25 LAT DOŚWIADCZENIA

Specjalistyczna Pracownia Regeneracji Wtryskiwaczy,

Pompowtryskiwaczy i Pomp Common Rail

Zadzwoń i dowiedz się więcej!

+48 601 856 277

Innowacja koncernu Bosch – test na koronawirusa

Autor: Anna Skalna
Czas przeczytania tekstu: 2 minuty
Sklep z wtryskiwaczami i pompowtryskiwaczami Common Rail Bosch, Delphi, Siemens, Denso
Oceń:
/ Aktualna ocena: 4.90

Niemieckie przedsiębiorstwo Bosch jest od lat znane z innowacyjnych rozwiązań technologicznych w każdej dziedzinie działalności. Dzięki pracy znakomicie wykształconych inżynierów możemy z satysfakcją korzystać z nowoczesnych urządzeń czy najwyższej jakości części samochodowych, takich jak turbosprężarki, wtryskiwacze bądź pompowtryskiwacze. W trudnych czasach zagrożenia koronawirusem w laboratoriach Bosch także praca wre. Podejmowane przez specjalistów działania mają na celu zapewnienie najwyższej skuteczności w walce z koronawirusem, który stał się globalnym problemem. Koncern Bosch wynalazł test genetyczny weryfikujący obecność koronawirusa w czasie krótszym niż 2,5 godziny. To znakomita informacja, ponieważ dotychczas na wyniki testów na wirusa Sars-CoV2 trzeba czekać kilkadziesiąt godzin.


Zwalczanie koronawirusa

Wirus, o którym obecnie mówią niemal wszyscy, Sars-CoV2, stanowi poważne zagrożenie. Z tego powodu poszczególne kraje decydują o coraz bardziej restrykcyjnych przepisach. Zmiany, które dotyczą całego społeczeństwa, mają na celu ograniczenie rozprzestrzenianie się wirusa, natomiast równie ważną kwestią jest przeprowadzanie testów, których wyniki aktualnie jesteśmy w stanie sprawdzić dopiero po kilkudziesięciu godzinach. W laboratoriach Bosch wynaleziono test na Sars-CoV2, którego skuteczność ocenia się na 95%. Jak twierdzą specjaliści z niemieckiego koncernu, opracowany przez Bosch test na koronawirusa spełnia obowiązujące standardy WHO. Bosch test na Sars-CoV2 zgodnie z zapewnieniami naukowców ma być dostępny już w kwietniu i będzie dedykowany głównie szpitalom i przychodniom lekarskim.

 

Dezynfekcja rąk
Zwalczanie koronawirusa


Diagnostyka Sars-CoV2 według Bosch

Trwające około 6 tygodni prace nad wynalezieniem szybkich i skutecznych testów na koronawirusa zakończyły się sukcesem. Firma Bosch po certyfikacji testu na Sars-CoV2 udostępni testy w Niemczech oraz w innych krajach. Jesteśmy dumni, że przynależymy do tak zaawansowanego technologicznie koncernu, którego test umożliwi przeprowadzanie szybkich testów na koronawiusa. Co ważne, przeprowadzenie testów bazuje na obecnych w diagnostyce urządzeniach, które należy wyposażyć jedynie w dedykowany osprzęt. Mamy nadzieję, że to rewolucyjne odkrycie, jakim jest szybki test na koronawirusa Bosch, pozwoli na ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa Sars-CoV2 na całym świecie.

 

Logo koncernu Bosch
Bosch - logo koncernu

Komentarze

NEOMI 2020-05-21 09:24:34

ciekawy artykuł, dobrze, że tak wiele firm jest chętnych do pomocy z tym wirusem

ABIDU 2020-04-20 10:07:35

super artykuł, fajnie że taka firma również angażuje się w pomoc z wirusem.

Dodaj komentarz

Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.
Wystąpił błąd.

Filmy

Lista miejscowości

Mapa miejscowości

Samochody

Call icon
Zadzwoń i sprawdź +48 601 856 277
Call icon

Zadzwoń do nas

+48 601 856 277
lub

Zostaw nam swój numer

Tel loader
Wpisz poprawny numer
Ta strona używa cookie i innych technologii. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. RODO