Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Wytrzymałość regenerowanych wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile wytrzymują wtryski po regeneracji?
Ile wytrzymują wtryskiwacze po regeneracji?

Regenerowane wtryskiwacze mogą wytrzymać nawet 250 tysięcy kilometrów, czyli tyle, ile wynosi pierwotna trwałość wtrysków określona przez producentów. Warunkiem długiej żywotności tych podzespołów jest odpowiednia dbałość o stan techniczny całego układu paliwowego. Jeśli więc chcemy jak najdłużej utrzymać wtryskiwacze Common Rail w nienagannym stanie, powinniśmy przede wszystkim tankować sprawdzone paliwo dobrej jakości. Wiele elementów układu jest smarowane właśnie przez olej napędowy, dlatego powinien on mieć odpowiednie właściwości ochronne i smarne. Co więcej, zanieczyszczenia zawarte w paliwie znacznie pogarszają parametry pracy wtryskiwaczy, a w konsekwencji doprowadzają do ich uszkodzenia. Serwisując wtryskiwacze, warto wybrać warsztat specjalizujący się w podzespołach układu wtryskowego i posiadający profesjonalny sprzęt diagnostyczny.

Zużyte wtryskiwacze to dopiero początek problemów – Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem?

Trzeba wiedzieć, że zużyte i co gorsza, uszkodzone wtryskiwacze mogą znacznie wpłynąć na sprawność i żywotność pozostałych elementów układu paliwowego i nie tylko. Długotrwałe ignorowanie usterki może mieć destrukcyjny wpływ na turbosprężarkę, filtr cząstek stałych i jednostkę napędową. Dlatego, jeśli zauważamy pierwsze objawy uszkodzonych wtrysków, nie należy zbyt długo jeździć samochodem tylko szybko wyeliminować źródło usterki, aby nie doprowadzać do eskalacji awarii.

1. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

Kierowcy Diesli powinni wiedzieć, że wtryski można poddać regeneracji tylko do pewnej granicy zużycia. Jeśli bowiem posiadają one uszkodzenia mechaniczne, nie mogą zostać zregenerowane. Dlatego nie należy doprowadzać do skrajnego zużycia się części, ponieważ jedyną opcją pozostanie zakup nowych, dość drogich wtryskiwaczy. Trzeba więc wiedzieć, że ignorowanie usterki tylko zwiększy poziom uszkodzeń, co z pewnością odczujemy w kieszeni, wydając na naprawę o wiele więcej niż w przypadku drobnej usterki.

2. Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna – wymiana wtryskiwaczy koszt robocizny

O uszkodzonych wtryskach poinformują nas niezgodne z zaleceniami producenta parametry. Dzięki sprawdzeniu wtryskiwaczy na stole probierczym dowiemy się więc, czy regeneracja wszystkich wtrysków jest konieczna. Może się bowiem okazać, że naprawy będzie wymagał jeden wtrysk. Warunkiem naprawy tylko jednego wtryskiwacza jest nienaganny stan techniczny pozostałych. Jeśli jednak duży przebieg samochodu sugeruje zużycie się części, bezpieczniej jest zregenerować wszystkie wtryski, aby mogły one pracować równomiernie oraz wytrzymać tak samo długo. W każdym razie koszt wymiany wtryskiwaczy po regeneracji będzie o wiele niższy niż wymiana na wtryski fabrycznie nowe.

Regeneracja wtrysków bywa niepotrzebna
Regeneracja wtryskiwaczy bywa niepotrzebna

3. Ile wytrzyma układ Common Rail w dieslu? – Ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail?

Minimalna żywotność elementów układu Common Rail wynosi około 150 tysięcy kilometrów. Jednak odpowiednia dbałość o układ paliwowy pozwala cieszyć się pełną sprawnością części przez nawet 250 tysięcy kilometrów. Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile wytrzymują wtryskiwacze Common Rail po regeneracji, warto zapytać o to sprawdzonego i doświadczonego mechanika, choć źródłem wiedzy może być także forum dla właścicieli Diesli, gdzie wypowiadają się kierowcy, którzy skorzystali już z tego rodzaju usługi.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Trwałość wtryskiwaczy po regeneracji zależy od wielu czynników, takich jak jakość użytych materiałów, dokładność procesu regeneracji oraz warunki eksploatacji. W przypadku wtryskiwaczy regenerowanych przez profesjonalne zakłady, trwałość po regeneracji zazwyczaj jest porównywalna z trwałością nowych wtryskiwaczy. Jednak nawet w przypadku najlepszej jakości regeneracji, wtryskiwacze nie będą działały wiecznie i po pewnym czasie będą wymagać ponownej regeneracji lub wymiany. Dlatego ważne jest, aby dbać o prawidłową eksploatację samochodu i regularnie przeprowadzać przeglądy układu paliwowego, aby wcześniej wykryć ewentualne usterki lub zanieczyszczenia.

Czy ta opinia była pomocna?

Tymcio

Wystawiono 2 lata temu

Na moich zregenerowanych wtryskach jeżdżę już 4 rok i liczę, że jeszcze długo wytrzymają.

Czy ta opinia była pomocna?

Fabian

Wystawiono 2 lata temu

Podobno mają wytrzymywać po regeneracji tyle co nowe, ale różnie to bywa. Jeden przeprowadzi naprawę lepiej, drugi gorzej. W takim przypadku bym nie oszczędzał, lepiej zapłacić za kompleksową regenerację, niż użerać się z usterką na raty.

Czy ta opinia była pomocna?

camito_dela

Wystawiono 2 lata temu

Moje wtryskiwacze wytrzymują po regeneracji do dzisiaj, a regenerowałem je baaaardzo dawno temu. Dzisiaj mam już 245 tys.km tak więc chyba jest ok, wolę nie zapeszać, żeby posłużyły jak najdłużej.

Czy ta opinia była pomocna?

KAWA.MART

Wystawiono 2 lata temu

Wtryski po regeneracji naprawdę mogą długo wytrzymać. Na ten moment już mam 200 tys.km na liczniku :D

Czy ta opinia była pomocna?

AUTOMASTER

Wystawiono 3 lata temu

Regenerowane wytrzymują do 250kk km, coś w tym jest, ja na swoich regenerowanych zrobiłem już 190 tysięcy!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki