Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Generator kodów IMA

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Co to są kody IMA

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Generator kodów IMA - co to
Generator kodów IMA

Generator kodów IMA to program, którego zadaniem jest przeliczenie rzeczywistych dawek wtrysku i zapisywanie ich w formie kilku cyfrowego szyfru. Na podstawie różnicy między dawką realną a zadaną, wylicza wartość odchyłki dawki. Praca sterownika opiera się na algorytmie, który dla każdego modelu wtryskiwacza jest inny.

W przypadku wpisywania dawek wtryskiwaczom po regeneracji trzeba je najpierw poznać, dlatego uprzednio należy sprawdzić parametry pracy wtryskiwaczy na specjalistycznym urządzeniu diagnostycznym. Uzyskane dane porównywane są z tak zwanymi dawkami zadanymi. Wynikiem tej analizy jest określenie odchyłek, które stanową dla programu podstawę do wyliczenia nowego kodu IMA.

1. Co oznacza adaptacja wtryskiwaczy?

Adaptacja wtryskiwaczy to nic innego, jak wprowadzenie do sterownika parametrów, według których będą one pracować. Parametry te de facto różnią się w zależności od konkretnego numeru ewidencyjnego wtryskiwacza, dlatego każdy wtrysk należy zakodować osobno. Wszystkie właściwości wtryskiwaczy zapisane są właśnie w kodzie IMA, który trzeba prawidłowo wprowadzić na interfejsie komputera diagnostycznego. Właściwości te zostały określone przez twórców wtryskiwaczy, a ich zastosowanie gwarantuje komfortową i równomierną pracę samochodu.

Kiedy trzeba kodować wtryskiwacze Common Rail?

Koniecznością jest kodowanie wtryskiwaczy zarówno po regeneracji, jak i po każdej wymianie na nowe. Bez adaptacji wtrysków ich praca nie będzie równa, co bezsprzecznie przełoży się na funkcjonowanie silnika. Odpowiednim zobrazowaniem jest sytuacja, w której niezakodowane wtryskiwacza zaczną wykazywać objawy tożsame z uszkodzonymi wtryskami. Bowiem brak zmian w ustawieniach będzie skutkowało tym, iż nowe wtryski będą pracowały według poprzednich ustawień, a więc dla sterownika nowe podzespoły nadal będą wykazywały nieprawidłowe parametry pracy, przez co uzna je za uszkodzone.
Naprawa wtryskiwaczy bez kodowania wtryskiwaczy Bosch czy Delphi będzie po prostu daremna i nieefektywna.

Kiedy trzeba kodować wtryskiwacze?
Kiedy trzeba kodować wtryskiwacze Common Rail?

Warto pamiętać, aby naprawę, regenerację i adaptację wtryskiwaczy przeprowadzić w serwisie, który posiada dedykowane tym usługom urządzenia. Fachowa wiedza i doświadczenie mechaników pozwolą w prawidłowy sposób zrealizować wszystkie czynności naprawcze. Dzięki temu przez tysiące kilometrów kierowcy Diesli będą mogli cieszyć się dobrym stanem technicznym oraz długą żywotnością wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Robert

Wystawiono Rok temu

Jest to narzędzie pozwalające na odczyt i kodowanie nowych wtryskiwaczy, zanim zostaną zamontowane w samochodzie. Pomaga to w synchronizacji wtryskiwaczy z komputerem pokładowym, co pozwala na prawidłowe działanie silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki