Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Głośna praca pompy wysokiego ciśnienia

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Regeneracja wtrysków Common Rail

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Głośna praca pompy wysokiego ciśnienia to tylko jeden z objawów, jakie towarzyszą awarii tego podzespołu układu paliwowego.

Niestety oprócz uciążliwych hałasów, jakie słyszymy z wnętrza naszego samochodu, dokuczać nam będzie także szarpanie silnika, który nie ma możliwości pracować równo ze względu na nieprawidłowe dawkowanie paliwa. Innym z kolei objawem uszkodzonej pompy Common Rail jest nienaturalnie częste i nagłe gaśnięcie samochodu i trudność ponownego uruchomienia silnika.

Głośna praca pompy wysokiego ciśnienia w dieslu
Głośna praca pompy wysokiego ciśnienia

1. Co należy zrobić, kiedy słyszymy głośną pracę pompy wtryskowej?

Najlepszym rozwiązaniem jest przeprowadzenie diagnostyki i określenie stopnia zużycia pompy. Jak jednak rzetelnie sprawdzić pompę wysokiego ciśnienia? W tym celu należy udać się do warsztatu zajmującego się naprawą części układu paliwowego, ponieważ dysponuje on specjalistycznymi urządzeniami diagnostycznymi. Ponadto skrupulatne sprawdzenie pompy wiąże się jednoznacznie z jej demontażem, do czego potrzebne są odpowiednie narzędzia, których nie znajdziemy w przydomowych garażach.

Pierwszym krokiem podczas oględzin pompy jest określenie, czy w miejscu jej instalacji nie ma żadnych wycieków, co świadczyłoby oczywiście o braku szczelności konstrukcji. Na tym etapie możliwe jest także wskazanie ewentualnych uszkodzeń mechanicznych, które to mogą być przyczyną problematycznych objawów. Jednak, aby odnaleźć uszkodzenia znajdujące się wewnątrz pompy, niezbędna jest jej rozbiórka na poszczególne elementy składowe.

Naprawa pompy wysokiego ciśnienia w Dieslu

Po przeprowadzeniu oględzin pompy najczęściej okazuje się, że jedną z przyczyn jej dysfunkcji są brudy nagromadzane w czasie użytkowania auta. Dlatego więc pierwszą czynnością naprawczą jest czyszczenie elementów pompy. Za sprawą metody termiczno-chemicznej możliwe jest usunięcie zalegających osadów, które znacznie obniżają parametry pracy pompy. W kolejnym kroku należy ocenić przydatność poszczególnych elementów do dalszej eksploatacji, a zużyte uszczelki koniecznie wymienić na nowe.

Naprawa pompy wysokiego ciśnienia
Naprawa pompy wysokiego ciśnienia w Dieslu

Tak przygotowana pompa trafia jeszcze na specjalistyczny stół probierczy, na którym sprawdzane są właściwości pompy na poszczególnych etapach pracy. Wszystkie czynności wchodzące w tok naprawy powinny skutecznie wyeliminować objawy uszkodzonej pompy wysokiego ciśnienia.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janek

Wystawiono Rok temu

Głośna praca pompy wysokiego ciśnienia w układzie common rail może oznaczać wiele różnych problemów. Oto kilka najczęstszych przyczyn głośnej pracy pompy wysokiego ciśnienia: Zużycie mechaniczne: Pompa wysokiego ciśnienia jest skomplikowanym urządzeniem, które składa się z wielu ruchomych części. Zużycie tych części może prowadzić do hałasu wydawanego przez pompę. Zanieczyszczenie olejem: Pompa wysokiego ciśnienia jest smarowana olejem, który jest dostarczany z silnika. Zanieczyszczenie oleju może prowadzić do hałasu wydawanego przez pompę. Uszkodzenie mechaniczne: Pompa wysokiego ciśnienia jest skomplikowanym urządzeniem, które jest podatne na uszkodzenia mechaniczne. Uszkodzenie pompy może prowadzić do hałasu wydawanego przez nią. Niski poziom oleju: Pompa wysokiego ciśnienia jest smarowana olejem, dlatego też niski poziom oleju w silniku może prowadzić do hałasu wydawanego przez pompę.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki