam jest sprężane za pomocą tłoka, który to znowu jest naciskany przez krzywkę wałka rozrządu. Pompowtryski są elementami układu paliwowego odpowiedzialnymi za bezpośredni wtrysk paliwa do komory spalania. Efektem tego procesu jest wstrzyknięcie przez wtryskiwacz paliwa, które w przypadku pompowtrysków podzielone jest na dwie fazy – wtrysk wstępny oraz wtrysk zasadniczy. Bardzo ważną funkcję pełni tutaj sterowany przez sterownik silnika elektrozawór, ponieważ to właśnie on decyduje o momencie rozpoczęcia i przerwania wtrysku, a także o czasie trwania dawkowania.

1. Jakie mamy rodzaje pompowtryskiwaczy?

W zależności od czynnika sterującego pracą pompowtryskiwaczy możemy wyróżnić pompowtryski elektromagnetyczne oraz piezoelektryczne. Pompowtryski te różnią się nie tylko budową, ale i szybkością działania. Pompowtryskiwacze elektromagnetyczne uruchamiane są poprzez cewkę z impulsem elektrycznym, natomiast pracę piezoelektryków stymuluje materiał piezoelektryczny w postaci kryształków.

2. Główne zalety pompowtrysków

Sposób działania, jak i budowa pompowtryskiwaczy w Dieslu przysporzyły wielu zwolenników. Z pewnością zaletą układu zasilanego pompowtryskiwaczami jest to, że podzespoły te są bardzo trwałe i bezawaryjne. Podczas pracy pompowtrysków wartość ciśnienia dochodzi nawet do 2050 barów, co przekłada się na dużą moc silnika i stosunkowo niskie spalanie. Co więcej, w odróżnieniu od wtryskiwaczy, pompowtryski są o wiele bardziej odporne na niskiej jakości paliwo. Pomimo tego, iż aktualnie nie mają już zastosowania w silnikach wysokoprężnych, to z powodzeniem są naprawiane i funkcjonują w starszych modelach samochodów z grupy VAG.

Sposób działania pompowtryskiwacza TDI
Jak działa pompowtryskiwacz TDI?

Pompowtryski 1.9 TDI regeneracja – czy warto skorzystać?

Korzystając z kompleksowej regeneracji pompowtrysków, jesteśmy w stanie przywrócić ich całkowitą funkcjonalność oraz sprawność. Skrupulatne oględziny, wymiana zużytych oringów oraz czyszczenie pompowtrysków 1.9 TDI to główne czynności wchodzące w zakres regeneracji.

Kiedy mamy do czynienia z uszkodzonymi pompowtryskami, wówczas objawy tego typu awarii mogą zafundować nam wiele kłopotów w czasie jazdy. Dlatego, jeśli tylko zaobserwujemy charakterystyczne dla tej usterki symptomy, należy udać się do sprawdzonej pracowni regeneracji. Szybka diagnoza i zastosowanie nowoczesnej technologii naprawy, pozwoli porównać regenerowane pompowtryski do tych zupełnie nowych. Na chwilę obecną wymiana pompowtryskiwaczy 1.9 TDI na nowe nie jest możliwa ze względu na to, że podzespoły te nie są już produkowane ani instalowane w pojazdach. Prawidłowe działanie pompowtryskiwacza jesteśmy więc w stanie odzyskać za sprawą kompleksowej regeneracji.

Regeneracja pompowtryskiwaczy
Pompowtryski 1.9 TDI regeneracja – czy warto skorzystać?

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacz działa w następujący sposób: Pompa common rail generuje wysokie ciśnienie paliwa, które jest przesyłane do wtryskiwacza Elektromagnet w wtryskiwaczu przesuwa tłoczek, co powoduje otwarcie komory tłoka Paliwo pod wysokim ciśnieniem jest wprowadzane do komory tłoka i przez końcówki wtryskowe do komory spalania. Elektromagnet zamyka komorę tłoka, zatrzymując wtrysk paliwa. Ważne jest aby wszystkie elementy systemu działały prawidłowo, odpowiednie ciśnienie, elektryczność, membrana itd. inaczej wtryskiwacz może być awaryjny. Pompowtryskiwacze są bardziej skomplikowane niż tradycyjne wtryskiwacze mechaniczne, ale oferują większą precyzję i kontrolę wtrysku paliwa, co pozytywnie wpływa na wydajność i emisję spalin silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Marek

Wystawiono 3 lata temu

Witam Co Państwo bardziej preferują, wymianę czy regenerację? Niestety moje pompowtryski leją, potrzebowałbym pomocy w tym temacie

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki