Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Dlaczego wtryski paliwa się psują? - sprawdź, na co uważać!

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas

Główną przyczyną uszkodzenia wtryskiwaczy paliwa jest stosowanie słabej jakości paliwa. Olej napędowy złej jakości, zawierający liczne zanieczyszczenia może powodować zatykanie się filtra paliwa, tym samym przedostawanie się zanieczyszczeń do wtrysków, które z uwagi na swą skomplikowaną budowę są bardzo wrażliwe na wszelkie zanieczyszczenia. Te obecne w paliwie zabrudzenia mogą uszkodzić końcówkę wtryskiwacza, zawór sterujący bądź cewkę elektromagnetyczną.
Innym powodem występowania awarii wtryskiwaczy jest brak regularnej wymiany filtra paliwa. Zapchany filtr nie spełnia właściwie swojej funkcji, przez co brud zawarty w paliwie przedostaje się do wtryskiwaczy.
Do uszkodzenia wtrysków może dojść również z powodu niewłaściwej eksploatacji pojazdu przez kierowcę. Dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy silnik auta jest przegrzany bądź pracuje na zbyt niskich obrotach. Niekorzystne warunki pracy wtryskiwaczy powodują szybsze zużywanie się części.
Wśród innych przyczyn awarii wtrysków wymienia się również:

  • uszkodzenia mechaniczne wtrysków paliwa,
  • korozję,
  • niewłaściwe przeprowadzanie naprawy podzespołów.
Wtryskiwacze
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części Serwis regeneracji wtryskiwaczy

Co może się zepsuć we wtryskiwaczach?

Wtryskiwacze paliwa Common Rail składają się z kilkudziesięciu części, wśród których awarii najczęściej ulega:

  • Iglica - zarówno zużycie stożka ruchomej iglicy, jak i jej zatarcie, powoduje poważne uszkodzenia. Do jej zatarcia dochodzi przy stosowaniu zanieczyszczonego oleju napędowego, który obmywa i smaruje iglicę podczas pracy.
  • Gniazda zaworków sterujących – te uszkadzają również zanieczyszczenia stałe w paliwie, zwykle to opiłki. Skutkiem jest nieszczelność wtryskiwacza, czyli tzw. „lanie”, oraz błędy w ustalaniu ciśnienia listwy.
  • Otworek rozpylacza - kiedy końcówka wtrysku jest zużyta, rozpylanie paliwa nie zachodzi prawidłowo i nie jest ono precyzyjnie podawane.
  • Uszczelniacze - o ich zużyciu świadczy wyczuwalny zapach spalin i charakterystyczne syczenie bądź stukanie podczas pracy silnika.
  • Trzpienie zaworków - jakiekolwiek uszkodzenie znajdującego się wewnątrz wtryskiwacza trzpienia, zmatowienie wskutek nieodpowiedniego smarowania, zablokowanie, czy zatarcie na skutek sklejenia przez słabej jakości paliwo powodują nieszczelności oraz przelewanie wtrysków.
  • W przypadku wtrysków piezo do czynienia możemy mieć również z awarią elementu piezoelektrycznego - w autach z systemem Common Rail cewka też może ulec uszkodzeniu, a dzieje się tak w wyniku korozji obsady wtrysku bądź zwarć w elektromagnesie.

Jak długo można jeździć z uszkodzonym wtryskiem paliwa?

W przypadku niesprawnych wtryskiwaczy paliwa dalsze użytkowanie samochodu nie jest zalecane, z uwagi na możliwość wystąpienia większych oraz poważniejszych usterek, a nawet uszkodzenia silnika. Zlekceważona awaria wtrysków przynieść może naprawdę daleko idące konsekwencje, dlatego też powinniśmy ją jak najszybciej usunąć. Uszkodzone wtryski mogą mieć negatywny wpływ na filtr DPF i turbosprężarkę. Z kolei wyeksploatowane wtryskiwacze można szybko przywrócić do prawidłowego stanu, jeśli oczywiście pozwala na to stopień ich zużycia. Mechaniczne uszkodzenia wtryskiwaczy wykluczają możliwość zregenerowania części, a ich naprawa jest zwyczajnie nieopłacalna.

Regeneracja wtryskiwacza

Jak możemy zapobiegać awarii wtryskiwaczy?

Poniżej prezentujemy kilka prostych wskazówek, które znacznie pomagają unikać awarii wtryskiwaczy paliwa oraz wydłużyć ich żywotność:

  • Używaj wyłącznie dobrej i wysokiej jakości paliwa, które nie zawiera zanieczyszczeń.
  • Wymieniaj regularnie filtr paliwa w aucie, który zatrzymuje zanieczyszczenia.
  • Unikaj gwałtownych manewrów, szczególnie na zimnym silniku. Odpowiednia eksploatacja pojazdu ma bardzo duży wpływ na żywotność wtrysków paliwa.
  • Serwisuj regularnie swój pojazd, podczas przeglądów mechanik ma możliwość zweryfikowania stanu elementów.

Stosowanie się do wyżej wymienionych wskazówek jest w stanie znacznie zwiększyć szanse uniknięcia awarii wtryskiwaczy.

Udostępnij wpis

Komentarze

Ten post nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki