Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile trwa czyszczenie wtrysków?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Czyszczenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile trwa czyszczenie wtrysków?
Ile trwa czyszczenie wtrysków?

Jeśli chcesz wyczyścić wtryskiwacze bez wymaganego demontażu, czyli na zasadzie podpięcia pompy pod listwę wtryskową i wtłaczania pod dużym ciśnieniem specjalnego środka do czyszczenia, to proces ten może trwać około godziny, natomiast, gdy interesuje Cię dokładna regeneracja w serwisie, do której wymagany jest demontaż wtryskiwaczy, to czas wykonania tej usługi może się znacznie wydłużyć, zwłaszcza jeśli ma się do czynienia z silnikami sześcio- oraz ośmiocylindrowymi. Regeneracja wtrysków jest zazwyczaj ostatnią deską ratunku, która dodatkowo jest o wiele tańsza, niż w razie konieczności ich wymiany, dlatego warto się jej podejmować. Fachowe oczyszczanie tych elementów pozwala odzyskać 100% parametrów, dzięki czemu mogą pracować tak samo dobrze, jak nowe i przede wszystkim dłużej. Niesprawne wtryski są powodem do powstania problemów z osiągami jednostki napędowej, falowaniem obrotów na biegu jałowym, kopceniem z rury wydechowej, a także z rozruchem silnika. Koniecznie oddaj swoje wtryskiwacze do serwisu na diagnostykę, jak tylko zauważysz takie objawy.

Czyszczenie wtryskiwaczy. Kiedy i jak je przeprowadzić? - Ile kosztuje czyszczenie wtrysków?

Najbardziej zalecaną metodą regeneracji wtryskiwaczy jest mycie ich w myjce ultradźwiękowej, ponieważ pozwoli to przywrócić im parametry zbliżone do fabrycznie nowych podzespołów.
Jeśli też mowa o czyszczeniu wtryskiwaczy, to najlepiej, aby wykonał je doświadczony w tej dziedzinie specjalista, ponieważ zostaną one zregenerowane prawidłowo. Koszt regeneracji wtrysków nie jest mały, ponieważ cena może oscylować od 2 do 3 tysięcy złotych, natomiast i tak jest to opłacalne, gdyż na nowy komplet podzespołów trzeba przeznaczyć 6 tysięcy wzwyż.

1. Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? - Liqui Moly - czyszczenie wtrysków w Dieslu

Czyszczenie wtryskiwaczy jest obowiązkowe, ponieważ w ten sposób uda Ci się zachować jego parametry i znacznie przedłużyć ich działanie w samochodzie. Jeśli na początek chcesz podjąć się samodzielnego oczyszczania wtrysków, to możesz kupić odpowiednie preparaty typu Liqui Moly czy K2 Diesel Dictum. Są one jak najbardziej skuteczne, jednak trzeba pamiętać, że przy bardzo zanieczyszczonych wtryskiwaczach, ta forma może nie być wystarczająca.

Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? - Liqui Moly - czyszczenie wtrysków w Dieslu
Czyszczenie wtryskiwaczy. Czym to robić i jak często? - Liqui Moly - czyszczenie wtrysków w Dieslu

2. Czyszczenie wtryskiwaczy - zabieg ostatniej szansy - Czyszczenie wtrysków naftą

Uszkodzone/zanieczyszczone wtryskiwacze dają o sobie znać poprzez mocno odczuwalny problem z rozruchem silnika, wzmożone dymienie, znaczny spadek mocy i osiągów jednostki napędowej. W takiej sytuacji niezbędna jest diagnostyka podzespołów i podjęcie odpowiednich działań. Mówi się, że czyszczenie/regeneracja wtrysków jest zabiegiem ostatniej szansy i jest to prawda, bo nie dość, że będziesz w stanie uratować te elementy, to jeszcze nie wydasz horrendalnych pieniędzy na wymianę całego kompletu wtryskiwaczy. Jeśli chodzi o eksperymentalny sposób wyczyszczenia wtrysków naftą, to lepiej od tego odstąpić, ponieważ możesz bardziej zaszkodzić wtryskom niż im pomóc.

Udostępnij wpis

Komentarze

Czarek

Wystawiono 9 miesiecy temu

Czas potrzebny na czyszczenie wtrysków zależy od wielu czynników, takich jak rodzaj wtrysków, stopień ich zanieczyszczenia, dostępność odpowiednich narzędzi i umiejętności techniczne osoby je czyszczącej. W przypadku standardowych wtrysków mechanicznych czyszczenie może trwać od kilku do kilkudziesięciu minut, w zależności od stopnia zanieczyszczenia i dostępu do wtrysków. W przypadku wtrysków elektronicznych czas czyszczenia może być dłuższy, ponieważ wymagają one bardziej zaawansowanego sprzętu i wiedzy technicznej. Zaleca się, aby wtrysków nie czyścić samodzielnie, jeśli nie posiada się odpowiedniej wiedzy i umiejętności. Lepiej skontaktować się z profesjonalnym serwisem, który posiada odpowiedni sprzęt i doświadczenie w tego typu pracach. W takim przypadku czas czyszczenia wtrysków może być dłuższy, ponieważ będzie wymagało to także demontażu i montażu wtrysków oraz innych elementów układu paliwowego.

Czy ta opinia była pomocna?

Klient 777

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie to chwilę xD ale jak oddajesz cały samochód, to trzeba zdemontować, rozłożyć na części pierwsze i dopiero poddać czyszczeniu. Z tego co wiem średni czas oczekiwania wynosi jakieś dwa dni.

Czy ta opinia była pomocna?

Paweł

Wystawiono Rok temu

Nie wiedziałem, że czyszczenie wtrysków zajmuje tyle czasu. Zdecyduje się na serwis, szybciej odzyskam sprawne autko.

Czy ta opinia była pomocna?

Hubercik

Wystawiono Rok temu

Czyszczenie wtrysków nie trwa jakoś mega długo. Ale no na pewno zależy to od tego czy czyści się samemu czy w serwisie

Czy ta opinia była pomocna?

janko245

Wystawiono Rok temu

Super przydatne info o czyszczeniu wtrysków, sam nawet muszę się w końcu wybrać do ASO, bo coś silnik słabo pracuje

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki