Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile wytrzymują wtryski w silniku Diesla? Zadbaj o te ważne rzeczy - unikniesz problemów w przyszłości

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Najczęściej zadawanym pytaniem przez kierowców jest: „Co ile wymienia się wtryski w Dieslu?”. Otóż wtryskiwacze mogą wytrzymać w pojeździe od 150 do 200 tysięcy kilometrów. Najważniejsze jest stosowanie się do zaleceń producenta i zadbaj o jakość uzupełnianego paliwa ze sprawdzonych stacji, regularnym serwisowaniu auta, naprawianiu usterek, systematycznej wymianie oleju wraz z filtrami. Żywotność tych podzespołów niestety w głównej mierze zależy od stylu użytkowania auta i warunków. Nie bagatelizuj wystąpienia charakterystycznych objawów niesprawnych wtrysków, ponieważ wygenerujesz sobie wysokie koszty napraw. Dokładna diagnostyka stanu wtryskiwaczy oraz specjalistyczna regeneracja w serwisie pozwoli przywrócić parametry za nieduże pieniądze. Warto więc skorzystać z tego przywileju, aby nie wydać kilku tysięcy złotych na nowy komplet wtrysków.

Silnik Diesla z Mercedesa
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wtrysk do silnika Diesla

Jak przedłużyć żywotność wtryskiwaczy?

1. Regularna wymiana filtra paliwa oraz oleju. Filtr paliwa to najważniejszy element układu paliwowego, który odpowiada za wyłapywanie zanieczyszczeń krążących w paliwie. Filtr oleju zaś jest odpowiedzialny za usuwanie osadów, znajdujących się w oleju silnikowym.
2. Dodawanie do paliwa środka chemicznego. Pamiętaj, że są one w stanie usunąć tylko niewielkie zanieczyszczenia. W przypadku silnych zabrudzeń wtryskiwaczy należy przeprowadzić diagnostykę podzespołów oraz regeneracje w specjalistycznym serwisie.
3. Unikanie gwałtownego przyspieszania i hamowania.
4. Regularne serwisowanie. Regularne serwisowanie samochodu, w tym wymiana wtryskiwaczy zgodnie z zaleceniami producenta, pozwoli zapobiec ich przedwczesnemu zużyciu.
5. Uzupełniaj dobrej jakości paliwo i unikaj jazdy na rezerwie.

Jeśli zastanawiałeś się, jak dbać o wtryski w swoim samochodzie, to powyższe wskazówki powinny Ci w tym pomóc.

Co dolać do Diesla, żeby przeczyścić wtryski?

Preparat Liqui Moly

Warto stosować preparaty czyszczące dedykowane wtryskiwaczom, które wlewa się do paliw, ponieważ pozwolą oczyścić te podzespoły z niewielkich zabrudzeń. Najczęściej stosowanymi produktami są: Liqui Moly Diesel Injector Cleaner, K2 Diesel Dictum lub STP Formula do czyszczenia wtryskiwaczy diesel ON. Pamiętaj jednak, że nie są one wystarczające i prędzej czy później, będziesz musiał oddać wtryski na fachową regenerację w serwisie.

Czy wtryski w silniku Diesla trzeba wymieniać?

W większości przypadku wtryskiwacze da się uratować za pomocą regeneracji. Niekiedy jednak podzespoły te mogą zostać uszkodzone mechanicznie, przez co nie zostanie wykonana regeneracja tych podzespołów. Ogólnie rzecz biorąc, fachowa diagnostyka oraz czyszczenie wtryskiwaczy pozwoli im wytrzymać w pojeździe minimum 150 tysięcy kilometrów. Efekty mycia wtrysków w myjce ultradźwiękowej są natychmiast widoczne i długotrwałe. Warto więc dbać na tyle o te elementy układu paliwowego, aby nie dopuścić do ich trwałego uszkodzenia. Koszt wymiany kompletu wtryskiwaczy może wynieść kilka tysięcy złotych.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki