Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Gdzie znajdują się wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
CENA Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
CZAS REALIZACJI 24 - 48 godzin
GWARANCJA 2 lata bez limitu przejechanych kilometrów

Zamówienia złożone do godz. 15 wysyłamy tego samego dnia!

Gdzie są zamontowane wtryski?

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Gdzie znajdują się wtryski?
Gdzie znajdują się wtryskiwacze?

Wtryskiwacze są podzespołami układu paliwowego i umiejscowione są tuż nad głowicą silnika. Wszystkie wtryski połączone są pod wysokim ciśnieniem równolegle z zasobnikiem paliwa. Inaczej mówiąc łączy je wspólna szyna/magistrala (z ang. właśnie Common Rail). Wtryskiwacze Common Rail zasilają aktualnie ponad 70% wysokoprężnych silników Diesla o samoczynnym zapłonie. Wtryski odpowiedzialne są za dostarczenie odpowiedniej dawki paliwa bezpośrednio do komory spalania. Rozwój układu CR jest odpowiedzią, na coraz bardziej rygorystyczne normy emisji spalin, ponieważ umożliwia optymalizacje procesu spalania paliwa. W przeciwieństwie do poprzednich rozwiązań (pompowtryskiwaczy) we wtryskiwaczach rozdzielono funkcje tłoczenia paliwa i rozpylenia paliwa w cylindrach. W przypadku awarii wtryskiwaczy najlepiej skorzystać z usług odpowiedniego warsztatu, który posiada nowoczesne urządzenia diagnostyczne i wie, jak sprawdzić, który wtrysk jest uszkodzony.

Wtryskiwacz – regeneracja wtryskiwaczy

Wtryskiwacze zapewniają bardzo precyzyjne rozpylanie palowa, przez co zostawiły daleko w tyle pompowtryskiwacze. Technologia wtryskiwaczy Common Rail pozwala na mniejsze zużycie paliwa, lepsze spalanie, cichszą pracę i o wiele lepsze osiągi. Zużyte wtryskiwacze można z powodzeniem naprawiać, dlatego właściciele Diesli bardzo często korzystają z usługi kompleksowej regeneracji. Dzięki niej przedłużamy żywotność wtrysków na kolejne 150 tysięcy kilometrów i co ważne, nie płacimy tak dużo, co w przypadku zakupu nowych wtryskiwaczy.

1. Wykręcanie uszkodzonych wtryskiwaczy – uszkodzone wtryski objawy

Do wyjmowania uszkodzonych wtrysków najlepiej użyć tak zwanego ściągacza, który składa się z siłownika hydraulicznego oraz śruby pociągowej. Aby ułatwić wyciąganie zużytych wtrysków, można polać je uprzednio specjalnym preparatem odrdzewiającym. Ostatecznością jest użycie metod ślusarskich, czyli wywiercenie wtrysku z gniazda. Objawami awarii wtryskiwaczy z pewnością będą problemy z rozruchem silnika, jego szarpanie i niespodziewane gaśnięcie. Auto także traci moc, bardziej kopci i ma o wiele gorsze osiągi.

2. Gdzie znajdują się wtyczki wtrysków, jak się do nich dostać? – budowa wtryskiwacza

Wtyczki wtryskiwaczy znajdują się na cewce i umożliwiają przepływ prądu ze sterownika do wtryskiwacza. Aby dostać się do wtyczki, niekiedy trzeba zdemontować osłonkę, jednak przeważnie jest ona „na wierchu”. Z racji bardzo precyzyjnej budowy wtrysku (składa się z około 30 elementów) samodzielne naprawy nie są zalecane z uwagi na łatwość uszkodzenia drobnych części wtryskiwacza. Ponadto każdy wtrysk posiada indywidualne parametry, których zastosowanie determinuje ostateczne parametry pracy wtrysku.

Gdzie znajdują się wtyczki wtrysków?
Gdzie znajdują się wtyczki wtrysków, jak się do nich dostać?

3. Jak znaleźć numer wtryskiwacza? – wymiana wtrysku cena

Większość wtryskiwaczy dostępnych na rynku pochodzi od firmy Bosch, gdzie numer wtryskiwacza znajdziemy na cewce. Podanie prawidłowego numeru wtryskiwacza jest bardzo ważne w czasie ich wymiany, ponieważ każdemu rodzajowi silnika przypisana jest inna wydajność wtryskiwacza. Odpowiedni wtrysk zapewnia wydajną i równomierną pracę jednostki napędowej, dlatego w przypadku wątpliwości warto upewnić się, jak prawidłowo dobrać wtryskiwacze. Jeśli chodzi o cenę wymiany wtrysków – jest ona uzależniona od rodzaju wtrysków oraz toku naprawy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Adam

Wystawiono Rok temu

W przypadku samochodów z układem Common Rail, wtryskiwacze są zazwyczaj umieszczane w głowicy. Umieszczane są też w miejscach takich, jak listwa wtryskowa lub pompa wtryskowa. Wtryskiwacze w układach Common Rail są zazwyczaj wielopunktowe i odpowiadają za dozowanie paliwa do wszystkich cylindrów jednocześnie.

Czy ta opinia była pomocna?

Diana

Wystawiono 2 lata temu

Jak jeździłam na serwis to mi Pan mechanik ładnie je pokazał, tak to bym nie miała zielonego pojęcia, gdzie znajdują się wtryski.

Czy ta opinia była pomocna?

Bodzio

Wystawiono 2 lata temu

Otwórz maskę i ta dam :D a tak serio to nie zawsze widać je od razu, bo są schowane raz głębiej raz mniej. Niektóre samochody mają jeszcze jakieś plastikowe pokrywy i najpierw te trzeba podnieść.

Czy ta opinia była pomocna?

Bartolini

Wystawiono 2 lata temu

Mój wujek wczoraj mnie szkolił w temacie , gdzie znajdują się wtryskiwacze. Dziwny traf, że dzisiaj tu trafiłem :D

Czy ta opinia była pomocna?

kocistyyyl234

Wystawiono 2 lata temu

W sumie nigdy nie zastanawiałam się, czy muszę wiedzieć, gdzie dokładnie umiejscowiono te wtryskiwacze, ale dzięki temu wpisowi już to wiem :D

Czy ta opinia była pomocna?

Krzysiek2109

Wystawiono 3 lata temu

Fajny, rzeczowy artykuł. Duży plus za to że jest napisane skąd wziąć numer wtrysku

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki