Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Gdzie kodować wtryskiwacze?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Kodowanie wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Gdzie kodować wtryskiwacze?
Gdzie kodować wtryskiwacze?

Wtryskiwacze należy kodować w serwisach, które dysponują specjalnymi stanowiskami probierczymi do testowania wtrysków i generowania nowych kodów oraz testerami diagnostycznymi, za pomocą których kody te wprowadzane są do sterownika. Na sprzęt najwyższej jakości można liczyć w autoryzowanych warsztatach samochodowych, które pracują według rygorystycznych standardów. Odkąd wprowadzono normy określające poziom spalin, kodowanie wtrysków stało się obowiązkowe bez względu na rodzaj i markę. Za pomocą kodowania możemy dokładnie sprecyzować parametry dawki paliwa, dzięki czemu samochód pali znacznie mniej, zużywa mniej paliwa, a przy tym wykazuje o wiele lepsze parametry użytkowe. Trzeba więc być świadomym, że każda naprawa wtryskiwaczy, wymiana na nowe, regenerowane czy używane wiąże się z obowiązkiem nadania kodu IMA i wprowadzeniu go do sterownika.

Kodowanie wtryskiwaczy – nadawanie indywidualnych kodów – Gdzie jest kod wtryskiwacza Bosch?

Kodowanie to mówiąc wprost, informowanie sterownika o pełnej specyfice pracy wtryskiwaczy. Na etapie produkcji wtryskiwaczom nadawane są kody IMA, które są indywidualne dla każdego wtrysku. Jest to ciąg znaków, które są pełną informacją dla programu diagnostycznego, jednak mechanikowi powiedzą niewiele. Zadaniem mechanika jest jedynie sczytanie kodu znajdującego się przeważnie na cewce i wpisaniu go w odpowiednią rubrykę. Oczywiście czynność tę poprzedza podpięcie testera diagnostycznego do sterownika – dopiero w następnym kroku wybieramy program dedykowany kodowaniu wtrysków.

1. Dlaczego należy kodować wtryskiwacze? – Kodowanie wtryskiwaczy cena

Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?
Dlaczego należy kodować wtryskiwacze?

Niezakodowane wtryskiwacze, nie dawkują zgodnie z zaleceniami producenta, w związku z czym silnik nie ma możliwości pracować równomiernie i w pełni wydajnie. Kodowanie zostało wprowadzone między innymi w celu optymalizacji poziomu spalania, w związku z czym brak kodowania oznacza przekraczanie ustalonych norm. Po każdej wymianie należy więc wykasować z pamięci sterownika stare kody i wprowadzić nowe. Warto wiedzieć, że bez względu na ilość kodowanych wtrysków, koszt usługi nie zmienia się i wynosi około 100 zł.

2. Kodowanie wtryskiwaczy – Niezakodowane wtryskiwacze objawy

Będąc posiadaczem samochodu z silnikiem wysokoprężnym, warto wiedzieć, jak dbać o wtryski, jak je naprawiać i na czym polega programowanie wtryskiwaczy. Wszystkie te czynności ściśle się ze sobą wiążą, ponieważ po każdorazowej naprawie wtrysków, należy je ponownie zakodować. Niezakodowane wtryski właściwie pracują „jak chcą”, ponieważ sterownik nie otrzymał wytycznych dotyczących parametrów dawki paliwa. Oprócz tego, że takie wtryski nie spełniają norm emisji spalin, to powodują szarpanie i nierówną pracę silnika, dymienie z wydechu, a nawet problem z uruchomieniem auta.

Udostępnij wpis

Komentarze

Bartosz

Wystawiono 2 lata temu

Kodowanie wtryskiwaczy wymaga specjalistycznego sprzętu i odpowiedniej wiedzy, dlatego najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego mechanika lub specjalisty od układów zasilania. On lub ona będzie w stanie prawidłowo kodować wtryskiwacze i upewnić się, że są one odpowiednio dobrane do silnika. Aby kodować wtryskiwacze, należy podłączyć silnik do specjalnego komputera diagnostycznego, który pozwala na odczyt i wprowadzenie odpowiednich parametrów do wtryskiwaczy. Proces ten wymaga specjalistycznego oprogramowania i odpowiednich narzędzi, dlatego najlepiej jest skorzystać z usług profesjonalnego mechanika lub specjalisty. Jeśli szukasz miejsca, w którym można kodować wtryskiwacze, najlepiej skontaktować się z mechanikiem lub specjalistą od układów zasilania w swojej okolicy. On lub ona będzie w stanie pomóc ci w kodowaniu wtryskiwaczy i upewnić się, że są one prawidłowo dostosowane do silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Anka

Wystawiono 2 lata temu

Kodowanie wtryskiwaczy jest zazwyczaj wykonywane przez wykwalifikowanego specjalistę lub serwis samochodowy, który posiada odpowiednie narzędzia i oprogramowanie diagnostyczne. Aby skorzystać z usług kodowania wtryskiwaczy, należy skontaktować się z wybranym specjalistą lub serwisem samochodowym i umówić się na wizytę. W celu kodowania wtryskiwaczy należy podłączyć komputer diagnostyczny do samochodu i wykonać odpowiednie procedury, zgodnie z instrukcjami producenta samochodu lub dostawcy wtrysków. Warto pamiętać, że nieodpowiednie kodowanie wtryskiwaczy może prowadzić do problemów z pracą silnika lub innych elementów układu zasilania, dlatego należy zlecić kodowanie wyłącznie wykwalifikowanej osobie lub serwisowi samochodowemu. Jeśli nie jesteś pewien, gdzie można skorzystać z usług kodowania wtryskiwaczy, możesz zasięgnąć porady w wybranym serwisie samochodowym lub sprawdzić lokalne katalogi usług samochodowych lub wyszukać informacje w Internecie.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki