Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymuje pompa wtryskowa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wytrzymałość pompy wtryskowej

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Żywotność pompy wtryskowej?
Ile wytrzymuje pompa wtryskowa?

W głównej mierze trwałość pompy wtryskowej wynosi około 150 tysięcy kilometrów, a w przypadku odpowiedniego użytkowania pojazdu – nawet dwukrotnie więcej! To, ile wytrzymuje pompa wysokiego ciśnienia/pompa wtryskowa zależy więc od wielu czynników: między innymi jakość tankowanego paliwa, dbałość o czystość układu paliwowego czy optymalna styl jazdy. Chcąc cieszyć się całkowitą sprawnością pompy wtryskowej, należy wiedzieć, co przyczynia się do jej uszkodzenia. Z pewnością zalicza się do tego brak wymiany filtra paliwa. Zużyty filtr nie filtruje odpowiednio paliwa, co skutkuje tym, iż przepuszczone zanieczyszczenia osiadają na elementach pompy i z czasem uniemożliwiają jej wykonywanie pracy. Bardzo ważna jest też reakcja na pierwsze oznaki zużycia się pompy, im szybciej znajdziemy źródło awarii, tym rozmiar uszkodzeń będzie mniejszy.

Ile wytrzyma układ Common Rail w dieslu? – regeneracja pomp wtryskowych Bosch

To, ile wytrzyma układ Common Rail w dużej mierze zależy od sposobu eksploatowania pojazdu, jednak żywotność poszczególnych części oscyluje zazwyczaj w granicy 150 tys. km – 250 tys. km. Warto wiedzieć, że całkiem zużyte podzespoły nie oznaczają jeszcze kosztownej naprawy i zakupu fabrycznie nowych części. Żywotność wtryskiwaczy czy pomp wtryskowych przedłużymy za pomocą regeneracji. Wówczas dzięki czyszczeniu i wymianie zniszczonych uszczelnień części te odzyskują odpowiednie parametry pracy.

1. Pompa wtryskowa – nawet pancerne rozwiązania czasami wymagają uwagi – diagnostyka pomp wtryskowych

Dawniej pompy wtryskowe uznawane są za bardzo trwałe podzespoły układu paliwowego, ponieważ były w stanie przejechać nawet 500 tys. km. Wszystko to dzięki prostej konstrukcji mechanicznej oraz minimum elektroniki. Opracowana technologia naprawy pozwala skutecznie przywracać odpowiednie parametry pompy. Ważnym elementem naprawy jest rzetelna diagnostyka przeprowadzona z wykorzystaniem specjalistycznych urządzeń testujących.

2. Regeneracja pompy – ile może jeszcze wytrzymać? – regeneracja pomp wtryskowych koszt

Za pomocą regeneracji pompy wtryskowej możemy przedłużyć jej okres eksploatacyjny aż o kolejne 150 tysięcy kilometrów. Trzeba jednak pamiętać, aby stale dbać o odpowiedni stan techniczny pompy, np. tankując wyłącznie dobre jakościowo paliwo. Koszt nowej pompy może sięgać kilku tysięcy, natomiast orientacyjny koszt regeneracji wynosi około 350 złotych. To sprawia, że tego typu usługa jest niezwykle popularna wśród użytkowników Diesli.

Trwałość pompy wtryskowej po regeneracji
Regeneracja pompy – ile może jeszcze wytrzymać?

3. Sprytny sposób na wadliwe pompy common rail – zatarta pompa wtryskowa

W niektórych modelach samochodów z silnikiem Diesla zdarza się, że główną przyczyną awarii układu wtryskowego jest łuszczenie się wałka oraz innych mniej elementów pompy wtryskowej. Wówczas osiadający metalowy pył, działa destrukcyjnie na poszczególne części układu. Narażone na działanie pyłu są szczególnie wtryskiwacze, które nie mogą wtedy prawidłowo pracować. Ryzyko uszkodzeń możemy jednak zminimalizować za pomocą preparatu Liqui Moly. Dzięki niemu polepszymy właściwości smarne paliwa oraz zwiększymy ochronę wszystkich części składowych układu wtryskowego.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Trwałość pompy wtryskowej zależy od wielu czynników, takich jak: Jakość paliwa – jeśli samochód jest zasilany paliwem o niskiej jakości, pompa wtryskowa może szybciej się zużywać. Warunki eksploatacji – jeśli samochód jest eksploatowany w trudnych warunkach, takich jak długie trasy, duże obciążenia, niskie lub wysokie temperatury, pompa wtryskowa może szybciej się zużywać. Stan techniczny samochodu – jeśli samochód jest zaniedbany lub ma inne usterki, pompa wtryskowa może szybciej się zużywać. Jakość oleju silnikowego – jeśli samochód jest smarowany olejem o niskiej jakości lub olejem nieodpowiednim dla tego typu silnika, pompa wtryskowa może szybciej się zużywać. Przy prawidłowej eksploatacji i odpowiedniej obsłudze, pompa wtryskowa powinna wytrzymać tysiące kilometrów.

Czy ta opinia była pomocna?

Jarek-M

Wystawiono 2 lata temu

Nie wiem ile wytrzyma moja pompa wtryskowa, ale oby jak najdłużej, bo samochodzik ma już swój przebieg i lata.

Czy ta opinia była pomocna?

Darek

Wystawiono 2 lata temu

Jak dba się o czystość układu paliwowego to i pompa wtrzyma tyle, ile trzeba. Ale wielu nie stosuje się do podstawowych zasad, choćby do regularnej wymiany filtrów i olejów.

Czy ta opinia była pomocna?

Krycha

Wystawiono 2 lata temu

Moja pompa wtryskowa wytrzymuje już bardzo długi czas i mam nadzieję, że jeszcze wytrzyma, bo jest w miarę zadbana :p mam już na liczniku 230 tys.

Czy ta opinia była pomocna?

florek_^&

Wystawiono 2 lata temu

Ja ostatnio musiałem zregenerować swoją pompę wtryskową i mam nadzieje, że wytrzyma te 250 tysięcy kilometrów!!!!!!!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki