Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Jak dbać o pompowtryski? - 5 PORAD

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych pompowtryskiwaczy Bosch
Cena Gotowe pompowtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja pompowtrysków - od 100 zł
Wysyłka 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Jak zadbać o stan pompowtryskiwaczy?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak dbać o pompowtryski?
Jak dbać o pompowtryski? - 5 PORAD

Aby cieszyć się dobrym stanem technicznym pompowtryskiwaczy oraz ich długą żywotnością i pełną sprawnością, każdy kierowca Diesla powinien przestrzegać zasad wymienionych poniżej:

- Tankowanie wyłącznie sprawdzonego oleju napędowego, wykazującego odpowiednie właściwości (trzeba wiedzieć, że osady zawarte w paliwie, osiadając na powierzchni pompowtryskiwaczy, znacząco obniżają parametry ich pracy).

- Pompowtryskiwacze należy naprawiać w rzetelnych serwisach samochodowych, które dysponują właściwymi narzędziami oraz specjalistycznymi maszynami (Naprawy przy użyciu nieodpowiednich narzędzi mogą spowodować uszkodzenia mechaniczne elementów pompowtrysku).

- Dbanie o czystość układu paliwowego pozwoli na długo zachować odpowiedni stan pompowtrysków (w tym celu warto skorzystać z ogólnodostępnych detergentów służących do czyszczenia pompowtryskiwaczy np. Liqui Moly 2666, K2, TEC 200).

- Szybka reakcja na pierwsze objawy zużycia pozwoli uniknąć wysokich kosztów naprawy pompowtrysków oraz wysokiego stopnia uszkodzeń (jeśli więc zaobserwujesz oznaki uszkodzonych pompowtryskiwaczy, udaj się do warsztatu samochodowego).

- Regularna wymiana filtrów oraz odpowiedni styl jazdy zapewnią pompowtryskiwaczom odpowiednie środowisko pracy, co przełoży się na ich prawidłowe funkcjonowanie.

Każdy kierowca wysokoprężnego silnika powinien wiedzieć, jak dbać o układy wtryskowe z pompowtryskiwaczami, aby jak najrzadziej mieć do czynienia z objawami awarii pompowtrysków. Trzeba wiedzieć, że oznaki uszkodzeń pompowtryskiwaczy mogą przysporzyć wiele niedogodności w trakcie jazdy, dlatego niezwykle ważne jest stałe utrzymywanie ich w dobrej kondycji.

Jak przedłużyć żywotność pompowtryskiwaczy?

Trwałość pompowtrysków z całą pewnością przedłuży kompleksowa regeneracja, która polega na czyszczeniu części oraz wymianie uszkodzonych elementów. Naprawa poprzedzona jest oczywiście dokładnymi oględzinami, które pozwalają na zlokalizowanie głównej przyczyny usterki.
Czyszczenie pompowtrysków realizowane jest za pomocą specjalistycznej maszyny myjącej, dostępnej w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Naprawa pompowtrysków za pomocą dedykowanej technologii kończy się na sprawdzeniu parametrów pracy tych podzespołów na nowoczesnym stole probierczym. Czynność jest potwierdzeniem nie tylko właściwości pompowtrysków, ale i rzetelności przeprowadzonej regeneracji.

Reasumując, w momencie usterki pompowtryskiaczy warto skorzystać z pomocy doświadczonych mechaników, którzy wiedząc, w jakich silnikach są pompowtryski, potafią dopasować odpowiednią metodę naprawy.

Jak naprawić pompowtryskiwacze?
Jak przedłużyć żywotność pompowtryskiwaczy?

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Aby utrzymać pompowtryski w dobrym stanie, należy przestrzegać kilku podstawowych zasad: Regularnie wymieniaj olej silnikowy i filtr oleju - zgodnie z zaleceniami producenta. Dbaj o odpowiedni poziom ciśnienia oleju. Zbyt niskie ciśnienie może prowadzić do przegrzania pompowtrysków. Unikaj jazdy na niskich obrotach przez dłuższy czas - to może prowadzić do przegrzania pompowtrysków. Unikaj przeciążania silnika - wybieraj odpowiednie przełożenie biegu podczas jazdy z ciężkim ładunkiem. Regularnie sprawdzaj stan układu paliwowego - nie należy używać paliw o niskiej jakości, które mogą uszkodzić pompowtryski. Regularnie wykonuj przeglądy silnika i układu paliwowego w autoryzowanym serwisie. Unikaj nagłych ruchów pedałem gazu - mogą one prowadzić do przeciążenia pompowtrysków.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki