Ile trwa test przelewowy wtryskiwaczy? - Tego nikt Ci nie powie!
Test przelewowy wtryskiwaczy 1.9 TDI trwa zazwyczaj około kilkunastu minut. Jest to czas potrzebny do rozgrzania silnika do temperatury roboczej, czyli chociaż 70°C i spłynięcia oleju napędowego do poszczególnych menzurek. W praktyce test zaczyna się już od podłączenia do przewodów przelewowych pojemników z miarką. Dokładna długość badania jest jednak niemożliwa do określenia, ponieważ każdy pojazd pracuje indywidualnie, dlatego czas testu przelewowego wtryskiwaczy CDTI może się różnić w zależności od marki i modelu auta czy umiejętności wykonującego.
Warto pamiętać, że jeśli ilość paliwa w menzurkach jest znacznie większa lub mniejsza od normy, może to świadczyć o usterce wtryskiwacza. W takim przypadku konieczna jest wymiana lub regeneracja wtrysku.

Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

Jak interpretować test przelewowy wtryskiwaczy?
Interpretacja testu przelewowego wtryskiwaczy opiera się na ilości paliwa, które dostało się do menzurek z miarką w określonym czasie. Normy producenta określają, jaka ilość oleju napędowego jest dopuszczalna dla danego typu wtryskiwacza. Ogólnie przyjęte normy dla testu przelewowego wtryskiwaczy Common Rail to:
• 1,5-2,5 mg paliwa na cykl pracy cylindra - wtrysk działa prawidłowo.
• Powyżej 4 mg oleju napędowego na cykl pracy cylindra - podzespół może być uszkodzony.
Jeśli po wykonaniu badania przelewowego podejrzewasz, że wtryskiwacze w twoim aucie są uszkodzone, zalecamy przeprowadzić diagnostykę części. Należy pamiętać, że test ma jedynie charakter poglądowy i samodzielnie nie jesteśmy w stanie zregenerować części.
Czy test przelewowy wtrysków jest wiarygodny?

Test przelewowy wtrysków w dieslu nie jest szczególnie wiarygodnym badaniem. Niedokładność testu wtryskiwaczy może wynikać z kilku czynników, takich jak:
• Nieprawidłowa instalacja menzurek z miarką - menzurki muszą być prawidłowo podłączone do przewodów przelewowych, aby pomiar był prawidłowy.
• Niewłaściwa temperatura jednostki napędowej - test należy przeprowadzać na rozgrzanej jednostce napędowej, aby wyniki były wiarygodne. Jeśli badanie zostanie przeprowadzone na zimnym silniku, wynik będzie nierzetelny.
• Uszkodzenie wtryskiwaczy - wtryski, które są już zepsute, mogą dawać nieprawidłowe wyniki testu.
Jeżeli zauważysz nieprawidłowości w wykonanym przez ciebie badaniu, warto skonsultować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami diesla. Prawidłowa diagnoza pozwoli zlokalizować usterkę oraz wybrać odpowiednie kroki naprawcze.
Jak brzmi uszkodzony wtrysk?
Uszkodzony wtrysk Common Rail może wydawać różne dźwięki w zależności od uszkodzenia, najczęściej jednak spotykane hałasy to:
1. Cykanie – spowodowane nieprawidłowym działaniem rozpylacza paliwa.
2. Stukanie – może oznaczać awarię iglicy wtryskiwacza. Warto wiedzieć, że hałas może być inny na ciepłym i zimnym silniku.
3. Klekotanie – często jest skutkiem uszkodzeń mechanicznych.
Oprócz wymienionych wyżej dźwięków, zniszczone wtryskiwacze mogą wykazywać również inne problemy, takie jak nierówna praca silnika, zwiększone zużycie paliwa czy duża emisja spalin.
Komentarze