Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o pompowtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 3000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak dbać o pompowtryski

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak dbać o pompowtryski?
Jak dbać o pompowtryskiwacze?

Aby pompowtryski pozostały jak najdłużej w pełni sprawne, warto zastosować się do poniższych zasad:
- tankuj na sprawdzonej stacji wyłącznie paliwo dobrej jakości, czyli takie, które nie posiada siarki, osadów oraz wody. Niewłaściwe paliwo działa destrukcyjnie na pompowtryskiwacze i na inne podzespoły układu paliwowego,
- dbaj o regularność czynności serwisowych – wymieniaj zużyte filtry paliwa i oleje, ponieważ to właśnie one zabezpieczają elementy układu wtryskowego przed zatarciem, szybszym zużyciem oraz zanieczyszczeniami dostającymi się do baku,
- reaguj na pierwsze objawy zużywania się pompowtrysków, tym sposobem zapobiegniesz eskalacji uszkodzeń i wysokiej cenie naprawy, jaka się z tym wiąże,
- dbaj o czystość pompowtryskiwaczy – stosuj preparaty do czyszczenia, które wystarczy dolać do zbiornika z paliwem po zatankowaniu,
- korzystaj z autoryzowanych serwisów naprawy, ponieważ dysponują one specjalistycznymi urządzeniami diagnostycznymi oraz profesjonalną chemią czyszczącą.

Pompowtryskiwacze – jak je eksploatować i co zrobić w razie awarii? – czyszczenie pompowtryskiwaczy

Odpowiedni styl jazdy z pewnością pozwoli dłużej cieszyć się całkowitą sprawnością pompowtryskiwaczy. Należy więc pamiętać o regularnych czynnościach serwisowych i o profilaktycznym czyszczeniu pompowtryskiwaczy. Stosowanie odpowiedniego preparatu do pompowtrysków nie tylko wyeliminuje drobne osady gromadzące się w układzie, ale i zapobiegnie szybszemu zużywaniu się części. W przypadku awarii natychmiastowe zatrzymywanie auta nie jest konieczne, jednak warto pamiętać, aby długo nie zwlekać z naprawą pompowtrysków, ponieważ wzrośnie nie tylko poziom uszkodzeń, ale i koszt naprawy.

1. Jak dbać o silnik tdi? – czyszczenie wtryskiwaczy 1.9 TDI

Będąc właścicielem wysokoprężnego silnika Diesla 1.9 TDI, z pewnością warto pamiętać, aby rozgrzać silnik, zanim wejdziemy na wysokie obroty – nagłe „zrywanie” auta jest bardzo niekorzystne. Diesel nie lubi także pracować na niskich obrotach, dlatego optymalnymi są te oscylujące w granicy 2000-2500 obr/min. Bardzo ważne jest też niegaszenie auta zaraz po zakończonej jeździe – aby nie doprowadzić do zatarcia się turbosprężarki, należy odczekać, aż turbina się schłodzi i dopiero wtedy zgasić samochód. Niezwykle ważna jest też regularna wymiana olejów oraz filtrów. Niezależnie od tego, czym zasilany jest Diesel, dobrze jest wiedzieć, jak dbać o wtryskiwacze Common Rail czy o pompowtryski, aby mogły pracować w pełni wydajnie.

2. Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów? – olej Liqui Moly do pompowtryskiwaczy

Pompowtryskiwacze uznawane były za podzespoły bardzo trwałe i wydajne. Gdyby nie restrykcyjne normy emisji spalin zapewne nadal byłyby instalowane w pojazdach z silnikiem Diesla. Jednak zostały wyparte przez o wiele bardziej ekologiczne w użytkowaniu systemy Common Rail. Pompowtryski zadebiutowały w 1998 roku w silniku 1.9 TDI w pojazdach grupy Volkswagena. Porażką było zamontowanie tych podzespołów w silnikach 2.0, ze względu na to, że często ulegały awarii. Na drodze w dalszy ciągu możemy spotkać auta zasilane pompowtryskiwaczami i aby mogły nadal prawidłowo pracować, warto stosować odpowiednie preparaty do ich czyszczenia, np. te marki Liqui Moly, które dolewa się wprost do baku paliwa.

Pompowtryskiwacze - czy są dobre?
Pompowtryskiwacze – dobry pomysł niemieckich inżynierów?

3. Uszkodzone pompowtryski objawy – środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy

Zużyte i uszkodzone pompowtryskiwacze spowodują, że uruchomienie samochodu sprawi nam trudność, a problem gasnącego na luzie silnika będzie coraz częstszy. Inni kierowcy z pewnością zauważą, że z wydechu naszego pojazdu wylatuje o wiele więcej dymu, przez co można się spodziewać, że poziom emisji toksycznych spalin także będzie większy. Awaria pompowtrysków oznacza też utratę mocy i niestety znacznie gorsze osiągi. Dlatego, zanim dojdzie do usterki, warto stosować odpowiedni środek do czyszczenia pompowtryskiwaczy, bowiem to ich zły stan techniczny spowodowany zabrudzeniami jest częstym powodem usterki.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Pompowtryskiwacze są jednym z elementów układu paliwowego w samochodach z silnikami diesel i służą do dozowania paliwa do komory spalania. Aby zapewnić prawidłowe działanie pompowtryskiwaczy i zwiększyć ich trwałość, należy przestrzegać następujących zaleceń: Używaj wysokiej jakości paliwo diesel, które nie zawiera zanieczyszczeń i pochodzi ze sprawdzonej stacji. Regularnie przeprowadzaj przeglądy układu paliwowego, aby wcześniej wykryć ewentualne usterki lub zanieczyszczenia. Regularnie wymieniaj filtr paliwa i realuzuj terminowo inne czynności serwisowe. Unikaj gwałtownego przyspieszania i hamowania oraz nie przeciążaj samochodu. Unikaj przegrzewania silnika, szczególnie podczas długich tras. Jeśli przestrzegasz tych zaleceń, pompowtryskiwacze powinny działać prawidłowo przez długi czas.

Czy ta opinia była pomocna?

Hubcio-56

Wystawiono 2 lata temu

Fajnie, że ktoś opisał jak można dbać o pompowtryski. Przydatna wiedza.

Czy ta opinia była pomocna?

Michał

Wystawiono 2 lata temu

Warto trzymać się tych zasad, żeby później nie narzekać, że coś działa krócej niż producent zakładał. Ja używam na przykład dodatków do paliwa, żeby profilaktycznie czyścić pompowtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Loczek7789

Wystawiono 2 lata temu

Dbam o moje pompowtryski i nigdy jeszcze nie było z nimi takich problemów, jak nie raz ludzie piszą, z czego oczywiście się cieszę! Mój sposób? zdecydowanie preparaty czyszczące!

Czy ta opinia była pomocna?

amadi123

Wystawiono 2 lata temu

Polecam przeczytać ten artykuł każdemu, kto do tej pory nie znał zasad, jak dbać o pompowtryski

Czy ta opinia była pomocna?

Krzychu

Wystawiono 3 lata temu

Takie artykuły lubię, krótko i bardzo na temat. Bardzo fajnie że wspomnieliście o najpopularniejszym silniku w naszym kraju - 1.9 TDI

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki