Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o silnik Common Rail?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Jak dbać o silnik z systemem CR

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak dbać o Common Rail?
Jak dbać o silnik Common Rail?

Aby zapewnić układowi Common Rail odpowiedni stan techniczny oraz długą żywotność należy:
- regularnie wymieniać filtry paliwa, ponieważ zapchane i zużyte nie są w stanie oczyszczać paliwa z zanieczyszczeń,
- tankować wyłącznie dobrej jakości olej napędowy, który w składzie nie będzie zawierał siarki, wody oraz innych osadów, mogących gromadzić się na wtryskiwaczach,
- nie doprowadzać do pustego baku lub do częstej jazdy z bardzo niskim poziomem paliwa, ponieważ jego brak może spowodować zatarcie się elementów układu,
- profilaktycznie stosować preparaty do czyszczenia układu paliwowego, które wyeliminują drobne zabrudzenia i zapobiegną szybszemu zużywaniu się części.
Pojazdy wspomagane technologią Common Rail wymagają odpowiedniej dbałości, aby mogły działać w pełni wydajnie przez długi czas.

Jak dbać o silnik zasilany systemem Common Rail? – Common Rail w jakich samochodach?

Aby stan techniczny podzespołów systemu Common Rail pozwalał na komfortową jazdę przez długi czas, należy przestrzegać kilku zasad prawidłowej eksploatacji pojazdu. Odpowiednia dbałość – zwłaszcza o czystość elementów układu paliwowego, będzie przekładać się na ich prawidłową pracę. Technologię Common Rail posiadają pojazdy oznaczone przykładowo: TDI, TDCi, MultiJet, VCDi, CDI, dCi itd. - są to wysokoprężne silniki Diesla o samoczynnym zapłonie.

1. Jak dbać o wtryskiwacze w dieslu? – Czym smarować wtryskiwacze?

Aby cieszyć się pełną sprawnością i wydajnością wtryskiwaczy przez długi czas, należy zadbać szczególnie o jakość tankowanego paliwa, które ma bardzo duży wpływ na pracę wtrysków. Ponadto trzeba pamiętać, aby podczas montażu zabezpieczyć części odpowiednim smarem. Smar ceramiczny ochroni wtryskiwacz przed wilgocią, temperaturą i wysokim ciśnieniem, a w przyszłości ułatwi demontaż wtrysku z gniazda. Mając pojazd napędzany Dieslem, warto wiedzieć, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail

2. Koło dwumasowe, common rail i turbo – jak zmniejszyć ryzyko awarii w nowoczesnym dieslu? – Silnik common rail 2.0 TDI

W przypadku wtryskiwaczy podstawowymi działaniami profilaktycznymi są: regularna zmiana filtrów paliwa, tankowanie oleju napędowego niezawierającego siarki oraz wody. Jeśli chodzi o turbosprężarkę, obowiązkowo należy pamiętać o tym, by nie ruszać gwałtownie, a także, by nie wskakiwać na wysokie obroty zaraz po odpaleniu auta. Natomiast po zakończeniu jazdy trzeba pamiętać, aby odczekać, aż turbina nieco się schłodzi. Bardzo ważna jest też jakość oleju silnikowego i jego regularna wymiana. Aby nie dopuścić do szybszego zużycia się koła dwumasowego, nie powinno się jeździć na obrotach poniżej 1500 obr./min, nagle przyspieszać, czy jeździć na półsprzęgle.

Jak zmniejszyć ryzyko awarii w nowoczesnym dieslu?
Koło dwumasowe, common rail i turbo – jak zmniejszyć ryzyko awarii w nowoczesnym dieslu?

3. Kulturalne diesle, czyli jak działa Common Rail – Common rail opinie

Nowoczesne Diesle są cenione przede wszystkim ze względu na wysoką kulturę pracy. W praktyce oznacza to znacznie cichszą pracę układu, lepsze spalanie oraz mniejsze wydzielanie toksycznych spalin, a także mniejsze zużycie paliwa. Co prawda z uwagi na bardzo duże obciążenia, elementy układu common rail szybciej się też zużywają, jednak przez cały swój okres eksploatacyjny zapewniają komfort jazdy, który zawdzięczamy niebywale precyzyjnej dawce paliwa. Dzięki temu technologia Common Rail zyskała w świecie motoryzacyjnym bardzo dobre opinie i jest instalowana w większości pojazdów z silnikiem Diesla.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Silniki Common Rail są nowoczesnymi silnikami diesel, które charakteryzują się wysoką sprawnością i niskim poziomem emisji spalin. Aby zapewnić prawidłowe działanie silnika Common Rail i zwiększyć jego trwałość, należy przestrzegać wielu zaleceń.

Czy ta opinia była pomocna?

Hania

Wystawiono 2 lata temu

Tez niby staram się dbać o silnik tak jak tylko się da, ale czy to wystarczy. No cóż, trzeba spróbować.

Czy ta opinia była pomocna?

Waldek

Wystawiono 2 lata temu

To dość wrażliwy układ, więc warto znać zasady użytkowania Diesla z Common Rail. Nowoczesne układy wymagają szczególnego traktowania :)

Czy ta opinia była pomocna?

Bibi_man

Wystawiono 2 lata temu

Ja dbam o silnik właśnie w ten sposób, jak ktoś tu opisał. Wszystko jak do tej pory działa mi sprawnie

Czy ta opinia była pomocna?

Nat_kowa23

Wystawiono 2 lata temu

Wykonywać te proste czynności, które zostały wypisane w pierwszym akapicie i problem z silnikiem CR nie powinien wystąpić!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki