Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Drgania silnika – wtryski

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Drganie silnika a wtryskiwacze

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny

Nietypowe drgania silnika to jeden z objawów świadczących o awarii wtryskiwaczy. Zużyte i uszkodzone wtryskiwacze nie są w stanie w prawidłowy sposób dawkować paliwa, przez co komfort jazdy znacznie spada, co objawia się właśnie nieprzyjemnym szarpaniem jednostki napędowej. Można niekiedy odnieść wrażenie, że silnik niejako dławi się otrzymywanym paliwem.

Jednak, aby sprawdzić, jaka konkretnie usterka wtrysków powoduje wspomniane drgania silnika, konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki. W tym celu należy zdemontować wtryskiwacze i rozłożyć je na poszczególne elementy, aby możliwe było zlokalizowanie potencjalnych uszkodzeń znajdujących się wewnątrz wtryskiwacza.

Drgania silnika – wtryskiwacze
Drgania silnika – wtryski

1. Usterki wtrysków powodujące szarpanie silnika

Do usterek skutkujących nierówną pracą jednostki napędowej możemy zaliczyć:

- Źle zakodowane wtryski – nieprawidłowe parametry wtrysków powodują ich nierównomierną pracę, która oczywiście przekłada się na niestabilną pracę silnika;
- Wtryski zawieszone w pozycji otwartej – wówczas mamy do czynienia z tak zwanymi lejącymi wtryskiwaczami, które rozpylają za dużą dawkę paliwa;
- Wtryski zawieszone w pozycji zamkniętej – w przeciwieństwie do usterki opisanej wyżej, ta skutkuje zupełnym brakiem dawkowania paliwa
- Brak szczelności w konstrukcji wtrysku;
- Nieprawidłowy osadzenie wtryskiwaczy w gnieździe.

To tylko kilka najczęstszych dysfunkcji wtryskiwaczy, które mogą wywołać drgania silnika. Niewątpliwie nie należy ich lekceważyć, gdyż spowodują wystąpienie problematycznych objawów uszkodzonych wtrysków oraz stworzą niekorzystne środowisko pracy dla pozostałych podzespołów układu paliwowego.

W takim przypadku najlepiej udać się do rzetelnej pracowni samochodowej, gdzie mechanicy wiedzą, jak naprawić lejące wtryski, jak zrealizować poprawną adaptację wtrysków oraz jak dobrze je zdemontować/zamontować.

Jak wyeliminować drgania silnika wywołane przez wtryskiwacze?

Skutecznym sposobem na wyeliminowanie większości usterek wtrysków wspomnianych powyżej jest poddanie ich kompleksowej regeneracji. Tego rodzaju usługa polega na dokładnych oględzinach wtrysku, czyszczeniu części, wymianie zużytych elementów oraz testowaniu na specjalistycznym urządzeniu diagnostycznym.

Jak wyeliminować drgania silnika wywołane przez wtryskami?
Jak wyeliminować drgania silnika wywołane przez wtryskiwacze?

Dobry stan techniczny wtryskiwaczy, które są prawidłowo zakodowane, gwarantuje równomierną pracę silnika. Dlatego warto powierzyć zużyte wtryski doświadczonej kadrze mechaników.

Udostępnij wpis

Komentarze

Andrzej

Wystawiono Rok temu

Drgania silnika mogą być spowodowane przez różne czynniki, w tym nieprawidłowe działanie wtryskiwaczy. Poniżej znajdują się kilka możliwych przyczyn drgania silnika związanych z wtryskiwaczami: Zużyte lub uszkodzone wtryskiwacze - jeśli wtryskiwacze są zużyte lub uszkodzone, mogą one nieprawidłowo podawać paliwo do silnika, co może prowadzić do drgania silnika. Zanieczyszczone wtryskiwacze - jeśli wtryskiwacze są zanieczyszczone, mogą one nieprawidłowo podawać paliwo do silnika, co także może prowadzić do drgania silnika. Nieprawidłowe ustawienie wtryskiwaczy - jeśli wtryskiwacze są nieprawidłowo ustawione, mogą one nieprawidłowo podawać paliwo do silnika, co także może prowadzić do drgania silnika. Nieprawidłowe ciśnienie paliwa - jeśli ciśnienie paliwa jest nieprawidłowe, może to prowadzić do niedostatecznego dostarczania paliwa do silnika, co może prowadzić do drgania silnika.

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki