Dlaczego wtryskiwacze w dieslu leją? Tego nie wiesz!
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy | |
Cena | Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części |
Czas realizacji | 24 - 48 godzin |
Gwarancja | 2 lata bez limitu kilometrów |

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!
- nowe
- regenerowane na wymianę
- używane z gwarancją
Wtryskiwacze w dieslu mogą lać głównie z dwóch powodów: zablokowania się końcówki wtrysku lub uszkodzenia mechanicznego iglicy. Awarie tego typu mogą być spowodowane przez różnego rodzaju osady i zabrudzenia osadzające się na wrażliwych częściach podzespołów. Wobec tego, wielu kierowców zastanawia się, co się dzieje, gdy wtryski leją, otóż w takiej sytuacji wtryskiwacze pozostają ciągle w pozycji otwartej i dostarczają paliwo do silnika w zbyt dużych, niekontrolowanych ilościach. Mimo tego, że sterownik narzuca wtryskom odpowiednie wartości dawkowania oleju napędowego, działają one w niepoprawny sposób. Aby zniwelować problem lejących podzespołów Common Rail, należy wymienić rozpylacz oraz założyć nowe uszczelnienia w konstrukcji wtryskiwacza.
Warto pamiętać, że po takiej naprawie, zalecane jest korzystanie z dodatków do paliwa typu Tec200 czy Liqui Moly, aby zminimalizować ryzyko ponownego uszkodzenia wtryskiwaczy zanieczyszczeniami.
Jak naprawić lejący wtrysk?
Aby usunąć problem lejącego wtrysku, należy wyczyścić elementy podzespołów oraz wymienić zniszczone elementy na nowe. Najskuteczniejszą metodą czyszczenia wtrysków jest mycie części w myjce ultradźwiękowej w specjalistycznym serwisie. Tego typu warsztaty posiadają specjalistyczne narzędzia czyszczące oraz naprawcze, które są niezbędne w przywracaniu wtryskom odpowiednich parametrów.
Ponadto warto pamiętać, że profesjonalna usługa czyszczenia daje największe efekty, a w przypadku bardzo zabrudzonych wtryskiwaczy jest jedyną opcją, która poradzi sobie w oczyszczeniu uporczywego osadu z układu paliwowego.
Jakie są objawy lejącego wtrysku w Dieslu?

Lejące wtryski w Dieslu 1.9 TDI wykazują objawy, takie jak:
- znaczny spadek wydajności silnika i nieprawidłowy poziom emisji spalin,
- wyciek paliwa i problemy z rozruchem silnika,
- wyraźne spadki mocy jednostki napędowej podczas jazdy,
- kontrolka błędu na masce rozdzielczej.
Jeśli zauważysz wystąpienie któregoś z powyższych symptomów lub kilku z nich, zalecamy skontaktować się z profesjonalnym serwisem zajmującym się silnikami wysokoprężnymi. Lejący wtrysk może być spowodowany różnymi czynnikami, takimi jak uszkodzone wtryskiwacze, problemy z układem paliwowym lub z elektroniką silnika, dlatego ważne jest przeprowadzenie dokładnej diagnostyki, aby zrozumieć przyczynę awarii.
Po czym poznać, że wtryski są do wymiany?
Wtryski są do wymiany lub regeneracji, gdy pojazd nie pracuje prawidłowo i występują objawy, takie jak:
- spadek mocy silnika, zwłaszcza podczas przyśpieszania lub jazdy pod górkę,
- nieregularna praca silnika,
- wzrost zużycia paliwa bez wyraźnej przyczyny,
- kontrolka błędu silnika, czyli Check Engine,
- trudności z uruchomieniem silnika szczególnie w zimniejszych warunkach,
- biały, czarny lub szary dym wydobywający się z wydechu,
- stukanie, pukanie, świszczenie wydobywające się spod maski.
W przypadku wystąpienia któregoś z powyższych symptomów należy wykonać jak najszybciej diagnostykę samochodu, ponieważ szybka reakcja na awarie może zmniejszyć koszty późniejszej regeneracji.