Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik Pracownia regeneracji i sprzedaży wtryskiwaczy Bosch Pawlik

Regenerujemy i sprzedajemy wtryskiwacze

Dostępne od ręki Wysyłka w 24h

Awaria systemu wtrysku – co zrobić?

Zadzwoń +48 601 856 277 Jak zamówić? Napisz do nas
Mamy dla Ciebie ponad 4000 dostępnych wtryskiwaczy
Cena Gotowe wtryskiwacze - od 190 zł
Regeneracja wtryskiwaczy - 80 zł + części
Czas realizacji 24 - 48 godzin
Gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

Awaria wtryskiwaczy Zadzwoń +48 601 856 277 - nasi specjaliści pomogą Ci wybrać właściwe części

W naszej ofercie znajdziesz wtryskiwacze, pompowtryskiwacze oraz pompy Common Rail!

  • nowe
  • regenerowane na wymianę
  • używane z gwarancją
Dostępne od ręki Atrakcyjne ceny
Awaria systemu wtrysku – co zrobić?
Awaria systemu wtrysku – co zrobić?

W momencie wystąpienia awarii systemu wtrysku należy przeprowadzić diagnostykę w celu ustalenia konkretnej przyczyny awarii. Zapalona kontrolka check engine może bowiem świadczyć o różnych usterkach, dlatego należy zaobserwować, czy wraz z kontrolką nie pojawiają się inne objawy. W każdym razie awaria systemu wtrysku nie jest jeszcze powodem do paniki, a jazdy samochodem nie trzeba natychmiastowo przerywać. Najczęstszą przyczyną pojawiania się kontrolki awarii systemu wtrysku są nieprawidłowości w układzie paliwowym i wydechowym. Trzeba jednak być świadomym, że drobne usterki, gdy są nagromadzone i lekceważone, mogą doprowadzić do poważniejszej awarii. Zapaloną kontrolkę można wyeliminować poprzez usunięcie kodu błędu ze sterownika, jednak pamiętajmy, że to nie pomoże w naprawie usterki.

Awaria systemu wtrysku, co to znaczy? – objawy

Awaria systemu wtrysku może obejmować zarówno podzespoły układu paliwowego, jak też wydechowego. Kontrolka zapala się, kiedy czujniki przez dłuższy czas przesyłają do sterownika informacje o nieprawidłowych parametrach np. dawki paliwa, mieszanki paliwa, pracy katalizatora, filtra DPF czy zapłonu. Awaria systemu wtrysku może więc świadczyć o kilku usterkach, więc aby zlokalizować źródło awarii, konieczne jest przeprowadzenie diagnostyki. Kiedy zapaleniu się kontrolki towarzyszą objawy takie jak np. szarpanie silnika, gaśnięcie auta czy większe zużycie paliwa, nie należy tego lekceważyć i sprawdzić, co zrobić w przypadku awarii wtryskiwaczy.

1. Zapalona kontrolka silnika / Check Engine – pomarańczowa kontrolka silnika

Kontrolka check engine zapala się dopiero wtedy, gdy nieprawidłowości w pracy poszczególnych części utrzymują się przez dłuższy czas. Niewielkie odchyłki od normy są ignorowane przez sterownik i nie należy się ich obawiać. Zapalona pomarańczowa kontrolka silnika świadczy wyłącznie o usterkach przekazywanych za pomocą czujników elektronicznych, bowiem sterownik nie jest w stanie wychwycić awarii mechaniki.

2. Co może oznaczać zapalona kontrolka systemu wtrysku? – awaria systemu wtrysku koszt naprawy

Kontrolka informująca o awarii systemu wtrysku może świadczyć m.in. o:
- zużyciu, uszkodzeniu katalizatora,
- niesprawnym układzie recyrkulacji spalin,
- niepoprawnym dawkowaniu paliwa,
- wyeksploatowanych świecach zapłonowych,
- zaciętej geometrii turbosprężarki.
Koszt naprawy jest uzależniony od konkretnej przyczyny awarii, więc do sprawy należy podejść indywidualnie. Niezbędna jest w takim przypadku diagnostyka układu wtryskowego oraz wydechowego.

Kontrolka systemu wtrysku
Co może oznaczać zapalona kontrolka systemu wtrysku?

3. Awaria systemu wtrysku – czy można jechać?

W momencie pojawienia się kontrolki awarii systemu wtrysku nie musimy przerywać jazdy. Kontrolka ta informuje o pewnych nieprawidłowościach, aczkolwiek do warsztatu w celu diagnozy możemy udać się sami. Warto jednak pamiętać, że drobne usterki mogą doprowadzić do sporej awarii, więc nie można ich zaniedbywać. Kontrolka check engine może zapalać się i gasnąć, więc musimy zwrócić uwagę, czy tej sytuacji nie towarzyszą inne objawy utrudniające jazdę.

Udostępnij wpis

Komentarze

Janusz

Wystawiono Rok temu

Jeśli w samochodzie wystąpiła awaria systemu wtrysku, należy niezwłocznie zatrzymać pojazd i unikać jego dalszej jazdy, ponieważ może to prowadzić do uszkodzenia silnika lub innych elementów układu paliwowego. Następnie należy skontaktować się z mechanikiem lub warsztatem samochodowym, który zdiagnozuje usterkę i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie. W przypadku awarii systemu wtrysku mogą być potrzebne różne czynności, takie jak wymiana uszkodzonych elementów, naprawa układu paliwowego lub wymiana całego systemu wtrysku. Jeśli nie jesteś pewien, co jest przyczyną awarii systemu wtrysku, nie próbuj samodzielnie diagnozować usterki ani naprawiać układu paliwowego. W takiej sytuacji lepiej skontaktować się z profesjonalnym warsztatem samochodowym, który posiada odpowiednie narzędzia i doświadczenie w naprawie układów wtryskowych.

Czy ta opinia była pomocna?

korallik23

Wystawiono 2 lata temu

Lepiej nie bagatelizować objawów awarii systemu wtrysku, bo po co narażać się na tak duże koszty napraw...

Czy ta opinia była pomocna?

Dodaj komentarz

Uzupełnij pole poprawnie
Oceń wpis:
Oceń wpis!
Uzupełnij pole poprawnie
Ta witryna jest zabezpieczona przez reCAPTCHA Google. Prywatność Warunki