Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak długo wytrzymują wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak długo pracują wtryskiwacze?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak długo wytrzymują wtryski?
Jak długo wytrzymują wtryskiwacze?

Reagując na częste pytanie kierowców na temat tego, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail, odpowiadamy, iż żywotność wtryskiwaczy elektromagnetycznych oscyluje w granicy 150 tys. km-250 tys.km. Funkcjonalność wtryskiwaczy w dużym stopniu uzależniona jest od sposobu użytkowania pojazdu oraz od jakości tankowanego paliwa. Chcąc zachować odpowiedni stan techniczny wtryskiwaczy przez długi czas, należy pamiętać o regularnych czynnościach serwisowych (wymianie olejów, filtrów), a także o zapełnianiu baku odpowiednią ilością paliwa (ciągła jazda na pustym zbiorniku działa destrukcyjnie na podzespoły układu paliwowego, zwłaszcza na pompę paliwa). Natomiast żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych wynosi często maksymalnie 150 tys. km z racji tego, że pracują one pod znacznie większymi obciążeniami, niż poprzednie generacje. Wysoka temperatura w komorze spalania, ogromne ciśnienie wtrysku (około 2000! barów i więcej) skutkują szybszym zużywaniem się części. Bardzo dobre osiągi, jakie zapewniają wtryskiwacze piezoelektryczne, przekładają się niestety na krótszą trwałość tych podzespołów.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Uszkodzone wtryski objawy diesel

Koniec okresu eksploatacyjnego wtryskiwaczy nie wiąże się jeszcze z dużymi wydatkami oraz z problemami w trakcie jazdy, o ile na usterkę zareagujemy w odpowiednim czasie. Często jednak wielu kierowców jeździ z uszkodzonymi wtryskami przez długi czas, wówczas bardzo łatwo o eskalację uszkodzeń, które mogą objąć także turbo, filtr DPF, a w konsekwencji nawet silnik. Jeżeli więc silnik zaczyna szarpać i niespodziewanie gasnąć, warto zdecydować się na diagnostykę, aby nie przegapić momentu, w którym można naprawić wtryski.

1. Regeneracja wtrysków – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail

Regeneracja wtryskiwaczy polega w głównej mierze na profesjonalnej diagnostyce, czyszczeniu części z wykorzystaniem ultradźwięków oraz odpowiednich preparatów, wymianie uszkodzonych i zużytych uszczelniaczy oraz testowaniu wtrysków na stole probierczym. Warto skorzystać z takiej usługi, ponieważ regenerowane wtryskiwacze są w stanie wytrzymać kolejne 150 tysięcy kilometrów. Jest to więc skuteczna metoda przedłużania wtryskom Common Rail żywotności.

2. Naprawa wtryskiwaczy – Awaria wtrysku diesel

Warto wiedzieć, że zużyte, a nawet uszkodzone wtryskiwacze można skutecznie naprawić. Należy jednak dysponować odpowiednimi narzędziami, sprzętem diagnostycznym oraz profesjonalnymi środkami chemicznymi. Z tego też powodu naprawa wtrysków w przydomowym garażu nie przyniesie tak dobrych rezultatów, choć decyduje się na nią wielu posiadaczy Diesli.

Naprawa wtryskiwaczy Common Rail
Naprawa wtryskiwaczy

3. Objawy awarii wtryskiwaczy w nowoczesnym silniku diesla – Stukanie wtryskiwaczy

Najczęstsze symptomy dysfunkcji wtryskiwaczy to problematyczny rozruch auta, gasnący silnik, który w czasie jazdy nieprzyjemnie szarpie. Innym objawem jest też spadek mocy, a także gorsze niż zwykle osiągi. Stukanie wtryskiwaczy jest jednym z częstych objawów, które informują o zużyciu się części, ale przede wszystkim o zabrudzeniu wtrysków. To właśnie gromadzący się nagar i inne osady różnego typu są najczęstszą przyczyną nieprawidłowej pracy wtrysków, a przez to występowania problematycznych objawów. Niecodzienne i charakterystyczne stukanie wtryskiwaczy usłyszymy zwłaszcza na nierozgrzanym silniku.

Udostępnij wpis

Komentarze

Krzysiek

Wystawiono Rok temu

Okres żywotności wtryskiwaczy może się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak np. jakość paliwa, styl jazdy, warunki eksploatacyjne czy też stan techniczny pojazdu. Ogólnie rzecz biorąc, wtryskiwacze mogą wytrzymać od kilkudziesięciu tysięcy do kilkuset tysięcy kilometrów. Wtryskiwacze są elementami układu zasilania silnika, które odpowiadają za dostarczanie paliwa do komory spalania. Wtryskiwacze są narażone na działanie wysokich ciśnień i temperatur, co może prowadzić do ich zużycia lub uszkodzenia. Dlatego ważne jest, aby regularnie kontrolować ich pracęm i utrzymywać je w dobrym stanie technicznym.

Czy ta opinia była pomocna?

Kangor

Wystawiono 2 lata temu

Moje autko ma już trochę spory przebieg, jeszcze nic nie robiłem przy wtryskiwaczach, ale myślę że zrobię im serwis, zanim coś poważnie się popsuje.

Czy ta opinia była pomocna?

Kamil-09

Wystawiono 2 lata temu

Wydaje mi się, że dużo zależy od sposobu użytkowania auta, bo zapewniania producenta to jedno, ale jak mamy Diesla i go zajedziemy, to i wtryski będą szybciej zużyte.

Czy ta opinia była pomocna?

Karolek123

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryski wytrzymały krótko, ale to dlatego, że dawałem auto siostrze, która kiepsko jeździ. Żałuję do teraz, bo był to dla mnie duży wydatek. Także uważajcie komu dajecie samochód!

Czy ta opinia była pomocna?

Maryśka

Wystawiono 2 lata temu

Warto mieć orientacyjny pogląd, ile wtryski mogą wytrzymać w samochodzie więc dobrze, że trafiłam na ten artykuł

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki