Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Ile kosztuje demontaż wtryskiwaczy?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Koszt demontażu wtrysków

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Koszt demontażu wtryskiwaczy
Ile kosztuje demontaż wtryskiwaczy?

Orientacyjny koszt demontażu, ale i montażu wtryskiwaczy zaczyna się od 100 zł za sztukę. Jednak cena ta zależy przede wszystkim od marki oraz modelu pojazdu. Trzeba także wziąć pod uwagę, że jeśli dostęp do części jest utrudniony, co będzie wymagało użycia tak zwanej prasy, to koszt demontażu jest wówczas liczony od czasu potrzebnego do wymontowania zapieczonego wtryskiwacza. Zanim więc podejmiemy decyzję o wymianie wtryskiwaczy, należy przeprowadzić diagnostykę oraz dokonać wstępnej wyceny. Z racji tego, że koszt wymiany może być wysoki, warto odwiedzić serwis, jak tylko zaobserwujemy pierwsze objawy zużywających się wtryskiwaczy. Niestety większość kierowców dowiaduje się, ile kosztuje wymiana wtryskiwaczy w Dieslu dopiero w momencie, kiedy uruchomienie pojazdu staje się coraz częściej utrudnione. Doświadczony mechanik zdemontuje części za pomocą odpowiednich narzędzi i zabezpieczy je profesjonalnymi preparatami, które ochronią wtryski przed rdzą, wilgocią i wysoką temperaturą. Odpowiedni smar do wtryskiwaczy ułatwi także demontaż tych podzespołów w przyszłości.

Cennik naprawy – Wymiana wtryskiwaczy Common Rail

Cennik naprawy części samochodowych znajduje się zazwyczaj na stronie internetowej danego serwisu. Jednak warto wiedzieć, że w przypadku wymiany wtryskiwaczy Common Rail cena zależy od wielu czynników. Dlatego w pierwszej kolejności należy przeprowadzić diagnozę, która pozwoli ustalić tryb naprawy. Trzeba też pamiętać, że stopień uszkodzeń w głównej mierze determinuje koszt naprawy, dlatego nie warto odkładać wizyty w serwisie na później.

1. Ile kosztuje wyciągnięcie zapieczonych wtryskiwaczy? – Wymiana wtrysków Diesel cena

Koszt wyciągania zapieczonych wtryskiwaczy może wzrosnąć nawet kilkukrotnie w porównaniu z ceną standardową. Wyższa cena jest spowodowana trudniejszym dostępem do części, ale także koniecznością wykorzystania dodatkowych narzędzi i metod w celu wyciągnięcia takich wtrysków. W niektórych modelach aut woda z podszybia spływa wprost do wtryskiwaczy, co powoduje ich korozję, a jak wiadomo, ta przekłada się na zaciskanie się części w gnieździe. Wówczas wymiana takich wtryskiwaczy w Dieslu zajmuje o wiele więcej czasu, a więc i kosztuje więcej.

2. Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy – Wymiana wtryskiwaczy samemu

Koszty usług dotyczących podzespołów układu paliwowego uzależnione są od indywidualnego toku naprawy. Co prawda można podać widełki cenowe, jednak ostateczny koszt serwisu zależy od stopnia uszkodzeń, dostępności do wtrysków, konieczności wymiany części itd. Niemniej w przypadku awarii warto skorzystać z oferty profesjonalnego warsztatu samochodowego, ponieważ takie posiadają nowoczesne urządzenia diagnostyczne, dzięki którym szybko można odnaleźć źródła usterki. Z tego też powodu nie zalecamy wymiany wtrysków samemu, ponieważ bez odpowiednich narzędzi i testerów nie uzyskamy właściwych efektów naprawy.

Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtrysków
Koszty naprawy, regeneracji oraz diagnostyki wtryskiwaczy

3. Regeneracja wtrysków. Jeśli zaniechasz, słono zapłacisz – Ile trwa wymiana wtryskiwaczy?

Nie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że nie zawsze może skorzystać z opcji regeneracji. Trzeba wiedzieć, że zwlekanie z naprawą powoduje wzrost poziomu usterki, a kiedy dojdzie do uszkodzeń mechanicznych, konieczna będzie wymiana wtrysku na nowy. Nie trudno wtedy wywnioskować, że koszt naprawy znacznie wzrośnie. Warto więc skorzystać z kompleksowej regeneracji, ponieważ przywraca sprawność nawet mocno zużytym wtryskiwaczom. Ponadto, wymiana wtrysków na zregenerowane zajmuje przeważnie dwa dni, więc kierowcy nie czekają długo na efekty naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Cena demontażu wtryskiwaczy może się znacznie różnić w zależności od rodzaju samochodu, rodzaju wtryskiwaczy i stopnia skomplikowania procesu demontażu. W przypadku prostych demontaży, cena może wynosić kilkaset złotych, podczas gdy bardziej skomplikowane procesy mogą być droższe. Warto porównać ceny różnych warsztatów i zasięgnąć opinii innych kierowców, aby znaleźć najlepszą ofertę. Pamiętaj, że demontaż wtryskiwaczy może być ważnym elementem naprawy samochodu i pomóc w uniknięciu problemów z silnikiem w przyszłości.

Czy ta opinia była pomocna?

Gienek

Wystawiono 2 lata temu

Miałem wykonywany demontaż wtrysków bo chciałem je zregenerować. Ale wszystkim zajął się porządny serwis. Sam nie ryzykowałbym urwaniem jakiegoś elementu.

Czy ta opinia była pomocna?

Krzyś

Wystawiono 2 lata temu

Ciężko ustalić jedną cenę, skoro za każdym razem sprawa może wyglądać inaczej. Jak łatwo zdemontować to ok, ale jak wtryski są zapieczone i trzeba specjalnych narzędzi do wyciągania, to wiadomo, że policzą więcej.

Czy ta opinia była pomocna?

kameleon_077

Wystawiono 2 lata temu

Znajoma mi poleciła Wasze artykuły i mówiła, że znajdę tu rzetelne informacje, a chodziło mi właśnie o demontaż wtryskiwaczy i jak mniej więcej wygląda to cenowo. Przeczytanie tego wiele mi rozjaśniło, zabieram się więc za czytanie kolejnych, bo można wiele ciekawostek tu znaleźć.

Czy ta opinia była pomocna?

sylwek

Wystawiono 2 lata temu

Przekonałem się, że nie ma co bagatelizować objawów uszkodzonych wtrysków, bo wydałem masę pieniędzy na wymianę wtryskiwaczy. Teraz będę mądrzej się z nimi obchodzić.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki