Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile razy można regenerować wtryski?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile razy można regenerować wtryski?
Ile razy można regenerować wtryski?

Według powszechnie przyjętych procedur wtryski są poddawane regeneracji tylko raz, po czym są odpowiednio oznakowane, tak aby inny mechanik wiedział o zrealizowanej naprawie. W przypadku raz zregenerowanych wtryskiwaczy nie ma możliwości przystąpienia do ich ponownej regeneracji. Oczywiście duży wpływ na stan wtryskiwaczy ma sposób użytkowania pojazdu, stosowanie środków, które chronią i pielęgnują układ paliwowy. Dodatkowo, bardzo ważnym czynnikiem jest czas reakcji, jaki nastąpi w momencie wychwycenia objawów uszkodzonych wtryskiwaczy oraz bardzo istotny element - przebieg pojazdu. Jest to bardzo ważne, ponieważ wszelkie uszkodzenia mechaniczne wtryskiwacza wykluczą możliwość ich regeneracji (np. mocno skorodowane wtryski, niekompletne). W takim przypadku konieczny okaże się zakup nowych elementów, które są dość kosztowne. Jedyną, tańszą alternatywą w stosunku do nowych wtrysków, jest zakup zregenerowanych elementów, jednak bardzo ważną kwestią jest posiadanie wydruku ze stołu probierczego, który potwierdzi ich całkowitą sprawność.

Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz- Regeneracja wtryskiwaczy Bosch

Konieczność regeneracji zużytego lub uszkodzonego wtryskiwacza jest zależna m.in. od producenta, konstrukcji i wytrzymałości wtrysków. Przeważnie żywotność wtryskiwaczy Bosch określana jest na 200-250 tysięcy przejechanych kilometrów, są tą wtryskiwacze, które mają wysoką trwałość wśród producentów wtryskiwaczy. Jednak pamiętajmy, że czas na ich zregenerowanie, po wystąpieniu pierwszych oznak ich uszkodzenia, ma kluczowe znaczenie dla zmian, jakie zachodzą w jednostce napędowej oraz samych wtryskiwaczach. Jeśli zbyt późno zdecydujemy się na ich regenerację, może okazać się, że doszło do poważnych usterek i jedynie zakup nowych elementów będzie brany pod uwagę.

1.Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – Koszt regeneracji wtryskiwaczy

Regeneracji poddaje się uszkodzone lub zużyte wtryskiwacze, które zazwyczaj posiadają ukryte wady. Zazwyczaj tylko doświadczeni mechanicy posiadający stosowną wiedzę, umiejętności i specjalistyczny sprzęt są w stanie ją prawidłowo i skutecznie ją wykonać. Naprawa wtryskiwaczy nie musi wiązać się z ogromnym kosztem, ponieważ jeżeli szybko zareagujemy na wystąpienie problemów związanych z ich uszkodzeniem, to nie dopuścimy do poważniejszych spustoszeń układu wtryskowego. Oczywiście cena będzie zależna od przebiegu poszczególnych jej etapów. Z kolei koszt regeneracji jest znacznie tańszy niż zakup nowych wtryskiwaczy.

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail
Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

2.Naprawa wtryskiwaczy – tania metoda, ale czy skuteczna? - Czy można samemu wyczyścić wtryski

Do tanich i skutecznych samodzielnych metod naprawy wtryskiwaczy, można zaliczyć stosowanie preparatu do czyszczenia wtrysków, który znajdziemy w każdym sklepie motoryzacyjnym. Sposób ten polega na wlaniu preparatu do baku paliwa pojazdu. Środek ten ma wiele pozytywnych opinii, lecz w przypadku bardzo uszkodzonych lub zużytych wtryskiwaczy lepszym i bezpiecznym rozwiązaniem jest wykorzystanie specjalistycznych narzędzi w serwisie samochodowym.

Udostępnij wpis

Komentarze

Daria

Wystawiono 2 lata temu

Ilość regeneracji, jaką można przeprowadzić na wtryskiwaczach, zależy od ich stanu i rodzaju usterki, jakiej uległy. W niektórych przypadkach wtryskiwacze mogą być skutecznie regenerowane wielokrotnie, podczas gdy w innych przypadkach konieczna może być ich wymiana. Należy pamiętać, że regeneracja wtryskiwaczy polega na usunięciu usterki i przywróceniu ich do stanu działającego zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli usterka jest zbyt poważna lub nie da się jej usunąć, wtryskiwacz może wymagać wymiany na nowy lub odnowiony. Zaleca się skonsultowanie się z profesjonalnym mechanikiem, który oceni stan wtryskiwaczy i doradzi, czy mogą one być regenerowane, czy też konieczna jest ich wymiana. W przypadku regeneracji warto również upewnić się, że zostanie ona wykonana przez wykwalifikowany personel i z użyciem odpowiednich narzędzi i procedur, aby zapewnić skuteczność i trwałość naprawy.

Czy ta opinia była pomocna?

Gonzo

Wystawiono 2 lata temu

No na pewnie nie w nieskończoność. Pracowałem w takim warsztacie i za każdym razem oznaczaliśmy na wtryskiwaczach zrealizowaną regenerację.

Czy ta opinia była pomocna?

Franek

Wystawiono 2 lata temu

Dałem do regeneracji wtryskiwacze tylko raz, nigdy nie zastanawiałem się czy można to zrobić jeszcze raz. Ciekawy temat.

Czy ta opinia była pomocna?

Tomalek9

Wystawiono 2 lata temu

Ja swoje wtryski regeneruję, jak tylko moje auto jakoś coraz bardziej traci moc. Akurat na samochód nie szkoda mi pieniędzy, bo jednak zależy mi przede wszystkim na bezpieczeństwie moim i moich dzieci.

Czy ta opinia była pomocna?

robin24

Wystawiono 2 lata temu

To ciekawe, myślałem, że wtryski można regenerować, dopóki nie okaże się, że są uszkodzone

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki