Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji? - od czego to zależy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Profesjonalnie zregenerowane wtryskiwacze mogą wytrzymać nawet do 250 tysięcy kilometrów, a jest to tyle ile wynosi pierwotna trwałość wtrysków określona przez producentów. Profesjonalna regeneracja, przeprowadzona w autoryzowanym serwisie, który stosuje najnowsze technologie i używa najwyższej jakości części zamiennych, zazwyczaj przyczynia się do naprawdę długiej trwałości podzespołów.
To, jak długo wtryski po przebytej regeneracji będą pełnić swoją funkcję, zależy od wielu różnych czynników. Do głównych kryteriów ich żywotności zaliczamy:

  • sposób codziennej eksploatacji samochodu,
  • kondycję ogólną pojazdu,
  • systematyczność przeprowadzania przeglądów pojazdu, wymian filtrów oraz oleju silnikowego,
  • jakość tankowanego zazwyczaj paliwa.

Chcąc jak najdłużej utrzymać wtryski Common Rail w nienagannym stanie, warto przede wszystkim tankować sprawdzone paliwo, wysokiej jakości. Wiele elementów układu jest smarowana właśnie przez olej napędowy, dlatego powinien posiadać odpowiednie właściwości smarne, jak i ochronne. Co więcej, wszelkie zabrudzenia zawarte w paliwie znacznie pogarszają parametry pracy wtryskiwaczy, w konsekwencji doprowadzają do ich usterki. Również serwisując wtryskiwacze paliwa, warto wybierać serwisy specjalizujący się w podzespołach układu wtryskowego oraz posiadające profesjonalny sprzęt diagnostyczny.

Zregenerowany wtryskiwacz paliwa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Pracownia regeneracji wtryskiwaczy

Czy warto inwestować w regenerację wtryskiwaczy?

Jeżeli jest taka możliwość i wtryski można poddać regeneracji, zdecydowanie warto jest w nią zainwestować. Regeneracja jest w stanie przedłużyć podzespołom żywotność nawet o kolejny okres eksploatacyjny. Ponadto jest ona o wiele korzystniejszym rozwiązaniem finansowym, niżeli zakup nowych wtrysków. Zużyte części potrafią przysporzyć właścicielom pojazdu wielu problemów takich jak szarpiący i gasnący silnik bądź znacząca utrata mocy jednostki. W przypadku problemów z wtryskami nie należy zwlekać z ich regeneracją. To właśnie dzięki niej możemy szybko i niedrogo pozbyć się źródła usterki.
Potwierdzeniem skutecznie przeprowadzonej usługi są protokoły, które dołączane są do każdego zregenerowanego wtrysku, potwierdzając jego pełną sprawność. Dodatkowo w autoryzowanych serwisach otrzymujemy 2 letnią gwarancję.

Na czym polega regeneracja wtryskiwaczy?

Regeneracja polega na precyzyjnym wyczyszczeniu poszczególnych elementów wtryskiwacza paliwa i wymianie zużytych bądź uszkodzonych części, co ma na celu przywrócenie ich pełnej sprawności. Proces można podzielić na kilka etapów:

  • dokładna diagnostyka, pozwalająca określić stan i kondycję wtrysków oraz przyczynę usterki,
  • precyzyjne czyszczenie wtrysku z nagromadzonych zanieczyszczeń utrudniających prawidłowe działanie,
  • wymiana zużytych bądź uszkodzonych elementów,
  • kalibracja wtryskiwaczy, która zapewnia prawidłowe spalanie paliwa oraz efektywne działanie silnika,
  • testy pod kątem sprawności, wydajności i jakości pracy.
Regeneracja wtryskiwaczy

Co powoduje psucie się wtrysków w Dieslu?

Najczęściej wtryskiwacze Common Rail psują się od oleju napędowego złej jakości. Do innych przyczyn ich awarii zaliczamy brak systematyczności w wymianach oleju silnikowego i filtrów paliwa, brak regularnych przeglądów pojazdu oraz występowanie awarii w obrębie innych układów. Za uszkodzenie wtrysków w układzie CR często ponosi odpowiedzialność także użytkownik pojazdu, który niewłaściwie eksploatuje pojazd i nie reaguje na pierwsze wysyłane przez wtryski objawy problemów. Jeżeli w układzie pracuje chociażby 1 obciążony awarią wtryskiwacz, będzie on negatywnie wpływał na funkcjonowanie pozostałych, doprowadzając do stopniowego pogarszania się ich kondycji.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki