Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Elektrozawór pompy wtryskowej jak sprawdzić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 1000 dostępnych pomp Common Rail
Cena Gotowe pompy Common Rail - od 350 zł
Regeneracja pomp Common Rail - 285 zł (netto) + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Elektrozawór pompy wtryskowej Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Jak sprawdzić elektrozawór pompy wtryskowej ?
Elektrozawór pompy wtryskowej jak sprawdzić?

Aby sprawdzić elektrozawór w pompie wtryskowej, konieczne jest zdemontowanie całej pompy. Wówczas możliwe będzie przeprowadzenie oględzin, podczas których szczególną uwagę należy zwrócić na:
- poziom zużycia uszczelniaczy;
- powierzchnie pod uszczelkami, ponieważ może być zardzewiała.
Naprawiając pompę wtryskową warto wiedzieć, że możemy mieć do czynienia z kilkoma rodzajami awarii elektrozaworu: mechanicznymi, elektrycznymi lub obydwoma naraz. Usterki mechaniczne dotyczą odkształceń, odgnieceń czy przetarć elementów, które to koniecznie trzeba wymienić. Usterki elektryczne obejmują cewkę elektrozaworu i w takim przypadku musimy wymienić cały zawór, ponieważ cewka jest jego nieodłącznym elementem. Niestety sprawdzenie elektrozaworu pompy wtryskowej w warunkach domowych nie jest możliwe, ponieważ niezbędne są do tego specjalistyczne narzędzia diagnostyczne. Z uwagi na powyższe, najlepiej udać się do warsztatu, który posiada profesjonalny sprzęt naprawczy, wie, jak sprawdzić elektrozawór pompy wtryskowej i potrafi wyeliminować przyczyny usterki.

Uszkodzona pompa wtryskowa – objawy uszkodzonego elektrozaworu pompy wtryskowej

Jednym z objawów, jakie zauważymy podczas awarii elektrozaworu, jest większe niż zwykle zużycie paliwa, które spowodowane jest nieodpowiednią regulacją w układzie wtryskowym. Naszą uwagę zwrócą także zbyt wysokie obroty podczas postoju na biegu jałowym oraz utrata mocy, którą to znowuż zaobserwujmy głównie podczas wyprzedzania. Uszkodzony elektrozawór może przyczynić się do uruchomienia trybu awaryjnego, przez co w konsekwencji odpalenie silnika może być niemożliwe. Dość uciążliwym objawem będą niecodzienne hałasy i stuki słyszane pod maską. Może się zdarzyć również tak, że zbyt wysokie ciśnienie na listwie i wtryskiwaczach oraz za duża dawka oleju napędowego spowoduje spalanie detonacyjne.

Uszkodzona pompa wtryskowa - objawy
Uszkodzona pompa wtryskowa

1. Elektrozawór pompy wtryskowej – jaka jest zasada działania?

W zależności od wersji pompy, elektrozawór pełni inne zadanie. Mianowicie, w przypadku ZME, elektrozawór kontroluje ilość paliwa wpływającego do pompy. Zawór DRV reguluje ciśnienie znajdujące się na wylocie pompy. Główną rolę w pracy elektrozaworu odgrywa zwora, która umieszczona jest w cewce. Zwora ta pod wpływem napięcia otwiera lub zamyka kanał dolotowy oleju napędowego do pompy. Ze względu na to zawór może przyjąć pozycję całkowicie otwartą, całkowicie zamkniętą lub kilka pozycji między otwartą a zamkniętą. Z uwagi na swoją funkcję, elektrozawór często określany jest jako mózg całej pompy wtryskowej.

Udostępnij wpis

Komentarze

Maciek

Wystawiono Rok temu

Elektrozawór pompy wtryskowej jest elementem układu zasilania silnika diesla, który służy do otwierania i zamykania dopływu paliwa do wtryskiwaczy. Aby sprawdzić działanie elektrozaworu pompy wtryskowej, należy wykonać następujące czynności: Odłączyć kabel zasilający elektrozawór od akumulatora. Zmierzyć rezystancję elektrozaworu za pomocą testera rezystancji. Wartość rezystancji powinna zawierać się w granicach podanych w dokumentacji technicznej silnika. Podłączyć kabel zasilający elektrozawór do akumulatora i sprawdzić, czy elektrozawór otwiera się i zamyka podczas włączania i wyłączania zasilania. Jeśli elektrozawór działa prawidłowo, rezystancja jest zgodna z dokumentacją techniczną, a elektrozawór otwiera i zamyka się prawidłowo podczas pracy, można zakładać, że elektrozawór jest sprawny.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki