Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje test przelewowy wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Sprawdzenie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Ile kosztuje test przelewowy wtrysków?
Ile kosztuje test przelewowy wtryskiwaczy?

Orientacyjny koszt testu przelewowego zaczyna się od 100 zł wzwyż. Ostateczna cena zależy bowiem od dostępu do zainstalowanych w głowicy wtryskiwaczy oraz sposobu przeprowadzonego testu. Test przelewowy polega na podpięciu do przewodów przelewowych menzurek z miarką i uruchomieniu silnika. Jeśli po chwili ilość znajdującego się w pojemniczkach paliwa znacznie przekracza ustalone normy, będzie to świadczyło o usterce. Nieprawidłowe korekty dawek mogą poinformować nas o braku szczelności wtrysku, niewłaściwym ciśnieniu w układzie paliwowym lub o niedrożności rozpylacza. Test przelewowy posłuży nam zatem we wskazaniu uszkodzonego wtryskiwacza, jednak nie poinformuje nas o innych możliwych usterkach. Więcej szczegółów poznamy, sprawdzając wtryskiwacze za pomocą urządzenia diagnostycznego i oczywiście oględzin wszystkich zdemontowanych elementów.

Ocena testu przelewowego wtryskiwaczy – jak go interpretować?

Jak już wiemy, analiza korekt dawek uzyskanych w czasie testów przelewowych pozwala wskazać niesprawny wtryskiwacz. Warto więc wiedzieć, jakie konkretnie wartości świadczą o konieczności naprawy wtrysku. Przyjmuje się, że prawidłowe korekty mieszczą się w granicy 1,5 mg do 2,5 mg na cykl pracy cylindra. Natomiast poziom paliwa w menzurkach przekraczający 4 mg informuje nas o dysfunkcji wtrysku. W celu interpretacji wyników testu warto skorzystać z pomocy doświadczonego mechanika, który ma wiedzę na temat prawidłowych parametrów pracy wtryskiwaczy i wie, jak wykonać test przelewowy wtrysków krok po kroku.

1. Test przelewowy wtrysków – na zimnym czy ciepłym silniku?

Jeśli chcemy otrzymać rzetelne informacje na temat realnych korekt wtryskiwaczy, test przelewowy powinien zostać przeprowadzony na rozgrzanym silniku. Jeśli testy zrealizujemy na zimnym silniku, otrzymamy wówczas dane na temat ewentualnych usterek w obrębie samego silnika. Jeśli chcemy poznać faktyczny stan wtryskiwaczy, należy rozgrzać silnik do tak zwanej roboczej temperatury, która wynosi z reguły 70°. Procedura prawidłowego przebiegu testu przelewowego określona jest w technologii naprawy producenta wtrysków i każdy mechanik ma obowiązek się do niej stosować.

Test przelewowy wtryskiwaczy
Test przelewowy wtrysków

2. Sprawdzenie wtryskiwaczy CR – jak sprawdzić wtryski w dieslu domowym sposobem?

Bardziej doświadczeni kierowcy Diesli podejmują się samodzielnej naprawy wtryskiwaczy. Aby zrealizować test przelewowy w przydomowym garażu, potrzebne są plastikowe rurki oraz naczynia z miarką. Co prawda tym sposobem tworzymy prowizoryczny tester do wtrysków, ale możemy nim sprawdzić dawki wtryski bez konieczności ich demontażu.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Test przelewowy wtryskiwaczy to procedura diagnostyczna, która służy do sprawdzenia sprawności wtryskiwaczy w silniku samochodu. Koszt takiego testu może się różnić w zależności od miejsca, w którym zostanie wykonany oraz od rodzaju samochodu. Może to być koszt od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Aby uzyskać dokładną cenę, warto skontaktować się z warsztatem samochodowym lub serwisem, który wykonuje takie testy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki