Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o system Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Jak dbać o system Common Rail?
Jak dbać o system Common Rail?

Będąc posiadaczem auta z systemem Common Rail, warto wprowadzić mieszany styl jazdy (jeździć nie tylko na krótkich dystansach, ale i od czasu do czasu „przepalić” auto na dłuższej trasie). Należy też zwrócić dużą uwagę na właściwości tankowanego paliwa, ponieważ jego zła jakość może znacznie obniżyć parametry wtrysków, a nawet je uszkodzić. Zalecane jest też stosowanie preparatów / dodatków do paliwa, które wystarczy regularnie dolewać do zbiornika, aby zminimalizować ryzyko zanieczyszczenia podzespołów układu wtryskowego. W przypadku awarii poleca się korzystanie z usług autoryzowanych serwisów, ponieważ naprawy realizowane bez odpowiednich narzędzi i urządzeń mogą znacząco wpłynąć na wydajność oraz żywotność wtryskiwaczy. Nowoczesne silniki wspomagane systemem Common Rail są niezwykle wydajne i precyzyjne, jednakże wymagają szczególnej dbałości, by pracować bezawaryjnie w trakcie użytkowania samochodu.

Jak dbać o wtryskiwacze w dieslu? – Co szkodzi wtryskiwaczom?

Mając pojazd z silnikiem zasilonym wtryskiwaczami Common Rail, należy pamiętać o odpowiednim użytkowaniu auta, co wiąże z mieszanym stylem jazdy. Warto też stosować dodatki do paliwa, które stosowane regularnie, eliminują osady zawarte w baku. Chcąc zachować dobry stan techniczny wtryskiwaczy przez długi czas, należy tankować paliwo o dobrej jakości i właściwościach. Z kolei należy wystrzegać się niesprawdzonych stacji, tuningowania wtrysków oraz naprawiania ich nieodpowiednimi narzędziami. Szkodliwy dla wtrysków jest też niewłaściwy sposób ich magazynowania. Wówczas wilgoć może prowadzić do rdzewienia wtryski i zapiekania się poszczególnych elementów. Jeżeli chcesz cieszyć się bezawaryjną jazdą, warto usuwać szybko wszelkie usterki i wiedzieć, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail.

1. Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail – Czy da się regenerować wtryskiwacze Common Rail?

Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail
Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail

System Common Rail zyskał miano kulturalnego diesla ze względu na znacznie cichszą jazdę, co przełożyło się na większy komfort podróżowania. Pojazdy wyposażone w Common Rail charakteryzują się lepszymi osiągami i niższym poziomem spalania, dzięki czemu jest to układ nie tylko bardziej ekonomiczny, ale i ekologiczny. Common Rail składa się z obwodu niskiego i wysokiego ciśnienia. Jego praca rozpoczyna się w baku, gdzie paliwo pobierane jest przez pompę paliwową, następnie jest filtrowane i przekazywane do pompy wysokiego ciśnienia. Tam jest sprężane i przekazywane szyny wtryskowej, która łączy wszystkie wtryski i pełni rolę akumulatora paliwa. Najbardziej narażone na zużycie i awarie są wtryskiwacze, jednak nowoczesna technologia naprawy przewiduje możliwość skutecznej regeneracji tych podzespołów.

2. Common Rail – przełomowe rozwiązanie w silnikach diesla – Ile km wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

System Common Rail jest godnym jak na XXI wiek wynalazkiem. Samochody wyposażone w Common Rail wykazują znacznie lepsze parametry użytkowe, zużywają mniej paliwa, a emisja toksycznych spalin została zminimalizowana. Wszystko to zawdzięczamy nowoczesnej konstrukcji oraz niezwykle precyzyjnej dawce paliwa. Wszystkie te zalety mają jednak drugą stronę medalu, ponieważ świetne parametry pracy wtrysków obarczone są dużymi obciążeniami. Ogromne ciśnienie i bardzo wysoka temperatura sprawiają, że wtryskiwaczy zużywają się szybciej niż poprzednie rozwiązania wtryskowe. Najnowsze wtryski piezoelektryczne wytrzymują niekiedy maksymalnie 150 tys. km.

Udostępnij wpis

Komentarze

Grzechu

Wystawiono 2 lata temu

Układ Common Rail jest jednym z najnowocześniejszych systemów zasilania silnika samochodu z silnikiem Diesla. Jego zadaniem jest dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy pod wysokim ciśnieniem, co pozwala na lepsze spalanie i większą moc silnika oraz mniejsze zużycie paliwa. Aby zapewnić prawidłowe działanie układu Common Rail i maksymalne bezawaryjne użytkowanie, należy pamiętać o następujących zasadach: Stosować wyłącznie sprawdzone i odpowiedniej jakości paliwo i olej silnikowy, spełniające wymagania producenta samochodu i układu Common Rail. Regularnie sprawdzać poziom oleju silnikowego i uzupełniać go według zaleceń producenta samochodu. Systematycznie wymieniać filtr paliwa i oleju, zgodnie z zaleceniami producenta samochodu. Regularnie wykonywać przeglądy samochodu, w tym kontrolę stanu układu Common Rail, w autoryzowanym serwisie samochodowym. Nie przeciążać samochodu, szczególnie podczas jazdy z dużym obciążeniem lub z dużą prędkością. Unikać nagłych zmian obciążenia i prędkości, szczególnie podczas rozruchu i pierwszych kilometrów po przejechaniu dłuższej przerwy. Nie próbować samodzielnie otwierać ani demontować układu Common Rail, a w przypadku jakichkolwiek usterek lub niepokojących objawów, niezwłocznie skontaktować się z autoryzowanym serwisem samochodowym.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki