Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Czy można wymienić pojedynczy wtrysk?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Wymiana wtryskiwacza Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Czy można wymienić jeden wtrysk?
Czy można wymienić pojedynczy wtrysk?

Można wymienić tylko jeden wtryskiwacz, jednak należy się upewnić, że stan techniczny pozostałych wtryskiwaczy jest odpowiedni. Jeżeli jednak nasz samochód jest eksploatowany przez długi czas, możemy się spodziewać, że wtryskiwacze także będą zużyte. W takim przypadku wymiana pojedynczego, niesprawnego wtrysku może przynieść poprawę na bardzo krótko. Dlatego najrozsądniej jest wymienić cały komplet, bowiem możemy mieć wówczas pewność, że praca wtrysków będzie równa, a wykazywane właściwości jednakowe. Mając dylemat: wymienić wszystkie wtryskiwacze, czy jeden, warto skorzystać z profesjonalnej diagnostyki, aby nie ponosić dodatkowych kosztów związanych z naprawą i kilkukrotną wymianą wtrysków.

Wymiana wtrysku jednego da się? - wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Jak najbardziej wymiana tylko jednego wtryskiwacza jest możliwa, z tym że może nieść za sobą pewne konsekwencje. Może się bowiem okazać, że praca wtryskiwaczy, jak i samego silnika stanie się nierówna. Jeśli więc posiadamy samochód z dużym przebiegiem, warto wymienić wszystkie wtryski, ponieważ z pewnością stan techniczny każdego z nich pozostawia wiele do życzenia. Jeśli jednak z nowych wtrysków tylko jeden wykazuje odchyłki, można wymienić tylko ten jeden.

1. Naprawić? wymienić? nowy? Jeden czy wszystkie? - czy można samemu wymienić wtryskiwacze?

Przed takim dylematem stoją kierowcy Diesli w momencie awarii wtryskiwaczy. Wszystko zależy od stopnia uszkodzeń oraz przebiegu samochodu. Zużyte wtryskiwacze można skutecznie naprawiać za pomocą regeneracji. Dla zachowania równomiernej pracy silnika korzystnie jest regenerować cały komplet wtrysków. Jeśli jednak mamy do czynienia z uszkodzeniami mechanicznymi, pozostaje opcja zakupu regenerowanych lub nowych wtryskiwaczy. Warto pamiętać, że naprawa i wymiana wtrysków w garażu nie jest zalecana, ponieważ czynność ta wymaga specjalistycznych narzędzi oraz sterylnie czystego stanowiska pracy.

2. Czy jest sens wymieniać 1 wtrysk? - ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w dieslu?

Wymiana jednego wtryskiwacza ma sens tylko wtedy, gdy stan techniczny pozostałych wtrysków jest nienaganny. Zweryfikujemy to poprzez sprawdzenie parametrów pracy wtrysków na profesjonalnym urządzeniu diagnostycznym. Jeśli natomiast podzespoły są zużyte, ale tylko jeden jest uszkodzony, należy wymienić wszystkie, bowiem można się spodziewać, że pozostałe w krótkim czasie zaczną wykazywać objawy usterki. Koszt wymiany uzależniony jest więc od kilku czynników, m. in. modelu wtryskiwacza, dostępności części, toku realizowanej naprawy.

Czy jest sens wymieniać jeden wtrysk?
Czy jest sens wymieniać 1 wtrysk?

3. Wtryskiwacze – wymiana czy regeneracja? - ile trwa wymiana wtryskiwaczy?

Warto wiedzieć, że zużyte wtryskiwacze możemy zregenerować, a w przypadku uszkodzeń można nabyć zregenerowane podzespoły. Jest to znacznie tańsza opcja, niż zakup całkiem nowych wtryskiwaczy. Możliwość przeprowadzenia regeneracji powinna zostać oceniona przez doświadczonego mechanika. Nie podlega wątpliwości, że niesprawne wtryskiwacze należy wymienić na w pełni sprawne, tym bardziej że zajmuje to maksymalnie dwa dni. Wszystko jest oczywiście uzależnione od dostępności części, mimo wszystko jest to opcja pozwalająca szybko przywrócić dany komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Tak, można wymienić pojedynczy wtrysk, jeśli jest on uszkodzony lub niesprawny. Wymiana pojedynczego wtrysku jest zazwyczaj mniej kosztowna niż wymiana całego układu wtryskowego lub całego silnika. Jednak należy pamiętać, że wymiana pojedynczego wtrysku może być trudniejsza niż wymiana całego układu wtryskowego

Czy ta opinia była pomocna?

Henil_73

Wystawiono 2 lata temu

Dobry artykuł, poczytałem sobie, nie wiedziałem że można wymienić pojedynczy wtrysk.

Czy ta opinia była pomocna?

Kozak

Wystawiono 2 lata temu

Wymiana jednego wtrysku jest nieopłacalna. Lepiej wyczyścić wszystkie, albo wymienić na nowe.

Czy ta opinia była pomocna?

Zenon

Wystawiono 2 lata temu

Ja tam jestem z tych, którzy nie lubią wymieniać pojedynczych elementów. Nie szkoda mi pieniędzy na takie kwestie, więc zawsze wymieniam całość i też jest ok.

Czy ta opinia była pomocna?

konwalia24

Wystawiono 2 lata temu

Jedni twierdzą, że wymiana pojedynczego wtrysku jest ok, inni przeciwnie, ale ja chyba wymieniłbym tyle, ile byłoby to konieczne. Poza tym bardzo fajny wpis!

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki