Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile mechanik bierze za wymianę wtrysku? Nie daj się naciągnąć

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Orientacyjna cena, jaką mechanik może wziąć za wymianę wtrysków, mieści się w przedziale 50 – 100 zł. Oczywiście koszt całkowitej wymiany wtryskiwaczy będzie większy i zależy od kilku czynników takich jak: marka samochodu i model silnika, rodzaj wtrysków, przebieg demontażu wtryskiwaczy oraz dostępność części niezbędnych do wymiany.

Częstym pytaniem jest także to, ile trwa wymiana wtryskiwaczy – jeśli chodzi o serwisy ASO, to wymiana trwa przeważnie 1 dzień roboczy. Doświadczeni mechanicy, którzy mają dostęp do profesjonalnego sprzętu, są w stanie szybko i w pełni poprawnie wymienić wtryskiwacze, dlatego w razie potrzeby, warto udać się do specjalistów, zajmujących się silnikami Diesla.

Może się też wydarzyć, że mechanik wymieni sprawne wtryskiwacze lub zamontuje takie, które nie działają poprawnie. Dlatego, aby nie dać się naciągnąć na dodatkowe koszty, należy poddać wtryski skrupulatnej diagnostyce, której potwierdzenie powinno znaleźć się w formie specyfikacji.

Wymiana wtrysków
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Naprawa wtrysków

Ceny naprawy wtryskiwaczy - Jak wymiana wtrysku paliwa wpływa na portfel kierowcy

W pierwszej kolejności należy sobie powiedzieć, że im dłużej czekamy z naprawą, tym musimy się liczyć z większymi kosztami naprawy. Jeden niesprawny wtrysk znacznie obniża parametry pracy pozostałych, doprowadzając w konsekwencji do usterki całego kompletu wtrysków. Dlatego, by uniknąć wysokich kosztów naprawy, warto zdecydować się na diagnozę i naprawę choćby jednego, uszkodzonego wtryskiwacza. Inną opcją dla zakupu nowych wtrysków jest regeneracja własnych, dzięki czemu możemy przedłużyć ich żywotność nawet o 200 tys. km.

Jak oszczędzić na kosztach wymiany wtrysku?

Warto wiedzieć, że w momencie awarii wtryskiwaczy nie musimy od razu decydować się na zakup nowych, drogich wtrysków. Istnieje jeszcze możliwość regeneracji zużytych podzespołów, co jest o wiele tańszą alternatywą. Zakup regenerowanych wtrysków także pozwoli nam oszczędzić, jednakże muszą one pochodzić z wiarygodnego źródła. Regenerowane części powinny być objęte okresem gwarancyjnym, a wraz z nimi powinniśmy otrzymać wydruk ze stołu probierczego. Dużą oszczędnością jest również zakup używanych wtryskiwaczy, jednak w tym przypadku istnieje spore ryzyko, że wtryski nie będą pracować w pełni prawidłowo. Czasem pozorna oszczędność może kosztować nas o wiele więcej, dlatego warto zastanowić się nad tym, jakie rozwiązanie będzie dla nas najkorzystniejsze.

Wymiana wtrysków w Dieslu

Czy samodzielna wymiana wtrysku to oszczędność czy ryzyko?

Jeżeli mamy wszelkie warunki do tego, by wymienić wtryski oraz znamy się na naprawie silników Diesla, to jak najbardziej możemy oszczędzić, wymieniając je samodzielnie. Jeżeli jednak brakuje nam właściwych narzędzi oraz przede wszystkim gruntownej wiedzy, to sporo ryzykujemy, gdyż nieumyślnie możemy zwiększyć stopień uszkodzeń. Podejmując się wymiany wtryskiwaczy samemu, pamiętaj o:
- czystym stanowisku pracy – nawet drobne osady mogą zaburzyć pracę wtrysków,
- właściwych narzędziach mierniczych i naprawczych – ważne jest też użycie odpowiedniej siły,
- zaleceniach producenta wtryskiwaczy – dotyczących technologii naprawy, montażu i demontażu.

Należy jeszcze pamiętać, że po zakończonej wymianie wtryski trzeba zakodować, tj. wprowadzić zmiany w sterowniku silnika (czego samodzielnie już nie wykonamy).

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 7 miesiecy temu

Dzień dobry mam mini one D 2016 rok 1.5 D jestem po wymianie wtrysków znalazłem cały zestaw z listwa i pompa cały komplet na allegro za 2000zł do tego mechanik stwierdził ze wyczyscił mi bak i przeczyscił weżyki paliwowe do tego kupił pompe paliwa do mini za 800zł wyobrazcie sobie ze że mowie dobra 3000zl czesci plus minius naprawa szybka latwa i przyjemna wiecie ile zwiol za ta usługe ?? 7000zł ludzie myslalem ze spadne z krzesła skad ta cena jeszcze stwierdzil ze on chce tylko za naprawe 2000zł a 5000zł czesci co o tym myslicie kiedy czesci sa na allegro caly zestaw za 2000zł i plus jego zakup pompy paliwa 800zł to mi wychodzi 2800zł nawet gdyby wziol te faktycznie 2000zl za robote to jest 4800zl a zazyczył sobie 7000zł . Prosze o komentarz kogos kto robi takie rzeczy czy to jest cena normalna bo jak dla mnie to jest oszustwo.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki