Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o wtryskiwacze w Dieslu?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Prawidłowa eksploatacja wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak dbać o wtryski w Dieslu?
Jak dbać o wtryskiwacze w Dieslu?

Posiadając samochód z wysokoprężnym silnikiem Diesla zasilany wtryskiwaczami, warto pamiętać o:
- tankowaniu wyłącznie sprawdzonego paliwa o dobrej jakości i właściwościach (osady, siarka i woda znajdująca się w paliwie ma destrukcyjny wpływ na jego stan techniczny, zwłaszcza na iglicę).
- regularnym wymienianiu filtra paliwa (szlam znajdujący się na dnie baku może zostać zassany przez pompę, a to w konsekwencji może nie tylko zapchać, ale i uszkodzić wtryskiwacze).
- profilaktycznym stosowaniu preparatów do czyszczenia wtryskiwaczy (tego typu środki chemiczne zapobiegną awariom, zapewniając odpowiedni poziom czystości podzespołów układu paliwowego).
- serwisowaniu i diagnostyce wtryskiwaczy w momencie wystąpienia pierwszych objawów zużycia czy zabrudzenia (ignorowanie awarii tylko zwiększy poziom uszkodzeń, które spowodują szybsze zużycie także reszty części układu wtryskowego).

Czyszczenie wtryskiwaczy – jak dbać o wtryski w dieslu? – preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail

Aby zapobiec awarii, trzeba wiedzieć, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail i jak zapewnić im dobry stan techniczny. W tym celu warto do baku paliwa dolewać odpowiedni preparat do czyszczenia wtryskiwaczy Common Rail, który chroni wtryski przed uszkodzeniem. Natomiast mocno zużyte i brudne wtryski warto wyczyścić w warsztacie. Profesjonalne środki chemiczne skutecznie usuwają osady, przywracając tym samym pełną sprawność wtryskiwaczy.

1. Koło dwumasowe, common rail i turbo – jak zmniejszyć ryzyko awarii w nowoczesnym dieslu? – jak dbać o wtryski w dieslu?

Będąc posiadaczem nowoczesnego pojazdu z silnikiem Diesla, przede wszystkim warto zapoznać się ze wszystkimi zaleceniami producenta konkretnego modelu. Kluczową rolę odgrywa także regularny serwis przeprowadzany w sprawdzonym warsztacie samochodowym. Bardzo ważna jest dbałość o stan techniczny newralgicznych podzespołów w naszym pojeździe i szybkie reagowanie na pierwsze objawy zużycia. Niewątpliwie duże znaczenie dla sprawności układu paliwowego, jak i wydechowego ma jakość tankowanego paliwa.

2. Wtryskiwacze: jak dbasz, tak masz – czym smarować wtryskiwacze?

Nie każdy kierowca wie, że bardzo duże znaczenie ma zabezpieczanie wtrysku już na etapie montażu. To właśnie wtedy należy posmarować je smarem (najlepsze i najbardziej popularne są ceramiczne, ale można użyć także innego preparatu antykorozyjnego). Smarowanie wtryskiwaczy zapobiega skorodowaniu części, które w momencie demontażu i wymiany stają się bardzo problematyczne. Zabezpieczanie wtryskiwaczy odpowiednim środkiem przede wszystkim chroni części przed uszkodzeniem i szybszym zużyciem.

Wtryski: jak dbasz, tak masz
Wtryskiwacze: jak dbasz, tak masz

3. Czyszczenie wtryskiwaczy Common Rail na różne sposoby – czyszczenie wtryskiwaczy Diesel 1.9 TDI

W zależności od stopnia zabrudzenia wtrysków istnieje kilka sposobów na ich wyczyszczenie. Profilaktycznie o stan techniczny wtrysków zadbają ogólnodostępne preparaty, których można użyć samodzielnie, mieszając je z paliwem. Zużyte wtryski warto potraktować już silniejszą chemią, którą znajdziemy w warsztatach. Wówczas dobre efekty uzyskamy, podpinając preparat bezpośrednio do przewodów przelewowych. Najlepsze rezultaty przyniesie jednak profesjonalne czyszczenie zdemontowanych wtryskiwaczy w myjce ultradźwiękowej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby utrzymać wtryskiwacze paliwa w silnikach samochodów z silnikami Diesla w dobrym stanie technicznym i zapewnić ich prawidłowe działanie, należy stosować się do następujących zasad: Używaj odpowiedniego paliwa o właściwej jakości. Paliwo o niskiej jakości może zawierać zanieczyszczenia i osady, które mogą uszkodzić wtryskiwacze. Regularnie sprawdzaj poziom paliwa i uzupełniaj go w razie potrzeby. Brak paliwa w zbiorniku może prowadzić do uszkodzenia wtryskiwaczy. Regularnie sprawdzaj poziom oleju smarnego i uzupełniaj go w razie potrzeby. Niski poziom oleju może doprowadzić do zużycia i uszkodzenia wtryskiwaczy. Regularnie czyść i odpowietrzaj układ paliwowy. Zanieczyszczenia i powietrze w układzie paliwowym mogą prowadzić do problemów z działaniem wtryskiwaczy. W razie potrzeby przeprowadzaj regenerację lub wymianę wtryskiwaczy. Zużyte lub uszkodzone wtryskiwacze mogą prowadzić do problemów z działaniem silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki