Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile trwa kodowanie wtrysków w Dieslu? Nie daj się zwodzić

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Kodowanie wtryskiwaczy to kwestia kilkunastu minut! Jeśli masz więcej niż jeden wtryskiwacz do zakodowania, czas ten może się wydłużyć, ponieważ każdy wtryskiwacz musi być kodowany indywidualnie. Kodowanie wtryskiwaczy wymaga połączenia urządzenia diagnostycznego z komputerem pojazdu w celu zaprogramowania i wprowadzenia do sterownika odpowiednich parametrów precyzujących pracę wtrysków – tzw. kodów IMA.

Należy pamiętać, że kodowanie wtryskiwaczy zwykle jest jedną z procedur przeprowadzanych podczas naprawy, regeneracji bądź wymiany wtrysków, bez której nie byłyby w stanie równomiernie i wydajnie pracować. Ważne jest, aby wykonać ten proces zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu i z pomocą doświadczonego mechanika lub specjalisty ds. silników Diesla. Jeśli jednak ów mechanik twierdzi, że potrzebuje kilku dni na kodowanie wtryskiwaczy, to wiedz, że Cię zwodzi.

Kodowanie wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Naprawa wtrysków - pracownia

Co się stanie jak nie zakoduje wtrysku?

Jeśli dany rodzaj wtryskiwacza wymaga kodowania, a nie wykonamy takiej procedury, możemy mieć do czynienia z objawami podobnymi do uszkodzonych wtryskiwaczy. To znaczy, że z pewnością wystąpią problemy z silnikiem – zacznie on szarpać, drgać i nie będzie pracował równo. Możemy też zauważyć większe dymienie z wydechu i większe zużycie paliwa, spowodowane niepoprawną pracą wtrysków. Kodowanie wtryskiwaczy Delphi, Bosch, Denso, Siemens jest istotnym krokiem, który wpływa na efektywność pracy silnika oraz minimalizuje ryzyko wystąpienia problemów z wydajnością pojazdu.

Po co jest kodowanie wtryskiwaczy?

Główne cele kodowania wtryskiwaczy to zapewnienie optymalnej wydajności silnika, wyrównanie parametrów dawki paliwa dla wszystkich wtrysków, czy ograniczenie emisji toksycznych spalin. Kodowanie wtryskiwaczy to kluczowy krok podczas wymiany wtryskiwaczy lub naprawy istniejących. Poprawne dostosowanie wtryskiwaczy do potrzeb silnika ma istotny wpływ na jego wydajność, ekonomikę użytkowania oraz ekologiczność, dlatego też jest to proces niezmiernie istotny dla prawidłowego funkcjonowania silnika samochodowego.

Kodowanie wtryskiwacza w Dieslu

Jak zakodować wtryskiwacze?

W pierwszej kolejności należy połączyć odpowiednie urządzenie z programem do kodowania wtryskiwaczy ze sterownikiem silnika. Następnie wpisujemy kod IMA (indywidualny dla każdego wtrysku), który zawiera pełną specyfikę pracy wtryskiwacza. Wprowadzając kod, wyrównujemy działanie wtrysków pod kątem ciśnienia, wtrysku, czasu wtrysku czy długości impulsu. Warto zauważyć, że proces kodowania wtryskiwaczy Common Rail może się różnić w zależności od marki i modelu pojazdu, a także od zastosowanych narzędzi diagnostycznych. Dlatego zawsze należy postępować zgodnie z procedurami producenta pojazdu lub korzystać z usług doświadczonego mechanika.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki