Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Gdzie znajduje się pompa wtryskowa?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Pompa wtryskowa lokalizacja

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Gdzie znajduje się pompa wtryskowa
Gdzie znajduje się pompa wtryskowa

Pompa wtryskowa zlokalizowana jest w bloku silnika pomiędzy obwodem wysokiego ciśnienia a obwodem niskiego ciśnienia. Najważniejsze zadanie, jakie ma do wykonania ten podzespół, polega na wytworzeniu odpowiednio wysokiego ciśnienia, we wszystkich możliwych warunkach pracy jednostki napędowej. Dzięki tym działaniom rozruch silnika jest łatwiejszy. Natomiast pompa wtryskowa Common Rail generuje wysokie ciśnienie w trybie ciągłym, niezależnie od pracy wtrysków i ciśnienia w zasobniku. W ten sposób paliwo nie ulega sprężeniu pojedynczo dla każdego z wtrysków, tak jak to odbywa się w przypadku zwykłego układu wtryskowego. Ponadto warto zapamiętać, że aby uniknąć kosztownej usterki pompy wtryskowej, należy regularnie wymieniać filtr paliwa, nie dopuszczać do jazdy z minimalną ilością paliwa oraz tankować olej napędowy tylko wysokiej jakości. Wszystkie te działania pozwolą na prawidłową pracę i ochronę przed zwiększonym ryzykiem usterki tego podzespołu w układzie paliwowym.

Wymiana pompy paliwa – jak to zrobić, ile trwa? -Wymiana pompy wtryskowej cena

Czynność polegająca na wymianie pompy wtryskowej na nową trwa od 1 do 2 dni roboczych w specjalistycznym serwisie samochodowym. Oczywiście należy wiedzieć, że czas ten może się wydłużyć nawet o kilka dni, ze względu np. na sporą ilość wykonywanych zamówień w danym momencie przez serwis. Niestety trzeba też wiedzieć, że jest to bardzo wysoki koszt w porównaniu do usługi regeneracji oryginalnego podzespołu. Decydując się na regenerację pompy CR w autoryzowanym serwisie, uzyskamy wysokiej jakości usługę zmierzającą do odzyskania jej pierwotnych parametrów pracy w oparciu o najwyższe standardy producenta tego elementu. Jeśli chodzi o koszt wykonania regeneracji w serwisie oscyluje on w kwocie 350 zł - do tej kwoty należy doliczyć cenę części zamiennych. Natomiast wymiana pompy wtryskowej na nowy zamiennik może wynieść nawet kilka tysięcy złotych.

1.Pompa wtryskowa - o tym warto wiedzieć - Pompa wtryskowa objawy

Warto mieć na uwadze, że pompa wtryskowa jest delikatnym elementem i może bardzo łatwo dojść do jej awarii. Do głównych objawów świadczących o uszkodzeniu tego podzespołu jest problem z uruchomieniem silnika pojazdu lub zaczyna on momentalnie gasnąć. Kolejnym symptomem jest gaśnięcie na wolnych obrotach i nierówna praca jednostki napędowej. Dodatkowo możesz zauważyć ospałą reakcję na naciśnięcie pedału gazu i usłyszeć nieprzyjemne dźwięki.

Pompa wtryskowa - o tym warto wiedzieć
Pompa wtryskowa - o tym warto wiedzieć

2.Demontaż pompy wtryskowej - Demontaż pompy wtryskowej 1.9 TDI

Jednym z etapów naprawy lub wymiany pompy wtryskowej 1.9 TDI jest jej demontaż, który polega na wyjęciu tego elementu i poddaniu go dokładnej ocenie stanu technicznego. Pamiętaj, że zlecenie demontażu pompy wtryskowej w profesjonalnym serwisie wiąże się z użyciem odpowiednich narzędzi specjalistycznych, które są niezbędne do wykonania tej czynności.

Udostępnij wpis

Komentarze

Łukasz

Wystawiono 2 lata temu

Pompa wtryskowa to element układu paliwowego w samochodzie z silnikiem diesel. Jej zadaniem jest dostarczanie paliwa do wtryskiwaczy za pomocą odpowiedniego ciśnienia. W zależności od konstrukcji samochodu i układu wtryskowego, pompa wtryskowa może być umieszczona w różnych miejscach. W przypadku silników diesel z układem wtryskowym Common Rail, pompa wtryskowa znajduje się zazwyczaj na górze silnika, w pobliżu głowicy cylindrów. W innych przypadkach, np. w silnikach z układem wtryskowym pośrednim, pompa wtryskowa może być umieszczona np. na skrzyni biegów lub na przodzie samochodu.

Czy ta opinia była pomocna?

Jan

Wystawiono 2 lata temu

Dobrze, że serwis zregenerował mi pompę wtryskową, moje autko ma już kilka dobrych lat, a nowa pompa... jest droga.

Czy ta opinia była pomocna?

Sylwek

Wystawiono 2 lata temu

Kiedyś pompy wtryskowe to były trwałe, nie do zajechania. Dzisiaj gorsze paliwo i już układ paliwowy szwankuje.

Czy ta opinia była pomocna?

Damiś

Wystawiono 2 lata temu

Ostatnio mój kolega demontował pompę wtryskową. Mega czasochłonne zadanie

Czy ta opinia była pomocna?

Mirka

Wystawiono 2 lata temu

W sumie nigdy nie interesowałam się, gdzie w moim aucie jest pompa wtryskowa, ale dzięki temu artykułowi już wiem :D

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki