Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje nowy wtryskiwacz piezoelektryczny?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Nowe wtryskiwacze pizoelektyczne

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Ile kosztuje nowy wtryskiwacz piezoelektryczny?
Ile kosztuje nowy wtryskiwacz piezoelektryczny?

Koszt nowego wtryskiwacza piezoelektrycznego waha się od 1000 do 2000 zł za jedną sztukę! Cena jest uzależniona od konkretnego numeru katalogowego wtrysku i jego generacji, stąd taka rozbieżność. Jak widzimy, zakup całego kompletu, to nie lada wydatek. Możemy się przed nim ustrzec, dbając o dobry stan techniczny wtryskiwaczy. Szczególnie ważna jest czystość wtrysków, ponieważ tylko wtedy są w stanie pracować w pełni wydajnie. Aby zapewnić im jak najlepsze warunki funkcjonowania, należy pamiętać przede wszystkim o tankowaniu paliwa o dobrej jakości i właściwościach. Wtryski te są bardzo precyzyjne w działaniu, ale i bardzo wrażliwe na różnego rodzaju usterki spowodowane najczęściej zanieczyszczeniami. Chcąc wyeliminować osad z układu paliwowego, warto stosować dodatki do paliwa, które rozpuszczają brud już w baku. Jeśli jednak nie używamy takich preparatów, a przebieg samochodu wskazuje na zużycie się elementów, dobrze jest poddać wtryski regeneracji, zwłaszcza jeśli wykazują objawy zabrudzenia i zużycia. W celu zapoznania się z aktualną ceną regeneracji zapraszamy do odwiedzenia zakładki „cennik” na naszej stronie internetowej.

Wtryskiwacz piezoelektryczny – Wtryskiwacze piezoelektryczne żywotność

Wtryskiwacz piezoelektryczny jest aktualnie najlepszym i najbardziej wydajnym rozwiązaniem nowoczesnych układów wtryskowych. Żywotność wtryskiwaczy piezoelektrycznych, według zapewnień producentów, powinna wynosić około 150 tys. km, jednak często okazuje się, że jest to maksymalna granica ich użyteczności. Bardzo duże ciśnienie wtrysku (nawet 2000 barów) powoduje, że piezoelektryki niezwykle precyzyjnie dawkują paliwo, przez co zapewniają świetne parametry użytkowe w nowoczesnych Dieslach. Pracują one nawet o 10 razy szybciej niż wtryski elektromagnetyczne, co przekłada się na to, że znacznie szybciej się zużywają.

1. Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail – Wtryskiwacze piezoelektryczne objawy

Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail
Regeneracja wtryskiwaczy Common Rail

Mimo powszechnej opinii panującej na temat braku możliwości naprawy wtryskiwaczy piezoelektrycznych trzeba wiedzieć, że nowoczesna technologia naprawy jak najbardziej pozwala na naprawę tych podzespołów. Co prawda warunkiem jest sprawność cewki (stosu piezoelektrycznego), w innym przypadku regeneracja nie jest możliwa do zrealizowania. Jeśli więc wtryski zaczynają powodować problemy z osiągami, mocą, z uruchomieniem auta, większym dymieniem z wydechu, warto poddać je rzetelnej diagnostyce i usunąć źródło problemu. Kluczowymi etapami regeneracji, wpływającymi na sprawność wtrysków, są: wymiana zużytych elementów oraz czyszczenie profesjonalną chemią.

2. Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy – Wtryskiwacz piezoelektryczny

Nie można podać ostatecznej ceny naprawy wtrysków piezoelektrycznych, ponieważ w każdym przypadku jej przebieg może wyglądać zupełnie inaczej. Koszt jest więc ściśle uzależniony od ilości wymienionych elementów, ceny części zamiennych, czasu potrzebnego na demontaż. Trzeba jednak wspomnieć, że każdy etap naprawy, jak i koszty z tym związane, są konsultowane z klientem i realizowane po jego zgodzie. Jeżeli diagnostyka wykaże niesprawność cewki wtryskiwacza, będzie to oznaczało brak możliwości jego naprawy i konieczność wymiany wtrysku na nowy lub regenerowany. Dlatego w przypadku, gdy zauważymy pierwsze objawy dysfunkcji piezoelektryków, warto sprawdzić tego przyczynę, zanim poziom uszkodzeń uniemożliwi naprawę / regenerację.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ilonka

Wystawiono 2 lata temu

Cena nowego wtryskiwacza piezoelektrycznego może się znacznie różnić w zależności od jego rodzaju, producenta, modelu silnika oraz miejsca zakupu. Ogólnie rzecz biorąc, nowe wtryskiwacze piezoelektryczne mogą kosztować od kilkuset do kilku tysięcy złotych za sztukę, w zależności od tych czynników. Wtryskiwacze piezoelektryczne to wysoko precyzyjne urządzenia, które służą do dozowania paliwa z dużą dokładnością i są często stosowane w silnikach o wysokiej mocy. Są one zazwyczaj droższe od innych rodzajów wtryskiwaczy, takich jak wtryskiwacze pośrednie lub bezpośrednie. Jeśli chodzi o koszt wymiany wtryskiwacza piezoelektrycznego, należy również uwzględnić koszt robocizny oraz ewentualnych dodatkowych części zamiennych, które mogą być potrzebne podczas wymiany. W celu uzyskania dokładnej ceny wymiany wtryskiwacza piezoelektrycznego należy skontaktować się z profesjonalnym mechanikiem lub zakładem regeneracji wtryskiwaczy.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki