Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje wymiana jednego wtryskiwacza? Mechanik odpowiada

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Na wymianę jednego wtrysku, trzeba przygotować kwotę rzędu 300 – 500 zł. Jednak na to pytanie nie można jednoznacznie odpowiedzieć odpowiedzi, gdyż koszt wymiany wtryskiwacza zależny jest od i rodzaju wtrysku oraz robocizny mechanika. Na cenę wpływa również to, czy wtryskiwacz jest nowy, używany, czy regenerowany. Natomiast wyliczając ostateczny koszt, należy wziąć pod uwagę jeszcze czas poświęcony na demontaż wtrysku, gdyż jego umiejscowienie i stan techniczny sprawiają, że demontaż bywa bardzo pracochłonny i problematyczny.

Aby się dowiedzieć, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu i czy można wymienić pojedynczy wtrysk czy lepiej komplet, warto też zadzwonić do konkretnego serwisu samochodowego i podać numer VIN pojazdu. Wówczas otrzymamy standardowe koszty wymiany obowiązujące w danym serwisie.

Wymiana jednego wtryskiwacza
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana uszkodzonego wtryskiwacza

Czy wymiana wtryskiwaczy jest trudna?

Wymiana wtryskiwaczy Common Rail może być dość skomplikowanym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które nie posiadają doświadczenia w naprawach samochodowych. Aby przeprowadzić skuteczną wymianę wtryskiwaczy, potrzebujemy przede wszystkim odpowiednio przygotowanego stanowiska pracy (czystego!) i właściwych narzędzi. Po wymianie, warto jeszcze sprawdzić, czy została prawidłowo zrealizowana za pomocą urządzeń diagnostycznych. Do pewnego momentu możemy więc podjąć się wymiany samodzielnie, jednak nie wszystkie etapy są możliwe do wykonania w przydomowym garażu.

Co ile km wymienia się wtryskiwacze?

To, po ilu kilometrach należy wymienić wtryski, zależy więc w dużej mierze od sposobu użytkowania pojazdu oraz dbałości o czystość układu paliwowego. Orientacyjna żywotność wtrysków podana przez producentów wynosi około 150 – 200 tys. km. Najczęściej po tym właśnie okresie wymagają wymiany lub regeneracji. Wtryskiwacze w Dieslu to część podatna na zużycie, jednak nie ma stałej uniwersalnej zasady co do ich okresowej wymiany w określonym przebiegu kilometrów. Często zalecane jest utrzymanie regularnych przeglądów technicznych samochodu, podczas których wtryskiwacze mogą być sprawdzane i oceniane pod kątem ich stanu i zużycia.

Wymiana wtrysków na nowe

Co trzeba zrobić po wymianie wtryskiwaczy?

Po wymianie wtryskiwaczy paliwa w samochodzie, warto wykonać jeszcze kilka kroków, aby upewnić się, że wszystko zostało poprawnie zainstalowane i że silnik działa prawidłowo:
- Sprawdź, czy w okolicy wtryskiwaczy nie są widoczne żadne wycieki paliwa,
- Pamiętaj, że każda wymiana wtrysków wiąże się z koniecznością odpowietrzenia układu paliwowego,
- Zorientuj się, czy wtryski w Twoim pojeździe wymagają kodowania,
- Udaj się na jazdę testową, by ocenić pracę silnika.

Jeśli nie jesteś pewien, czy wszystkie wtryski zostały poprawnie zamontowane, poproś o radę profesjonalnego mechanika, który będzie znał się na diagnozowaniu wtryskiwaczy montowanych z silnikach Diesla.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki